Dzień Dziecka

Artykuły - Dzień Dziecka (94)

 • Wychowanie dziecka. Przez 18 lat wydamy 250 tys. zł

  Wychowanie dziecka. Przez 18 lat wydamy 250 tys. zł

  Koszt wychowania jednego dziecka do 18. roku życia wynosi obecnie ponad 250 tys. zł, a wychowania dwójki dzieci to wydatek rzędu ponad 411 tys. zł - szacuje Centrum im. Adama Smitha. Między rokiem 2014 a 2019 wydatki te wzrosły aż o 18,5 proc.
 • Dzień Dziecka z Polsatem. Wśród gwiazd Michał Szpak, Sławomir i Cleo

  Dzień Dziecka z Polsatem. Wśród gwiazd Michał Szpak, Sławomir i Cleo

  W niedzielę (2 czerwca) w Lubartowie odbył się specjalny koncert z okazji Dnia Dziecka. Publiczności pod sceną i widzom telewizji Polsat zaprezentowali się w m.in. Michał Szpak, Sławomir, Cleo, Ewelina Lisowska, Feel i 4Dreamers. Na koncercie zabrakło natomiast Roksany Węgiel, której samochód został zatrzymany przez policję.
 • Wydajemy coraz więcej na prezenty dla dzieci

  Wydajemy coraz więcej na prezenty dla dzieci

  Program 500 plus spowodował, że możliwości rodziców i realne wydatki na prezenty dla ich pociech stale rosną. Rodzice w Polsce wydają na szczególne okazje dla swoich dzieci właśnie około 500 zł - wyliczają eksperci.
 • Świat dzieci

  Świat dzieci

  Powiedzieć, że dzieci mają bogatą wyobraźnię to nic nie powiedzieć. Nam, dorosłym, ciężko jest pojąć, co dzieje się w głowach naszych pociech, bo z wiekiem zatraciliśmy zdolność spontanicznej radości.
 • Baw się z dzieckiem nie tylko w dzień dziecka!

  Baw się z dzieckiem nie tylko w dzień dziecka!

  Wspólna zabawa rozwija dzieci i powoduje, że rodziny są szczęśliwsze - takie wnioski płyną z raportu LEGO Play Well, przygotowanego na podstawie badania z udziałem 13 000 dzieci i rodziców z 9 krajów. Zabawa uszczęśliwia nie tylko najmłodszych, ale i rodziców, którzy, wchodząc w kreatywny, dziecięcy świat, sami mogą znowu poczuć się jak dzieci. Zbliża się 1 czerwca – z tej okazji chcemy podarować naszym pociechom coś wyjątkowego. Niech będzie to prezent, którym cała rodzina będzie mogła się bawić nie tylko w ten szczególny dzień, ale każdego dnia.
 • Prezenty na Dzień Dziecka

  Prezenty na Dzień Dziecka

  ​Dzień Dziecka za pasem. Dorośli znów nerwowo biegają po sklepach szukając odpowiedniego prezentu. Wszystkim, którzy jeszcze nie dokonali wyboru przedstawiamy nasz poradnik. Każdą z opisanych poniżej zabawek testowaliśmy na dzieciach.
 • ​RMF FM kupi sprzęt ratujący życie dzieciom

  ​RMF FM kupi sprzęt ratujący życie dzieciom

  Także w tym roku RMF FM dzięki pomocy słuchaczy przyczyni się do ratowania wielu chorych dzieci. Tradycyjnie w Dzień Dziecka specjalna edycja loterii RMF FM Szczęśliwa 13-tka zorganizowana zostanie właśnie dla nich. Dochód z sms-ów wysyłanych tego dnia przez słuchaczy zostanie przekazany do szpitala im św. Jadwigi w Rzeszowie, w którym od dwóch lat działa Klinika Alergologii i Mukowiscydozy.
 • Za co powinniśmy dziękować dzieciom?

  Za co powinniśmy dziękować dzieciom?

  Na Dzień Matki dostajemy piękne laurki. Na Dzień Taty również. Są w nich słowa „kocham” i „dziękuję”. I jeszcze przymiotniki: „najlepsza”, „najcudowniejszy”, „najwspanialsza”.
 • Co leżało w naszej naturze

  Co leżało w naszej naturze

  63 proc. mam będąc dziećmi najbardziej lubiło podwórkowe zabawy, takie jak berek czy ciuciubabka. Dziś stanowią one atrakcję dla zaledwie 23% najmłodszych. Wyparły je liczne gadżety, setki kanałów w TV oraz szeroka oferta zabawek. W Dniu Dziecka trudno więc dzisiejszym maluchom zrobić dużą niespodziankę. Dlatego planując jak spędzimy z dziećmi ich święto i jakie zaproponujemy im atrakcje, których jeszcze nie miały okazji spróbować sięgnijmy do doświadczeń z własnego dzieciństwa. Przypomnijmy sobie, co leżało w naszej naturze, gdy byliśmy mali – a potem zabierzemy swoje pociechy do niezwykłej, pełnej przygód krainy naszych zabaw. Nie zapomnijmy wziąć ze sobą także ulubionych, dziecięcych przysmaków!
 • Nie kupuj dużych prezentów

  Nie kupuj dużych prezentów

  ​Szał prezentowy trwa. Wielu rodziców z przerażeniem odkryło, że za trzy dni będzie Dzień Dziecka, a oni ciągle nie mają prezentu. Zaczyna się nerwowe bieganie po sklepach i przeszukiwanie sieci.

Filmy - Dzień Dziecka (7)

 • Gdy dziecko się zgubi...

  Bycie rodzicem to wielka radość, ale i wielka odpowiedzialność. Jedną z największych obaw każdego rodzica jest zaginięcie dziecka. Czasami wystarczy chwila nieuwagi… Statystyki są nieubłagane. Co roku w Polsce ginie około 3,5 tysiąca dzieci! Dlatego tak ważne jest przygotowanie dziecka na wypadek zaginięcia czy zgubienia się.
 • Anna Nowak-Ibisz i prezenty na Dzień Dziecka

  Anna Nowak-Ibisz doradziła w „Dzień Dobry TVN”, jakie zabawki ucieszą dzieci. Jakie klocki będą dobre dla małych dzieci? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Prezenty na Dzień Dziecka. Pomysły Anny Nowak-Ibisz

  Pani Gadżet Anna Nowak-Ibisz zaprezentowała prezenty na Dzień Dziecka. Co skłoni dziecko na odejście od laptopa i telewizora? Z jakich klocków można zbudować zamek? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Piłkarze Legionovii czytają dzieciom

  Legionovia czyta dzieciom "Słonia Trąbalskiego" z okazji Dnia Dziecka.