Dzień Dobry TVN

Artykuły - Dzień Dobry TVN (133)

Filmy - Dzień Dobry TVN (30)

 • Adam Ilczyszyn: Rany wyglądały na bardziej cięte niż kłute

  Gdy niedzielnej nocy gdańszczanie zebrali się, by z prezydentem miasta Pawłem Adamowiczem wysłać "Światełko do nieba", nie przypuszczali, że następnego dnia będą musieli go pożegnać. Został on zaatakowany nożem podczas finału WOŚP w Gdańsku. Kierownik sceny Adam Ilczyszyn był pierwszą osobą, która udzieliła pomocy prezydentowi tuż po ataku. – Wyglądał jakby cukier mu spadł, jakby mdlał – wyjaśnił. – Ja tamowałem wypływ krwi, a sanitariuszka masowała serce – wspominał. Jak z jego perspektywy wyglądała ta akcja ratunkowa? (x-news/TVN)
 • Czy zarobki powinny być jawne?

  Ostatnio w mediach pojawiła się wiadomość, że dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji w Narodowym Banku Polskim podobno zarabia tylko nieznacznie mniej od kanclerz Angeli Merkel, ale za to dużo więcej od premiera Wielkiej Brytanii, prezydenta Francji czy Rosji. Według niektórych doniesień prasowych Martyna Wojciechowska może zarabiać nawet 80 tysięcy złotych. Nie wiadomo jednak, ile dokładnie, ponieważ NBP - zgodnie z prawem - wysokości zarobków pani dyrektor ujawnić nie chce. Czy zarobki urzędników powinny być jawne? Dlaczego Polacy niechętnie rozmawiają o wysokości swojego wynagrodzenia? O tym w "Dzień Dobry TVN" opowiedział socjolog Tomasz Sobierajski.
 • Jerzy Pilch w rozmowie z Magdą Mołek w "Dzień Dobry TVN"

  Magda Mołek spotkała się z Jerzym Pilchem. W szczerej, intymnej rozmowie pisarz opowiedział o swojej chorobie i ograniczeniach nią spowodowanych. Mówił również o operacji, córce i pracy u Andrzej Mleczki. Cała rozmowa już w sobotę, 21 maja, w "Dzień Dobry TVN".
 • Anna Kalczyńska: Będę musiała wydeptać swoje miejsce

  Jarosław Kuźniar dołączył do grona prowadzących "Dzień Dobry TVN". Wydania codzienne programu będzie prowadził w parze z Anną Kalczyńską, z którą współpracował niegdyś w TVN24. Przez osiem lat prowadzenia "Wstajesz i wiesz" Kuźniar dał się poznać jako bezkompromisowy dziennikarz, stał się też obiektem krytyki internautów. Zdaniem niektórych mediów Anna Kalczyńska ma ocieplić jego wizerunek. Prezenterka twierdzi jednak, że to ona będzie musiała walczyć o swoje miejsce w programie. – Jarek znany jest z tego, że jest bezkompromisowym solistą, z drugiej strony jest też bardzo wyluzowany podczas prowadzenia programów informacyjnych, więc on nie będzie musiał zmieniać stylu, natomiast ja będę musiała wydeptać swoje miejsce, żeby nie zostać zmarginalizowaną – mówi Anna Kalczyńska.