dzień pracy

Artykuły - Dzień pracy (12)

 • Pracodawcy skrócą dzień pracy!

  Pracodawcy skrócą dzień pracy!

  Już dzisiaj, po raz czwarty, Fundacja Humanites - Sztuka Wychowania organizuje, w ramach Międzynarodowego Dnia Rodziny, akcję "Dwie godziny dla Rodziny". W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem "Wspomnienia łączą pokolenia". Część pracodawców skróci czas pracy o symboliczne dwie godziny, by zachęcić swoich pracowników do refleksji nad sposobem budowania relacji i spędzania czasu z bliskimi. Partnerami głównymi akcji są: PKN ORLEN, JVC Polska oraz Konfederacja Lewiatan. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła małżonka prezydenta RP Anna Komorowska.
 • Wigilia to normalny dzień pracy, chyba że pracodawca postanowi inaczej

  Wigilia to normalny dzień pracy, chyba że pracodawca postanowi inaczej

  Wigilia to zwykły dzień pracy. Decyzję o skróceniu czasu pracy lub o tym, by ten dzień był wolny, podejmuje pracodawca. Pracownikom, którzy chcą mieć w Wigilię wolne, pozostaje tylko wykorzystanie dnia urlopu lub - gdy pracodawca nie chce się zgodzić - urlopu na żądanie.
 • W 2013 r. będzie więcej czasu wolnego

  W 2013 r. będzie więcej czasu wolnego

  W czasie gospodarczego spowolnienia, wśród wielu niezbyt pozytywnych informacji dla zatrudnionych, jedna wyraźnie się odróżnia: 2013 r. - pod kątem czasu pracy - będzie rokiem pracownika. Osoby wykonujące swoje obowiązki w podstawowym systemie (sobota wolna) przepracują łącznie 2008 godz., czyli o osiem godzin krócej niż w 2012 r. (patrz tabela str. B3). W porównaniu rok do roku ubędzie zatem jeden dzień pracy. To jednak tylko pierwsza z pozytywnych dla pracownika wiadomości.
 • Awans dla wszystkich pierwszego dnia pracy

  Awans dla wszystkich pierwszego dnia pracy

  Nie masz doświadczenia, ale marzysz o awansie? Postaraj się o etat w samorządzie. Tam rozdają jedne z najwyższych stanowisk urzędniczych już pierwszego dnia pracy. Tylko o rozwoju zawodowym zapomnij, bo jako inspektor będziesz pracować praktycznie do końca kariery.
 • Uwaga! 8-godzinny dzień pracy dla nauczycieli

  Uwaga! 8-godzinny dzień pracy dla nauczycieli

  Związek Nauczycielstwa Polskiego przestrzega przed wprowadzaniem 8-godzinnego dnia pracy nauczycieli. Namawia nauczycieli, którzy będą zmuszani do takiej pracy, do występowania o wypłatę godzin nadliczbowych.
 • Zyskamy tylko jeden dzień pracy

  Zyskamy tylko jeden dzień pracy

  Senacka Komisja Rodziny i Polityki Społecznej, która zajmowała się zmianami w przepisach wprowadzających dzień wolny od pracy w święto Trzech Króli, nie zajęła stanowiska w tej sprawie.
 • Zapłać wynagrodzenie za jeden dzień pracy w miesiącu w razie choroby przez pozostałe dni

  Obliczając wynagrodzenie ustalone stawką miesięczną w stałej wysokości za przepracowaną część miesiąca, jeżeli pracownik za pozostałą część tego miesiąca otrzymał wynagrodzenie chorobowe wynikające z art. 92 K.p. (albo świadczenia z ustawy zasiłkowej) należy:
 • Ile biorą za dzień pracy?

  Ile biorą za dzień pracy?

  Tygodnik "Twoje Imperium" opublikował listę najlepiej zarabiających gwiazd, które występują w serialach telewizyjnych. Pierwsze miejsce zajął Marek Kondrat.
 • Krótszy dzień pracy w Niemczech

  Wielkie niemieckie zakłady produkcyjne, m.in. Daimler i Porsche, postanowiły skrócić pracę w środę (25 czerwca), aby umożliwić zatrudnionym obejrzenie półfinałowego meczu piłkarskich mistrzostw Europy Niemcy - Turcja w Bazylei.

Filmy - Dzień pracy (2)