dzieci

Artykuły - Dzieci (1554)

 • Mordercza praca dzieci podczas rewolucji przemysłowej

  Mordercza praca dzieci podczas rewolucji przemysłowej

  Potęga przemysłowej Europy budowana była małymi rączkami, które szybko zmieniały szpule nici, czyściły wąskie gardła kominów, ciągnęły wózki z węglem w ciemnościach kopalń. Poniżej publikujemy fragment książki Katarzyny Nowak "Dzieci rewolucji przemysłowej", opowiadającej o morderczej pracy dzieci z XVIII i XIX wieku.
 • Ubezpieczenie zdrowotne dzieci kończących naukę

  Ubezpieczenie zdrowotne dzieci kończących naukę

  Na osobie objętej ubezpieczeniem zdrowotnym spoczywa obowiązek zgłoszenia do niego członków swojej rodziny, m.in. dzieci. Jednak, aby mogły one być zgłoszone do tego ubezpieczenia jako członkowie rodziny, powinny spełniać określone warunki. Gdy przestaną je spełniać, należy je wyrejestrować z ubezpieczenia zdrowotnego. Pod koniec kwietnia br. rodzice będą musieli wyrejestrować z tego ubezpieczenia dzieci, które zakończą w tym miesiącu naukę w szkołach ponadgimnazjalnych.
 • Przetwarzanie danych osobowych dzieci i ich ochrona

  Przetwarzanie danych osobowych dzieci i ich ochrona

  Obecnie w dobie łatwego dostępu do internetu również dzieci są narażone na incydenty naruszeń ochrony ich danych osobowych. Unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych obejmuje szczególną ochroną dane osobowe dzieci. Administratorzy danych przetwarzający dane osobowe dzieci muszą znać podstawowe zasady ich ochrony.
 • Kruger&Matz przedstawia smartwatch dla dzieci

  Kruger&Matz przedstawia smartwatch dla dzieci

  Kruger&Matz wprowadził do oferty smartwatch, który pomoże rodzicom sprawować zdalną opiekę nad dzieckiem. Zegarek SmartKid został wyposażony w moduł GPS, który w połączeniu z dedykowaną aplikacją nie tylko pozwoli sprawdzić gdzie jest, ale też dzięki funkcji podsłuchu umożliwi kontrolę otoczenia, w jakim znajduje się dziecko.
 • WOŚP: Poznajcie historie małych wojowników

  WOŚP: Poznajcie historie małych wojowników

  Niedawno poprosiliśmy was, byście opowiedzieli nam, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomogła waszym dzieciom. Otrzymaliśmy wiele pięknych, wzruszających historii, które pokazują, że naprawdę warto pomagać. Poznajcie Tusię, Kornelię, Tomka, Mikołaja i innych małych wojowników!
 • Sensacyjne wyniki badania GUS. 500 plus jednak zachęca do podejmowania pracy

  Sensacyjne wyniki badania GUS. 500 plus jednak zachęca do podejmowania pracy

  Rządowy program pozytywnie wpłynął na aktywność zawodową Polaków, głównie kobiet. Taki wniosek płynie z najnowszych analiz Głównego Urzędu Statystycznego. Stoi on w sprzeczności z dotychczasowymi badaniami.
 • Przebywanie przed ekranami zmienia dziecięce mózgi

  Przebywanie przed ekranami zmienia dziecięce mózgi

  Naukowcy odkryli, że zbyt dużo czasu spędzanego przy ekranie telewizora lub monitora wpływa negatywnie na rozwój dziecka.
 • Dziecko to wydatki, wydatki i jeszcze raz wydatki

  Dziecko to wydatki, wydatki i jeszcze raz wydatki

  Koszt wychowania jednego dziecka przez pierwsze 18 lat jego życia to kwota ponad 305 tys. zł. W wypadku pozostawania dziecka na utrzymaniu rodziców również w okresie studiów, muszą oni liczyć się z kolejnym wydatkiem, ponad 130 tys. zł.
 • Blisko 2 mld dzieci oddycha zanieczyszczonym powietrzem

  Blisko 2 mld dzieci oddycha zanieczyszczonym powietrzem

  Aż 93 proc. dzieci poniżej 15. roku życia codziennie oddycha silnie zanieczyszczonym powietrzem. To aż 1,8 mld młodych ludzi.
 • 48 godzin cyfrowego detoksu

  48 godzin cyfrowego detoksu

  Przeżyj dwa dni bez internetu - zachęcają uczniów NASK, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacja Orange - organizatorzy kampanii społecznej "Offline Challenge".

Zdjęcia - Dzieci (22)

 • muzyka.interia.pl
  "Kaczuszki" z dzieciakami
 • muzyka.interia.pl
  "Kaczuszki" z dzieciakami
 • muzyka.interia.pl
  "Kaczuszki" z dzieciakami
 • muzyka.interia.pl
  "Kaczuszki" z dzieciakami

Filmy - Dzieci (275)

 • Mama próbuje przebrać czwórkę dzieci

  Jak trudne może być położenie czwórkę dzieci? Zobaczcie sami.
 • Szalona radość niedźwiedzia na widok dzieci

  Nikt chyba się nie spodziewał, że niedźwiedź tak się ucieszy na widok odwiedzających go dzieci. Zobaczcie co robił.
 • Zachowania rodziców, które ranią dziecko na całe życie

  Marta Bąkowska opowiedziała w „Dzień Dobry TVN” o zachowaniach rodziców, które ranią dziecko na całe życie. – Pozorne ignorowanie dziecka, nienawiązywanie z nim kontaktu wzrokowego powoduje, że dziecko nie może zaistnieć – podkreśliła dziecięcy psycholog kliniczny. Jak konstruktywnie krytykować dziecko?
 • Uwaga! TVN: Koszmar 2,5-letniego Szymka. Chłopiec był regularnie bity?

  2,5-letni Szymek trafił do szpitala z licznymi śladami pobicia. Malca skatował prawdopodobnie konkubent matki. Dlaczego nikt nie reagował na dramat dziecka? - Szymek miał na szyi czerwony ślad, potem zrobiły się trzy ślady, wieczorem już miał sine ucho i wszystko zaczęło wychodzić. Jak go rozebrałem okazało się, że cały jest w siniakach. Stwierdziłem, że on się nad nimi znęca. Jak lekarz go rozebrał, od razu wezwał policję i stwierdził, że dziecko jest pobite – mówi Przemysław Olszewski, biologiczny ojciec Szymona. Szymek miał obrażenia na szyi, klatce piersiowej, uchu, głowie. Miał też zasinienie moszny. - Charakter tych obrażeń wskazywał na czyny osoby trzeciej – mówi lek. med. Leszek Kołakowski, zastępca ordynatora oddziału chirurgii dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Zdaniem lekarza, chłopiec mógł być kopnięty w przyrodzenie. - Wyglądało to jak stan po ściśnięciu czy kopnięciu. To trudne do wyobrażenia u tak małego dziecka. W szpitalu to dziecko przez pierwsze dwa, trzy dni nie ufało nikomu. Chowało się w objęciach ojca. Było zalęknione – dodaje Kołakowski.