dzień niepodległości

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Dzień niepodległości (Film (1996)[Independence Day - Special Edition] Reż.Roland Emmerich) ,

Artykuły - Dzień niepodległości (20)

 • Inauguracja Obchodów Dnia Niepodległości

  Inauguracja Obchodów Dnia Niepodległości

  11 listopada obchodzić będziemy 97. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji już 9 listopada Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej będącym częścią Muzeum Niepodległości w Warszawie inauguruje, jak co roku, oficjalne obchody Dnia Niepodległości w stolicy.
 • Brazylia: Protesty w Dniu Niepodległości

  Brazylia: Protesty w Dniu Niepodległości

  W Rio de Janeiro i Brasilii odbyły się w sobotę protesty przeciwko korupcji i kiepskiemu poziomowi usług publicznych pomimo wysokich podatków. Demonstracje, choć nie tak duże jak w czerwcu, zakłóciły jednak paradę wojskową w Rio z okazji Dnia Niepodległości.
 • Heroiczny czyn żony boksera Nonito Donaire'a

  Heroiczny czyn żony boksera Nonito Donaire'a

  ​4 lipca podczas obchodów Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych heroicznego czynu dokonała żona czołowego pięściarza rankingów P4P - Nonito Donaire (31-2, 20 KO). 31-letnia Rachel jest w zaawansowanej ciąży (termin porodu to 21 lipca), ale rzuciła się na ratunek tonącemu synowi przyjaciół, który długo nie wynurzał się z wody.
 • Rock Niepodległości: Vivat Biało-Czerwoni

  Rock Niepodległości: Vivat Biało-Czerwoni

  Rock Niepodległości to wydarzenie, które trafia do uczuć patriotycznych młodych Polaków, przemawiając do nich ich językiem. W Dzień Niepodległości w Warszawie odbędzie się koncert rockowy, zaś kilka dni wcześniej w Sulejówku powstanie mural niepodległościowy. Ze ścian stacji PKP na przechodniów spoglądać będzie sam Marszałek Piłsudski.
 • USA: Fajerwerki w Dzień Niepodległości

  USA: Fajerwerki w Dzień Niepodległości

  4 lipca w USA obchodzony jest Dzień Niepodległości. Amerykanie świętują tego dnia rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości w 1776 roku i przekształcenie 13 kolonii brytyjskich w niepodległe stany.
 • Efekty specjalne wszech czasów

  Efekty specjalne wszech czasów

  Istnieją sceny, które przeszły do historii kina - takie, które wywołują dreszcze i zaciekawienie jeszcze długo po opuszczeniu kinowego fotela. Filmowi eksperci z Discovery Science wybrali 10 najsłynniejszych efektów specjalnych w historii filmów science-fiction. Nietrudno odgadnąć, która produkcja zajęła miejsce pierwsze.
 • Kolejne "Dni niepodległości"?

  Kolejne "Dni niepodległości"?

  Roland Emmerich, którego film "2012" dopiero co pojawił się na ekranach kin, przygotowuje się do sequeli swego wielkiego przeboju - "Dzień niepodległości".
 • "Dzień niepodległości 2" bez Willa Smitha?

  "Dzień niepodległości 2" bez Willa Smitha?

  Roland Emmerich, reżyser "Dnia niepodległości" ma problem z nakręceniem kolejnej części hitu z 1996 roku, ponieważ nie wyobraża sobie jej bez Willa Smitha, a studio Fox nie chce zatrudnić aż tak drogiego aktora.
 • Piosenki na Dzień Niepodległości

  Piosenki na Dzień Niepodległości

  Amerykanie wybrali hymn z okazji obchodzonego 4 lipca Dnia Niepodległości.
 • Amerykanie świętowali Dzień Niepodległości

  Amerykanie świętowali Dzień Niepodległości

  Jak co roku, Amerykanie obchodzili 4 lipca Święto Niepodległości, ustanowione dla uczczenia uchwalonej tego dnia w 1776 r. Deklaracji Niepodległości, którą to datę uznano za dzień narodzin Stanów Zjednoczonych.

Filmy - Dzień niepodległości (1)

 • Jak zrobić kotylion na Święto Niepodległości?

  Narodowe Święto Niepodległości to święto nas wszystkich! Radosne fale patriotyzmu, które wtedy wędrują do nas zewsząd, są świetną okazją do pokazywania własnych uczuć związanych z krajem! Kotyliony to świetny, tradycyjny sposób na manifestację patriotyzmu w ten szczególny dzień, jakim jest święto 11 listopada! Zobaczcie, jak w kilka chwil zrobić elegancki kotylion na Święto Niepodległości.