działanie

Artykuły - Działanie (507)

 • Nowy model działania grupy

  Nowy model działania grupy

  Zarząd oraz rada nadzorcza PZU SA przyjęły dzisiaj aktualizację strategii do roku 2020, która zmienia model działania całej Grupy PZU, stawia nowe akcenty i powołuje konkretne inicjatywy, by uczynić z PZU jedną z najbardziej innowacyjnych instytucji w branży finansowej w Europie
 • Nieprawidłowe działanie multiplekserów powodem zakłóceń na multipleksie MUX-3

  Nieprawidłowe działanie multiplekserów powodem zakłóceń na multipleksie MUX-3

  Nieprawidłowe działanie multiplekserów było przyczyną awarii, która doprowadziła do zakłóceń w nadawanym sygnale na multipleksie MUX-3 - poinformowali w piątek dziennikarzy przedstawiciele spółki EmiTel, która jest operatorem naziemnej telewizji cyfrowej na rzecz Telewizji Polskiej.
 • Jak działają kosmetyki przeciwpotowe

  Jak działają kosmetyki przeciwpotowe

  Dezodorant. Hamuje rozwój bakterii w pocie, który wydostał się na powierzchnię skóry, co zapobiega powstawaniu przykrego zapachu.
 • Fiskus ma zawsze więcej czasu na działanie

  Fiskus ma zawsze więcej czasu na działanie

  W postępowaniu podatkowym nie ma równości stron. Podatnik musi działać szybko. Organ może dowolnie długo i bez konsekwencji.
 • Rodzaje i działanie kosmetyków miodowych

  Rodzaje i działanie kosmetyków miodowych

  Nawilżają skórę, koją podrażnienia. I cudownie odmładzają! Wypróbuj je.
 • "Just Do It" znów inspiruje do działania

  "Just Do It" znów inspiruje do działania

  Nowa kampania "Possibilities" (ang. możliwości) to ewolucja klasycznego zwrotu ‘Just Do It’, poprzez przejście od inspiracji do działania. Zaprasza ona widzów na całym świecie do udziału we wspólnych, globalnych wyzwaniach w ekosystemie Nike+.
 • Razem możemy więcej! Polacy wolą działać w grupie niż w pojedynkę

  Razem możemy więcej! Polacy wolą działać w grupie niż w pojedynkę

  Wyniki badania zrealizowanego przez instytut badawczy TNS dla Groupon Polska jednoznacznie pokazują, że Polacy doceniają potencjał wspólnego działania. Niemal 90 proc. uczestników badania wierzy, że działając w grupie są bardziej skuteczni i mogą osiągnąć więcej, a aż 80 proc. zadeklarowało, że wspólne działanie daje im satysfakcję. Zdaniem ankietowanych Internet jest obecnie jednym z głównych czynników ułatwiających promocję inicjatyw oraz współpracę i zaangażowanie przy ich realizacji.
 • Leki przeciwbólowe i ich działanie

  Leki przeciwbólowe i ich działanie

  Zanim weźmiesz tabletkę, sprawdź, jak działa i co zawiera. Po co? By uchronić się przed nieświadomym przedawkowaniem i dobrać dla siebie odpowiedni preparat.
 • Sąd: Działania DM BDM w sprawie indywidualnych kont emerytalnych - niedozwolone

  Sąd: Działania DM BDM w sprawie indywidualnych kont emerytalnych - niedozwolone

  Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził stanowisko UOKiK i uznał, że działania Domu Maklerskiego BDM (DM BDM) z Bielska-Białej ws. kształtu umów o indywidualne konta emerytalne były niedozwolone i niekorzystne dla konsumenta - podał w środę Urząd.
 • "Granica 2013": Wspólne działania Policji i Straży Granicznej

  "Granica 2013": Wspólne działania Policji i Straży Granicznej

  Wspólne działania Policji i Straży Granicznej pod nazwą "Granica-2013", tym razem miały na celu eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie. Policjanci kontrolowali kierujących i ich pojazdy na obszarze czterech przygranicznych powiatów.

Filmy - Działanie (4)

 • Uwaga na smartfony! Tak zmieniają twój mózg

  Młodzi Japończycy niechętnie rozstają się ze swoimi smartfonami – i fakt ten coraz bardziej niepokoi specjalistów. Jedno z badań wykazało, że licealiści w Kraju Kwitnącej Wiśni wpatrują się w ekrany urządzeń mobilnych od 4 do nawet 7 godzin dziennie! Niektórzy z nich zatracają się w wirtualnej rzeczywistości całkowicie. - Spędzałem na graniu 20 godzin w ciągu doby. Wychodziłem z pokoju tylko wtedy, kiedy musiałem skorzystać z toalety - opowiada uzależniony od gier internetowych Masaki. Takich osób jak on jest w Japonii coraz więcej. Psychiatrzy uważają, że duże znaczenie odgrywa tutaj obsesyjna potrzeba przynależności do jakiejś grupy i utrzymywania stałego kontaktu z innymi. Problem jest poważniejszy niż mogłoby się wydawać. Niedawno chińscy naukowcy odkryli, że w mózgach osób uzależnionych od internetu zachodzą zmiany podobne do tych obserwowanych w mózgach alkoholików i kokainistów.
 • Cudowny olejek. Leczy wiele dolegliwości!

  Olejek lawendowy znany jest w kosmetyce i farmakologii od dawna, ale obecnie prawdziwą furorę robi ten produkowany z kwiatów lawendy uprawianych w Bułgarii! Panuje tam klimat wyjątkowo sprzyjający rozwojowi tych roślin. Nic dziwnego, że Bułgaria stała się prawdziwym potentatem w dziedzinie produkcji tego olejku, wyprzedzając nawet Francję. Olejek lawendowy jest przede wszystkim stosowany w perfumiarstwie. Oprócz pięknego zapachu wyróżnia go jednak jeszcze wiele innych cech. Przypisuje się mu działanie uspokajające i nasenne. Poleca się go osobom z problemami gastrycznymi, ponieważ likwiduje wzdęcia i pobudza trawienie. Działa też przeciwbólowo i przeciwzapalnie – wystarczy wcierać go w miejsca dotknięte dolegliwościami. Zwolennicy aromaterapii przekonują także, że olejek lawendowy poprawia nastrój i niweluje uczucie lęku. Podobno sprzyja również nauce i koncentracji.
 • Taka herbata działa jak naturalny antybiotyk!

  Napar z suszonej kory drzewa lapacho - znany też jako "herbata Inków" - staje się coraz popularniejszy także na Zachodzie. Specyfik ten wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne; wspomaga leczenie niektórych zakażeń i wrzodów żołądka. – Badania wykazały, że lapacho zawiera wapń, żelazo, magnez, mangan oraz potas. Dwoma głównymi składnikami aktywnymi jest lapachol i beta-lapachon. Herbatę tę można stosować przy chorobach wywołanych przez wirusy, bakterie i grzyby. Trzeba podkreślić, że jest skuteczna wobec bakterii Helicobacter pylori, która wywołuje wrzody żołądka – mówi Ewelina Plewicka, specjalista ds. żywienia. Przed zastosowaniem lapacho warto jednak skonsultować się z lekarzem. Substancje czynne zawarte w korze drzewa mogą wywołać skutki uboczne, m.in. zmniejszyć krzepliwość krwi i zwiększyć ryzyko poronienia. – Nie powinno się przekraczać dawki 8 szklanek lapacho dziennie. Przeciwwskazaniem jest ciąża i okres karmienia. Małym dzieciom również bym nie polecała podawania tej herbaty. Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe także powinny bardzo uważać i raczej nie stosować lapacho - ostrzega Plewicka.
 • E-papieros: zakamuflowane zło?

  Popularność e-papierosów systematycznie wzrasta. Ich zwolennicy przekonują, że to bezpieczniejsza alternatywa dla nikotyny, która dodatkowo nikomu nie szkodzi, nie uzależnia i... fajnie wygląda. Ale czy tak jest rzeczywiście? Bruksela ma poważne wątpliwości co do tego, czy e-papierosy rzeczywiście są w stu procentach bezpieczne. Powód? Wciąż zbyt mało o nich wiemy!