Dzień Kobiet

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Dzień kobiet (film w reż. Marii Sadowskiej) , Dzień kobiet (Film (2011) Reż.Maria Sadowska)

Artykuły - Dzień Kobiet (57)

 • Polska na wysokiej 8. pozycji w rankingu PwC "Women in Work Index"

  Polska na wysokiej 8. pozycji w rankingu PwC "Women in Work Index"

  W najnowszym rankingu przygotowanym przez PwC - Women in Work Index, oceniającym sytuację kobiet na rynku pracy w krajach OECD, Polska znalazła się na wysokim, 8. miejscu. To znacznie wyżej niż inne państwa naszego regionu, takie jak: Węgry (17), Czechy (19), Estonia (23) czy Słowacja (26). Wyjątkiem jest Słowenia, która znalazła się na ostatnim miejscu podium za Islandią i Szwecją.
 • Płeć piękna i pieniądze - kobiety to finansowe pesymistki

  Płeć piękna i pieniądze - kobiety to finansowe pesymistki

  W bazie danych Krajowego Rejestru Długów jest wpisanych ponad 900 tys. kobiet zadłużonych na łączną kwotę 12,6 mld zł. Ich średni dług wynosi 13 815 zł. Choć kobiety stanowią zaledwie 37 proc. dłużników i zadłużają się na mniejsze sumy, to częściej iż mężczyźni ogłaszają upadłość konsumencką.
 • Niemcy: Dzień Kobiet jest w Berlinie wolny od pracy

  Niemcy: Dzień Kobiet jest w Berlinie wolny od pracy

  ​W Berlinie - stolicy Niemiec, a zarazem kraju związkowym - Międzynarodowy Dzień Kobiet po raz pierwszy jest dniem wolnym od pracy. Więcej niż połowa Niemców jest zdania, że cały kraj powinien pójść za przykładem stolicy.
 • Dzień Kobiet - dużych i małych

  Dzień Kobiet - dużych i małych

  Oglądam krótki film przedstawiający kobiety, które zdobyły Nagrodę Nobla i to z różnych dziedzin. Panie niemal w każdym wieku, jedne uśmiechnięte, inne zamyślone.
 • Na Dzień Kobiet mężczyźni wydają około 50 zł

  Na Dzień Kobiet mężczyźni wydają około 50 zł

  Najpopularniejszym prezentem na Dzień Kobiet są kwiaty. Mężczyzna wydaje na nie około 50 zł. Z roku na rok wydatki Polaków na ten cel rosną.
 • Jesteśmy dumni z kobiet polskiego sportu!

  Jesteśmy dumni z kobiet polskiego sportu!

  Z okazji Dnia Kobiet paniom polskiego sportu składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności zawodowej. Naszym czołowym sportsmenkom życzymy:
 • Większość pań z okazji Dnia Kobiet dostanie prezent

  Większość pań z okazji Dnia Kobiet dostanie prezent

  Dzień Kobiet to dla większości kobiet i mężczyzn ważna okazja do świętowania. Uczcić ten dzień zamierza w tym roku 75 proc. panów - wynika z Barometru Providenta. Większość deklaruje zakup kwiatów, pozostali zdecydują się na drobny prezent. Co piąty mężczyzna nie planuje nic na ten dzień - to single albo osoby, które nie uznają tego święta. Wydatki zależą od wieku. Im młodszy mężczyzna, tym szerzej otworzy portfel.
 • Demonstracja z okazji Dnia Kobiet m.in. przeciwko molestowaniu i przemocy

  Demonstracja z okazji Dnia Kobiet m.in. przeciwko molestowaniu i przemocy

  "Dość przekrętów w sprawie alimentów", "Kobieta - więźniarka cudzego sumienia", "Żłobki zamiast broni" czy "Przekażmy sobie znak równości" – to tylko niektóre z haseł z transparentów niesionych przez uczestników niedzielnej Manify w Warszawie.
 • Nowicka napisała do burmistrza Pyrzyc ws. obraźliwych życzeń dla kobiet

  Nowicka napisała do burmistrza Pyrzyc ws. obraźliwych życzeń dla kobiet

  Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka napisała list do burmistrza Pyrzyc (woj. zachodniopomorskie) Jerzego Marka Olecha w sprawie obraźliwych życzeń z okazji Dnia Kobiet, które otrzymały podległe mu urzędniczki.
 • Kobietę trzeba zaskakiwać

  Kobietę trzeba zaskakiwać

  Co roku to samo? Jesteś taki przewidywalny! Znów chcesz kupić w dniu jej święta bukiet kwiatów i słodycze? A Ona? Cóż! Nie chce już czekoladek, róż - że takie nudne i z kolcami! Zaskocz ją czymś zupełnie nowym, bądź oryginalny i obdaruj ją wyjątkowym, eleganckim winem CIN&CIN.

Filmy - Dzień Kobiet (14)

 • Dzień Kobiet. Sto lat naszym paniom!

  Z okazji Dnia Kobiet wszystkim paniom życzymy duuużo szczęścia w życiu prywatnym i sukcesów sportowych! I dziękujemy za dotychczasowe emocje i wzruszenia.
 • Idealne prezenty na Dzień Kobiet według Anny Nowak-Ibisz

  Dzień Kobiet jest tuż za rogiem. W studiu „Dzień Dobry TVN” Anna Nowak-Ibisz zaprezentowała gadżety, które mogą posłużyć jako idealny prezent dla każdej kobiety. Opowiedziała między innymi o nowoczesnym głośniku, urządzeniu do mycia pędzli i wygłuszających słuchawkach. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Co Niemcy myślą o Polkach?

  8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Redakcja Deutsche Welle wyszła na ulice jednego z niemieckich miast, by zapytać tamtejszych mężczyzn, co sądzą o Polkach i czego życzą z okazji ich święta. Koniecznie zobaczcie!
 • Filip Bobek: Kobiety wydają pieniądze szybciej i lepiej

  8 marca obchodzony jest Dzień Kobiet. Czy są powody, by świętująca wtedy płeć piękna określana była jako… słaba? Gwiazdy serialu „Singielka” zdradziły, w czym kobiety są lepsze od mężczyzn. - Kobiety są cierpliwsze i mają niesamowitą podzielność uwagi - przyznał Filip Bobek. Paulina Chruściel stwierdziła, że kobiety nie są lepsze, tylko dopiero w duecie z mężczyzną stanowią największą wartość. Czy to prawda, że pieniądze także wydają lepiej i… szybciej? (Agencja TVN/x-news)