dzieło

Artykuły - Dzieło (509)

 • Aplikacje mobilne - wspólne dzieło banków i klientów

  Aplikacje mobilne - wspólne dzieło banków i klientów

  Duża część wynalazków czy udoskonaleń służy jednemu: oszczędności czasu. Nie inaczej jest w bankowości. Jeszcze stosunkowo niedawno wykonanie przelewu wymagało wizyty w oddziale banku, legitymowania się, wypełniania druczków, przystawiania pieczątek. I to jeszcze w godzinach pracy placówki, na ogół pokrywających się z czasem pracy klienta.
 • Drugie życie zapomnianego dzieła Da Vinci

  Drugie życie zapomnianego dzieła Da Vinci

  "Pokłon Trzech Król", czyli niedokończone dzieło Leonarda Da Vinci, przez lata było ukryte pod warstwą kurzu. Teraz konserwatorzy dali mu drugie życie. Obraz, przed końcem 2015 roku, zawiśnie we florenckiej galerii sztuki.
 • Proces Fangor - miasto ws. projektu stacji metra

  Czy można żądać ochrony praw autorskich dzieła, które nie powstało? Na to pytanie odpowie stołeczny sąd okręgowy w procesie, jaki malarz Wojciech Fangor wytoczył miastu i wykonawcy odcinka II linii metra za zmianę jego projektu wyglądu stacji.
 • Niezwykle cenne dzieło odnaleziono po 25 latach

  "Le Jardin - Ogród", obraz francuskiego malarza Henriego Matisse'a, został odnaleziony. Po niemal 25 latach od kradzieży z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Sztokholmie dzieło Francuza zidentyfikowano w Essex, w Wielkiej Brytanii.
 • Umowy o dzieło też z VAT-em

  Umowy o dzieło też z VAT-em

  Podatek od towarów i usług rozliczają osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. Trzeba jednak pamiętać, że ustawa o VAT zawiera własną definicję tego pojęcia. Osoba, która przyjmuje prace na podstawie umowy o dzieło, również może być podatnikiem VAT. Może jednak nie rejestrować się jako podatnik VAT i podatku nie rozliczać, gdy jej sprzedaż nie przekroczyła 150 tys. zł.
 • Poznaliśmy ostatnie dzieło Steve'a Jobsa

  Poznaliśmy ostatnie dzieło Steve'a Jobsa

  Rok po śmierci Stevea Jobsa zostało ukończone jego ostatnie dzieło - jacht, który sam zaprojektował. Nazwany został "Venus" i kształtem przypomina produkty Apple.
 • Pisarz rodzinny Grégoire'a Delacourta

  Pisarz rodzinny Grégoire'a Delacourta

  Na całym życiu Édouarda, bohatera książki Grégoire’a Delacourta, zaciążyła jak klątwa pewna niewinna dziecięca czynność....
 • Cenna Madonna... z szuflady

  Średniowieczne dzieło przetrwało do naszych czasów jako... szuflada. Zwróciła na nie uwagę Katarzyna Bury z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - informuje "Dziennik Polski".
 • Dzieło znanego plakacisty Stefana Norblina w Muzeum Śląskim

  Plakat "Polska. Górny Śląsk" autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich plakacistów Stefana Norblina znalazł się w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach. Dzieło, uzupełni liczący ponad 15 tys. plakatów, jeden z bogatszych zbiorów muzealnych w kraju.

Filmy - Dzieło (5)

 • Piękno w dwunastu odsłonach

  Kalendarz Fundacji Spełnionych Marzeń to 12 zdjęć 12 gwiazd, które poprzez zaangażowanie w ten projekt wsparły szczytny cel pomocy dzieciom.
 • Słynne dzieło w trójwymiarze

  Nie lada gratką dla odwiedzających Muzeum Narodowe w Warszawie będzie obejrzenie obrazu Jana Matejki "Bitwa po Grunwaldem". Jednak tym razem zwiedzający nie będą oglądali płótna wielkiego mistrza, a zrekonstruowany obraz i to w dodatku w technice 3 D.
 • Sushi jak dzieło sztuki

  Mistrzowie sushi w Japonii nie przyciskają ryżu mocno do wodorostów, raczej łagodnie go rozprowadzają. Ryż ma być pulchny i sprężysty. Potem można przygotowywać prawdziwe dzieła sztuki.
 • Małe dzieło sztuki

  Czym jest trailer filmowy, jak się zmienia i co oznacza dla filmu - opowiada o tym polski reżyser i scenarzysta, Krzysztof Lang.