dzieła sztuki

Artykuły - Dzieła sztuki (60)

 • W Madrycie skradziono pięć obrazów Francisa Bacona

  W Madrycie skradziono pięć obrazów Francisa Bacona

  W Madrycie z prywatnego mieszkania skradziono pięć obrazów o wartości ponad 30 mln euro brytyjskiego malarza Francisa Bacona, czołowego przedstawiciela malarstwa figuratywnego - poinformował w niedzielę dziennik "El Pais".
 • Jak się ustrzec przed zakupem fałszywki na rynku sztuki

  Jak się ustrzec przed zakupem fałszywki na rynku sztuki

  "Falsyfikat" i "fałszerstwo" - te dwa słowa są - niestety - tak stare jak słowo "sztuka". Czy na polskim rynku często zdarzają się skandale związane z fałszerstwami dzieł sztuki? Jak się bronić przed tym, by nie kupić falsyfikatu?
 • Artnews i Brant Publications ogłaszają połączenie ich tytułów poświęconych rynkowi dzieł sztuki

  Spółka BMP Media Holdings LLC, należąca do Brant Publications, wydawcy magazynów Art in America, The Magazine Antiques oraz Modern Magazine, dokona połączenia jej publikacji ze spółką Artnews S.A., wskutek czego BMP Media Holdings LLC stanie się największym, posiadającym kontrolny pakiet akcji, akcjonariuszem notowanej na giełdzie papierów wartościowych spółki Artnews S.A.
 • "Gazeta Wyborcza": Europejscy kolekcjonerzy sztuki finansują islamistów

  "Gazeta Wyborcza": Europejscy kolekcjonerzy sztuki finansują islamistów

  Roczne dochody terrorystów z tak zwanego Państwa Islamskiego wynoszę około 3 miliardów dolarów. Wśród ważnych źródeł finansowych islamistów jest handel zrabowanymi w Iraku i Syrii dziełami sztuki.
 • Ekspert: Na dziełach sztuki można dobrze zarobić

  Ekspert: Na dziełach sztuki można dobrze zarobić

  Niemal na całym świecie inwestycje w dzieła sztuki przyciągają inwestorów ogromnymi stopami zwrotu. W Polsce rynek ten dopiero szykuje się do natarcia - przekonuje wiceprezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji Andrzej Wolski.
 • Niemcy: Nieznane dzieła wśród odnalezionych obrazów

  Niemcy: Nieznane dzieła wśród odnalezionych obrazów

  Niemiecka prokuratura ujawnia szczegóły dotyczące ogromnej kolekcji obrazów odkrytej w Monachium. Chodzi o blisko 1,5 tys. płócien, w większości zrabowanych przez nazistów. Są wśród nich dzieła o których istnieniu eksperci nie mieli dotąd pojęcia.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Obraz zamiast złota

  "Gazeta Polska Codziennie": Obraz zamiast złota

  W ostatnich latach udział inwestycji alternatywnych gwałtownie wzrósł. Szukając bezpiecznych sposobów lokowania kapitału oraz ochrony przed inflacją, inwestorzy coraz częściej sięgają po dzieła sztuki - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
 • Clooney o dziełach zrabowanych przez nazistów

  Clooney o dziełach zrabowanych przez nazistów

  George Clooney nakręci film o historykach sztuki, którzy w szeregach aliantów zajmowali się poszukiwaniem dzieł sztuki zrabowanych przez nazistów. Film powstanie na podstawie książek Roberta M. Edsela. W piątek, 28 czerwca, autor gościł w Warszawie.

Filmy - Dzieła sztuki (4)