dzieła sztuki

Artykuły - Dzieła sztuki (53)

 • Polski rynek dzieł sztuki, czyli 300 mln zł

  Polski rynek dzieł sztuki, czyli 300 mln zł

  Prawie 17 tysięcy sprzedanych dzieł sztuki i obroty sięgające 300 mln zł - to podstawowe dane zeszłorocznego rynku aukcyjnego w Polsce - wynika z raportu opracowanego przez niezależny portal Artinfo.pl.
 • Sztuka Współczesna/Black & White - czy na polskiej aukcji padnie kolejny rekord?

  Sztuka Współczesna/Black & White - czy na polskiej aukcji padnie kolejny rekord?

  Rekordowo drogi, wart 1,5 mln złotych obraz Andrzeja Wróblewskiego. Dzieło Erny Rosenstein, wyjątkowy obraz Wojciecha Fangora. Zaskoczenia, rekordy i wybitne prace - to nas czeka na wystawie Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945 już od 18 maja w DESA Unicum. Trzy dni później rozpocznie się wystawa Sztuka Współczesna. Black&White prezentująca prace mistrzów współczesności w monochromatycznym ujęciu.
 • Popularne stały się inwestycje w dzieła sztuki, alkohole czy zabytkowe auta. Polacy zarabiają na nich nawet kilkaset procent

  Popularne stały się inwestycje w dzieła sztuki, alkohole czy zabytkowe auta. Polacy zarabiają na nich nawet kilkaset procent

  Inwestycje w sztukę, wino, zabytkowe auta czy numizmaty zyskują coraz większą popularność. To nie tylko większa frajda dla inwestora-kolekcjonera, lecz także możliwość osiągnięcia większych zysków. Zaletą tych inwestycji jest ich oderwanie od koniunktury na giełdach. Ze względu na wysokie ryzyko strat lepiej się jednak zająć dziedziną dobrze sobie znaną.
 • W Madrycie skradziono pięć obrazów Francisa Bacona

  W Madrycie skradziono pięć obrazów Francisa Bacona

  W Madrycie z prywatnego mieszkania skradziono pięć obrazów o wartości ponad 30 mln euro brytyjskiego malarza Francisa Bacona, czołowego przedstawiciela malarstwa figuratywnego - poinformował w niedzielę dziennik "El Pais".
 • Jak się ustrzec przed zakupem fałszywki na rynku sztuki

  Jak się ustrzec przed zakupem fałszywki na rynku sztuki

  "Falsyfikat" i "fałszerstwo" - te dwa słowa są - niestety - tak stare jak słowo "sztuka". Czy na polskim rynku często zdarzają się skandale związane z fałszerstwami dzieł sztuki? Jak się bronić przed tym, by nie kupić falsyfikatu?
 • Artnews i Brant Publications ogłaszają połączenie ich tytułów poświęconych rynkowi dzieł sztuki

  Spółka BMP Media Holdings LLC, należąca do Brant Publications, wydawcy magazynów Art in America, The Magazine Antiques oraz Modern Magazine, dokona połączenia jej publikacji ze spółką Artnews S.A., wskutek czego BMP Media Holdings LLC stanie się największym, posiadającym kontrolny pakiet akcji, akcjonariuszem notowanej na giełdzie papierów wartościowych spółki Artnews S.A.
 • "Gazeta Wyborcza": Europejscy kolekcjonerzy sztuki finansują islamistów

  "Gazeta Wyborcza": Europejscy kolekcjonerzy sztuki finansują islamistów

  Roczne dochody terrorystów z tak zwanego Państwa Islamskiego wynoszę około 3 miliardów dolarów. Wśród ważnych źródeł finansowych islamistów jest handel zrabowanymi w Iraku i Syrii dziełami sztuki.
 • Ekspert: Na dziełach sztuki można dobrze zarobić

  Ekspert: Na dziełach sztuki można dobrze zarobić

  Niemal na całym świecie inwestycje w dzieła sztuki przyciągają inwestorów ogromnymi stopami zwrotu. W Polsce rynek ten dopiero szykuje się do natarcia - przekonuje wiceprezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji Andrzej Wolski.
 • Niemcy: Nieznane dzieła wśród odnalezionych obrazów

  Niemcy: Nieznane dzieła wśród odnalezionych obrazów

  Niemiecka prokuratura ujawnia szczegóły dotyczące ogromnej kolekcji obrazów odkrytej w Monachium. Chodzi o blisko 1,5 tys. płócien, w większości zrabowanych przez nazistów. Są wśród nich dzieła o których istnieniu eksperci nie mieli dotąd pojęcia.

Filmy - Dzieła sztuki (7)

 • 27-latek z Chin zamienia owoce w dzieła sztuki

  Ten 27-letni mieszkaniec Chin ma niezwykły talent. Li Mi'an zamienia owoce i warzywa w prawdziwe dzieła sztuki. Jedyne, czego potrzebuje, to około 10 narzędzi i kilka godzin! Zobaczcie wyjątkowe efekty jego precyzji i cierpliwości. (STORYFUL/x-news)
 • To nie lodowe rzeźby, a… ciasta z galaretki! Prawdziwe dzieła sztuki?

  To nie lodowe rzeźby, a… ciasta z galaretki! Ich autorką jest Siew Heng Boon. Ich przygotowanie zajmuje nawet do 4 godzin. Nietypowa pasja pomogła Siew w walce z rakiem piersi. Podczas choroby tworzyła słodkości dla swoich lekarzy. Jej cukiernicze arcydzieła są całkowicie jadalne. Galaretki mają różne smaki, m.in. kokosa, brzoskwini i róży. (Cover Video/x-news)
 • Arcydzieła sztuki pod lupą polskich naukowców. Jakich metod badawczych używają?

  Tomografy komputerowe służą nie tylko do badania naszych organizmów, ale także do badania najwybitniejszych dzieł sztuki. Po co się to robi? Jak wygląda konserwacja arcydzieł sztuki? Piotr Targowski z Instytutu Fizyki UMK w Toruniu oraz Magdalena Iwanicka z Zakładu Konserwacji Malarstwa UMK w Toruniu opowiedzieli o swojej fascynującej pracy. Jakie wymiary miało największe dzieło sztuki, które badali? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Minister Małgorzata Omilanowska: Immunitet dla dzieł sztuki

  O immunitecie, który powinien przysługiwać podróżującym po świecie dziełom sztuki, opowiada w rozmowie z Interią Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska.