Dzień Dziadka

Artykuły - Dzień Dziadka (7)

 • Cyfrowe jest życie staruszka

  Cyfrowe jest życie staruszka

  Badania pokazują, że nawet 5 milionów Polaków w wieku 50+ oraz 60+ może być zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Na szczęście młodzi ludzie niemal jednogłośnie deklarują chęć podzielenia się wiedzą o nowych technologiach z bliskimi. Od czego więc zacząć domowe „rodzinne szkolenie” internetowe? Jakich argumentów użyć, aby przekonać rodziców i dziadków, że technologia może poprawić jakość ich życia?
 • Policja ostrzega babcie i dziadków przed oszustami

  Nigdy nie wolno przekazywać pieniędzy osobom obcym, nawet, jeśli pokażą policyjną legitymację - ostrzega policja w związku z Dniem Babci i Dziadka. Apeluje do seniorów, aby w takiej sytuacji jak najszybciej zawiadomili policję, telefonując pod numer 997 lub 112.
 • Dzień Dziadka 2014 - Google przypomina nam o seniorach

  Dzień Dziadka 2014 - Google przypomina nam o seniorach

  Google postanowiło uczcić obchodzony dziś w Polsce Dzień Dziadka. Wyszukiwarka została z tej okazji przyozdobiona okolicznościową grafiką Doodle.
 • Dzień Babci i Dziadka - telewizor z Androidem na prezent

  Dzień Babci i Dziadka - telewizor z Androidem na prezent

  W państwach zachodnich naukowcy zaobserwowali ciekawy trend: ponad 40 proc. osób w wieku 65-69 lat korzysta z internetowych serwisów wideo na życzenie częściej niż raz w tygodniu.
 • Dzień Babci i Dziadka - jak korzystać z przeglądarki Firefox (poradnik)

  Dzień Babci i Dziadka - jak korzystać z przeglądarki Firefox (poradnik)

  Korzystanie z internetu staje się niezbędne do wykonywania coraz większej liczby zadań. Jednak nie dla każdego jest to łatwe. ​Dla wszystkich osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w sieci Fundacja Mozilla (twórcy Firefoksa), przygotowali poradnik, który im w tym pomoże.
 • Laurki ostrzegające babcie i dziadków

  Zbliżają się Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji podlaska policja przygotowała specjalne laurki-kolorowanki, które będą ostrzegać przed oszustami okradającymi starsze osoby. Babcie i dziadkowie otrzymają je od swoich wnuków.
 • Dziadek na wagę złota

  Dziadek na wagę złota

  21 stycznia to Dzień Babci, a 22 - Dzień Dziadka. To okazja, by przypomnieć o tym, jak trudno dziś bez wsparcia babci i dziadka zrobić karierę, a czasem po prostu przeżyć do pierwszego.