dzień niepodległości

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Dzień niepodległości (Film (1996)[Independence Day - Special Edition] Reż.Roland Emmerich) ,

Artykuły - Dzień niepodległości (35)

 • Inauguracja Obchodów Dnia Niepodległości

  Inauguracja Obchodów Dnia Niepodległości

  11 listopada obchodzić będziemy 97. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji już 9 listopada Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej będącym częścią Muzeum Niepodległości w Warszawie inauguruje, jak co roku, oficjalne obchody Dnia Niepodległości w stolicy.
 • Brazylia: Protesty w Dniu Niepodległości

  Brazylia: Protesty w Dniu Niepodległości

  W Rio de Janeiro i Brasilii odbyły się w sobotę protesty przeciwko korupcji i kiepskiemu poziomowi usług publicznych pomimo wysokich podatków. Demonstracje, choć nie tak duże jak w czerwcu, zakłóciły jednak paradę wojskową w Rio z okazji Dnia Niepodległości.
 • Heroiczny czyn żony boksera Nonito Donaire'a

  Heroiczny czyn żony boksera Nonito Donaire'a

  ​4 lipca podczas obchodów Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych heroicznego czynu dokonała żona czołowego pięściarza rankingów P4P - Nonito Donaire (31-2, 20 KO). 31-letnia Rachel jest w zaawansowanej ciąży (termin porodu to 21 lipca), ale rzuciła się na ratunek tonącemu synowi przyjaciół, który długo nie wynurzał się z wody.
 • Spłoszony koń poturbował dwie kobiety i dziecko

  Trzy osoby - dwie kobiety i dziecko - poturbował koń, który zerwał się z zaprzęgu przed marszem z okazji Święta Niepodległości, zorganizowanym przez radę wrocławskiego osiedla Karłowice-Różanka. Poszkodowane osoby trafiły do szpitala, ich obrażenia nie są groźne.
 • Warszawa: Święto Niepodległości - utrudnienia w ruchu

  Warszawa: Święto Niepodległości - utrudnienia w ruchu

  Dziś kierowcy w Warszawie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu i wyłączaniem głównych ulic. Większość problemów będzie związana z obchodami Święta Niepodległości i zaplanowanymi na niedzielę demonstracjami.
 • Parada niepodległości w niedzielę w Gdańsku

  Około 20 tys. osób może wziąć udział w niedzielnej paradzie niepodległości w Gdańsku. Paradę już po raz dziesiąty organizuje Stowarzyszenie SUM. W pierwszym przemarszu w 2003 roku wzięło udział ok. 5 tys. osób, w ubiegłym roku uczestników było pięć razy więcej.
 • Prezydent na czele marszu "Razem dla Niepodległej"

  Prezydent na czele marszu "Razem dla Niepodległej"

  W niedzielę 11 listopada Bronisław Komorowski poprowadzi ulicami Warszawy marsz "Razem dla Niepodległej". Na trasie manifestacji prezydent będzie składał kwiaty pod pomnikami postaci zasłużonych dla niepodległości. Marsz wyruszy ok. godz. 13.15 z Placu Piłsudskiego.
 • Obrońcy Lwowa staną do apelu

  Kresowianie żądają, by w apelach poległych odczytywanych podczas uroczystości państwowych, m.in. z okazji Święta Niepodległości, przestano pomijać obrońców Lwowa z lat 1918-1920. MON zapewnia, że spełni ich oczekiwania - donosi "Dziennik Polski".
 • Rock Niepodległości: Vivat Biało-Czerwoni

  Rock Niepodległości: Vivat Biało-Czerwoni

  Rock Niepodległości to wydarzenie, które trafia do uczuć patriotycznych młodych Polaków, przemawiając do nich ich językiem. W Dzień Niepodległości w Warszawie odbędzie się koncert rockowy, zaś kilka dni wcześniej w Sulejówku powstanie mural niepodległościowy. Ze ścian stacji PKP na przechodniów spoglądać będzie sam Marszałek Piłsudski.

Filmy - Dzień niepodległości (1)

 • Jak zrobić kotylion na Święto Niepodległości?

  Narodowe Święto Niepodległości to święto nas wszystkich! Radosne fale patriotyzmu, które wtedy wędrują do nas zewsząd, są świetną okazją do pokazywania własnych uczuć związanych z krajem! Kotyliony to świetny, tradycyjny sposób na manifestację patriotyzmu w ten szczególny dzień, jakim jest święto 11 listopada! Zobaczcie, jak w kilka chwil zrobić elegancki kotylion na Święto Niepodległości.