dzieło

Artykuły - Dzieło (326)

 • Aplikacje mobilne - wspólne dzieło banków i klientów

  Aplikacje mobilne - wspólne dzieło banków i klientów

  Duża część wynalazków czy udoskonaleń służy jednemu: oszczędności czasu. Nie inaczej jest w bankowości. Jeszcze stosunkowo niedawno wykonanie przelewu wymagało wizyty w oddziale banku, legitymowania się, wypełniania druczków, przystawiania pieczątek. I to jeszcze w godzinach pracy placówki, na ogół pokrywających się z czasem pracy klienta.
 • Drugie życie zapomnianego dzieła Da Vinci

  Drugie życie zapomnianego dzieła Da Vinci

  "Pokłon Trzech Król", czyli niedokończone dzieło Leonarda Da Vinci, przez lata było ukryte pod warstwą kurzu. Teraz konserwatorzy dali mu drugie życie. Obraz, przed końcem 2015 roku, zawiśnie we florenckiej galerii sztuki.
 • Niezwykle cenne dzieło odnaleziono po 25 latach

  "Le Jardin - Ogród", obraz francuskiego malarza Henriego Matisse'a, został odnaleziony. Po niemal 25 latach od kradzieży z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Sztokholmie dzieło Francuza zidentyfikowano w Essex, w Wielkiej Brytanii.
 • Umowy o dzieło też z VAT-em

  Umowy o dzieło też z VAT-em

  Podatek od towarów i usług rozliczają osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. Trzeba jednak pamiętać, że ustawa o VAT zawiera własną definicję tego pojęcia. Osoba, która przyjmuje prace na podstawie umowy o dzieło, również może być podatnikiem VAT. Może jednak nie rejestrować się jako podatnik VAT i podatku nie rozliczać, gdy jej sprzedaż nie przekroczyła 150 tys. zł.
 • Poznaliśmy ostatnie dzieło Steve'a Jobsa

  Poznaliśmy ostatnie dzieło Steve'a Jobsa

  Rok po śmierci Stevea Jobsa zostało ukończone jego ostatnie dzieło - jacht, który sam zaprojektował. Nazwany został "Venus" i kształtem przypomina produkty Apple.
 • Pisarz rodzinny Grégoire'a Delacourta

  Pisarz rodzinny Grégoire'a Delacourta

  Na całym życiu Édouarda, bohatera książki Grégoire’a Delacourta, zaciążyła jak klątwa pewna niewinna dziecięca czynność....
 • "Wystarczy". Ostatnie dzieło Szymborskiej w księgarniach

  "Wystarczy". Ostatnie dzieło Szymborskiej w księgarniach

  Do księgarń trafia dziś ostatni tomik wierszy Wisławy Szymborskiej "Wystarczy".
 • Wykonujesz pracę na podstawie umowy o dzieło? Uważaj na VAT

  Wykonujesz pracę na podstawie umowy o dzieło? Uważaj na VAT

  Umowy o dzieło mogą stanowić korzystną alternatywę do standardowej umowy o pracę. Tak realizowana praca może jednak mieścić się w definicji samodzielnej działalności gospodarczej, a wtedy trzeba zapłacić VAT. Można jednak skorzystać ze zwolnienia.
 • 40 lat "Stairway To Heaven": Dzieło kompletne

  40 lat "Stairway To Heaven": Dzieło kompletne

  40 lat temu ukazał się czwarty studyjny album brytyjskiej formacji Led Zeppelin. To właśnie na płycie opatrzonej czterema symbolami i ochrzczonej przez fanów i dziennikarzy mianem "Czwórki" ("IV") znalazła się najsłynniejsza kompozycja zespołu. Mowa oczywiście o "Stairway To Heaven".
 • Czy 800 tys. Polaków zapłacze?

  Czy 800 tys. Polaków zapłacze?

  Zdaniem Pracodawców RP pomysł ministra Michała Boniego dotyczący opłacania składek emerytalnych od umów o dzieło nie przyniesie większych korzyści dla budżetu państwa. Z wyliczeń Ministerstwa Finansów wynika, że ok. 800 tys. Polaków pracuje na podstawie umów cywilnoprawnych.

Filmy - Dzieło (5)

 • Piękno w dwunastu odsłonach

  Kalendarz Fundacji Spełnionych Marzeń to 12 zdjęć 12 gwiazd, które poprzez zaangażowanie w ten projekt wsparły szczytny cel pomocy dzieciom.
 • Słynne dzieło w trójwymiarze

  Nie lada gratką dla odwiedzających Muzeum Narodowe w Warszawie będzie obejrzenie obrazu Jana Matejki "Bitwa po Grunwaldem". Jednak tym razem zwiedzający nie będą oglądali płótna wielkiego mistrza, a zrekonstruowany obraz i to w dodatku w technice 3 D.
 • Sushi jak dzieło sztuki

  Mistrzowie sushi w Japonii nie przyciskają ryżu mocno do wodorostów, raczej łagodnie go rozprowadzają. Ryż ma być pulchny i sprężysty. Potem można przygotowywać prawdziwe dzieła sztuki.
 • Małe dzieło sztuki

  Czym jest trailer filmowy, jak się zmienia i co oznacza dla filmu - opowiada o tym polski reżyser i scenarzysta, Krzysztof Lang.