Dzień Matki

Artykuły - Dzień Matki (43)

 • Dzień Matki

  Dzień Matki

  Słodkie serduszka, laurki, kwiaty i prezenty – w Dzień Matki można poczuć się naprawdę wyjątkowo.
 • ​Kwiatek na Facebooku - nowa reakcja na Dzień Matki

  ​Kwiatek na Facebooku - nowa reakcja na Dzień Matki

  Facebook, z okazji Dnia Matki, wprowadził siódmą reakcję na Facebooku - kwiatek.
 • Maj miesiącem wydatków

  Maj miesiącem wydatków

  Maj zawiera w sobie kumulację dni wolnych - zaczynając od długiego weekendu majowego, przez uroczystości kościelne, czyli Pierwszą Komunię Świętą, po Dzień Matki czy Dzień Dziecka. To wszystko sprawia, że staje się on prawdziwym maratonem wydatków. Najważniejsze, aby kontrolować własny budżet. Co możemy zrobić, gdy nie wystarczy nam gotówki na dodatkowe wydatki?
 • Mamy są silne

  Mamy są silne

  Dzień Matki to ten szczególny czas, gdy nagle przypominamy sobie, jak ważna jest w naszym życiu mama. Pierwsza kobieta, z którą mieliśmy kontakt. Pierwsza, która spojrzała w nasze oślepione światłem oczy. Pierwsza, która obdarzyła nas miłością i ta, dzięki której mogliśmy przyjść na ten świat.
 • Ile warta jest praca polskich mam?

  Ile warta jest praca polskich mam?

  Polskie społeczeństwo powoli przechodzi transformację. Utarte schematy zaczynają się zacierać, co nie oznacza, że wciąż nie funkcjonują. Kobiety stają się niezależne, piastują wysokie stanowiska i decydują o losie państw, a nawet świata. Niektóre z nich pracują na dwa etaty, ponieważ po powrocie z pracy muszą jeszcze wykonać szereg prac domowych, za które nie otrzymują już wynagrodzenia. Oczywiście musimy być sprawiedliwi i wiemy, że wielu mężczyzn nie boi się odkurzacza i pralki. Jednak tym razem, z okazji Dnia Matki, chcemy pochylić się nad pracą wszystkich mam. Postanowiliśmy policzyć, ile warte są zajęcia, które codziennie wykonują kobiety.
 • Polska mama przeznacza średnio 607 zł miesięcznie na utrzymanie dziecka

  Polska mama przeznacza średnio 607 zł miesięcznie na utrzymanie dziecka

  26 maja obchodzimy Dzień Matki. W tym dniu zarówno małe, jak i już zupełnie dorosłe dzieci podziękują mamom za ich miłość i troskę. Dla każdego z nas mama jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Jak wynika z badania zrealizowanego przez MillwardBrown na zlecenie Biura Informacji Kredytowej, polskie matki mają jeszcze jeden wspólny mianownik - doskonale zarządzają domowymi finansami i już od najmłodszych lat edukują w tym zakresie swoje dzieci m.in. dając im kieszonkowe - średnio w wysokości 39 zł.
 • Para prezydencka życzy wszystkim matkom szczęścia i dumy z dzieci

  Para prezydencka życzy wszystkim matkom szczęścia i dumy z dzieci

  Życzenia zdrowia, dumy ze swoich dzieci oraz matczynego szczęścia złożyła w Dniu Matki wszystkim mamom w Polsce para prezydencka - Anna i Bronisław Komorowscy.
 • Matka Polka i rodzinne finanse

  Matka Polka i rodzinne finanse

  Dzień Matki to wyjątkowe święto. Jego początki sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian, którzy szczególnym kultem otaczali matki-boginie, symbole płodności i urodzaju.
 • Premier złożył życzenia z okazji Dnia Matki

  Premier Donald Tusk złożył w niedzielę życzenia wszystkim mamom. "Nawet jeśli nie zawsze to odczuwacie, to pamiętajcie, że wszyscy bardzo, bardzo was kochamy" - powiedział premier.

Filmy - Dzień Matki (3)

 • Za co kochamy nasze mamy?

  Dzień Matki to szczególny dzień, w którym każda mama czuje się wyjątkowo. Za co kochamy nasze mamy? Za co jesteśmy im szczególnie wdzięczni? Zobaczcie, co na ten temat sądzą mieszkańcy Krakowa.
 • Gwiazdy przyznają, że najwięcej energii do działania dają im ich własne dzieci

  Macierzyństwo nie musi oznaczać końca kariery – przekonują gwiazdy polskiego show-biznesu. Dla Omeny Mensah, Nataszy Urbańskiej i Anny Głogowskiej to właśnie dzieci są źródłem energii do pracy zawodowej i inspiracji twórczej. Gwiazdy przyznają, że narodziny dzieci zmieniły ich sposób postrzegania świata i są źródłem największej życiowej satysfakcji.
 • "Jest mi wstyd za nas, za Polskę"

  Brakuje nam wyobraźni, wrażliwości, pieniędzy i pokory dla prawa - tak o walce z barierami architektonicznymi dla matek z wózkami i niepełnosprawnych mówi Elżbieta Radziszewska, minister ds. równego traktowania. O swoje prawa w Dniu Matki walczyły kobiety w całej Polsce.