działka

Artykuły - Działka (243)

 • Każdy chce mieć swoje RODOS. Rośnie zainteresowanie i cena ogrodów działkowych

  Każdy chce mieć swoje RODOS. Rośnie zainteresowanie i cena ogrodów działkowych

  Ceny ogrodów działkowych i działek rekreacyjnych w ostatnich miesiącach bardzo mocno wzrosły.
 • Dziewiętnasta dzielnica, czyli problem ROD-ów w wielkim mieście

  Dziewiętnasta dzielnica, czyli problem ROD-ów w wielkim mieście

  W obecnych trudnych czasach globalnego zagrożenia COVID-19 kwestia rodzinnych ogrodów działkowych (ROD) zyskała nową jakość, a tytułowe nieruchomości nagle stały się obiektem pożądania tysięcy Polaków.
 • Jak wybudować dom na działce siedliskowej?

  Jak wybudować dom na działce siedliskowej?

  Działka siedliskowa jest bardzo ciekawym zagadnieniem, które coraz częściej stwarza niemałe problemy z budową domu. Dlatego, zanim dowiemy się, jakie ceny działek siedliskowych są dostępne w gminie i na rynku rolnym, warto zapoznać się z definicją działki siedliskowej. Zobaczmy również, czy działka siedliskowa to miejsce, gdzie do budowy domu potrzebne jest pozwolenie na budowę, jakie są warunki zabudowy i czym różni się ona od działek budowlanych.
 • Koronawirus – można wejść na działkę bez zgody właściciela

  Koronawirus – można wejść na działkę bez zgody właściciela

  Epidemia koronawirusa wiąże się z licznymi zmianami w prawie. Między innymi są to modyfikacje przepisów ingerujące w własność prywatną. Czy w stanie epidemii można wejść na działkę bez zgody właściciela? Na to pytanie odpowiada Bartosz Antos, dyrektor ds. nieruchomości w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Mity o kreciej robocie: Dlaczego lepiej nie deptać kopców na trawniku?

  Mity o kreciej robocie: Dlaczego lepiej nie deptać kopców na trawniku?

  W internecie pełno jest porad na temat tego, jak pozbyć się kreta z ogrodu. Ludzie walczą z tymi małymi ssakami od lat, tkwiąc w przekonaniu, że są one jedynie szkodnikami niszczącymi rośliny i trawniki. Prawda jest taka, że krety mogą pomóc w walce z prawdziwymi szkodnikami, a najczęstsza reakcja na widok charakterystycznego kopca, czyli rozkopanie go, nie jest najlepszym pomysłem.
 • Działka rekreacyjna - jak wybrać najlepszą lokalizację?

  Działka rekreacyjna - jak wybrać najlepszą lokalizację?

  Wiele osób decyduje się dzisiaj na zakup działki rekreacyjnej. Z jednej strony zamierzamy ją wykorzystać jako miejsce na urlop. Z drugiej strony liczymy na dodatkowy zarobek. Jak wybrać tą najlepszą i najbardziej opłacalną?
 • Jak uzyskać odszkodowanie za utratę wartości działki?

  Jak uzyskać odszkodowanie za utratę wartości działki?

  Polski system prawny zawiera wiele niezwykle korzystnych dla podatnika/przedsiębiorcy/zwykłej osoby fizycznej rozwiązań. Czasem jednak zupełnie nie zdajemy sobie sprawy ze swoich uprawnień. Jednym z nich jest możliwość dochodzenia odszkodowania za utratę wartości działki w związku ze zmianą planu miejscowego - wskazuje Bartłomiej Kuźniar, koordynator projektów inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Czy warto inwestować w działki nad morzem?

  Czy warto inwestować w działki nad morzem?

  Działki nad morzem to ostatnio bardzo popularny sposób inwestowania pieniędzy. Nic dziwnego, ponieważ w ciągu ostatnich 12 lat zyskały na wartości ponad sześciokrotnie. Czy to rzeczywiście się opłaca? Jak nie popełnić błędu? Jak zmaksymalizować swój zysk? Na te pytania odpowiada Robert Tomaszewski, prezes zarządu w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • Czy działka pod dom musi być droga?

  Czy działka pod dom musi być droga?

  Choć od jakiegoś czasu pogoda nas nie rozpieszcza, to jednak kalendarz zdecydowanie wskazuje, że jesteśmy już w cieplejszej części roku. Świadczy o tym również wzmożony ruch na budowach. Nie tylko tych dużych, prowadzonych przez deweloperów, ale również tych mniejszych prowadzonych przez indywidualnych inwestorów.
 • Łatwiejsza sprzedaż działek rolnych

  Łatwiejsza sprzedaż działek rolnych

  Wygląda na to, że sprzedaż działek rolnych będzie łatwiejsza. Coraz bliżej nowelizacji przepisów ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Obecnie trwają konsultacje społeczne. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać jeszcze w 2019 roku.

Filmy - Działka (6)