dziczyzna

Artykuły - Dziczyzna (23)

Filmy - Dziczyzna (5)

 • Przepis na przepyszną pieczeń z dzika

  Dziczyzna cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Kiedyś przysmak myśliwych, dziś dziczyznę można bez problemu kupić. To mocno zwarte, aromatyczne mięso, które świetnie nadaje się do przyrządzania wykwintnej, obiadowej pieczeni! Przygotowaliśmy dla was przepis na wyborną pieczeń z szynki z dzika, którą wcześniej delikatnie nasączyliśmy czerwonym winem - zrobiona w ten sposób nabierze niesamowitego smaku! Pamiętajcie, by kupować dziczyznę jedynie w pewnych, sprawdzonych miejscach, a samo mięso powinno zostać przebadane przez weterynarza!
 • Dziczyzna wraca na świąteczne stoły. Czy tradycyjny bigos odejdzie do lamusa?

  Bigos z kiełbasą, schab ze śliwką, pieczony boczek – jeśli chodzi o mięso, które jemy w święta, jesteśmy tradycjonalistami. A może by w tym roku spróbować jednak czegoś nowego. W polskiej kuchni coraz częściej zaczyna pojawiać się dziczyzna. Jak ją przyrządzać i wykorzystywać przy przygotowywaniu świątecznych potraw? - Święta to taki tradycyjny czas, w którym raczej nie powinniśmy eksperymentować za bardzo w domach. Dziczyzna jest jednak zakorzeniona mocno w staropolskiej kuchni. Myślę więc, że w pierwszy czy drugi dzień świąt możemy sobie pozwolić na bigos z mięsem dzika, bardzo popularny w polskich domach, ale również sięgnąć po pierogi np. z mięsem z udźca sarny – mówi Witek Iwański, szef kuchni restauracji Aruana i członek rady programu „Szef dla Młodych Talentów”.
 • Dziczyzna na talerzu - pomysł na jesień

  Jesień nie musi być smutna i szara, przynajmniej w kuchni. Świeże rydze, dziczyzna i dynia oddadzą smak tej pory roku. Michał Bajerski, szef kuchni, zdradza swój przepis na comber z sarny marynowany w trawie żubrowej, ze smażonymi rydzami, musem z dyni i sosem śliwkowym.
 • By przeżyć, wskoczyła do auta!

  Safari, RPA. Antylopa uciekająca przed dwoma gepardami schroniła się w... samochodzie pełnym ludzi! Wskoczyła do auta przez otwarte okno. Gdy zagrożenie się oddaliło, kierowca wypuścił zwierzę na wolność. Szczęściara.