dżerba

Artykuły - Dżerba (1)

  • "Sueddeutsche Zeitung": Polak zamieszany w sprawę eksplozji na Dżerbie

    W zamach, do którego doszło na tunezyjskiej wyspie Dżerba tydzień temu, zamieszany jest Polak - takie rewelacje publikuje niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". W dzisiejszym raporcie na temat postępów śledztwa w sprawie eksplozji cysterny na wyspie Dżerba dziennik napisał, że jeden z Niemców podejrzewany o współpracę z domniemanymi zamachowcami jest przesiedleńcem z Gliwic.

Filmy - Dżerba (2)

  • Turyści wracają do Tunezji

    Dwa lata po zamachach terrorystycznych, w których życie straciło ponad 60 osób, turyści wracają do Tunezji. W hotelach i ośrodkach turystycznych na Dżerbie wprowadzono specjalne procedury bezpieczeństwa. Monitoring wideo, kamery termowizyjne, dodatkowi pracownicy ochrony - czy to wystarczy, żeby poczuć się bezpiecznie?
  • Nikt nie chce jeździć do Tunezji! Ludzie boją się terrorystów

    Jeszcze w 2010 roku turyści - w tym także turyści z Polski - masowo wyjeżdżali na wakacje do Tunezji, by poczuć powiew egzotyki za niezbyt wygórowaną cenę. Po tamtych czasach zostało dziś zaledwie odległe wspomnienie... Kiedy 4 lata temu w wyniku rewolucji został obalony prezydent Ben Ali, nikt nie spodziewał się, że zamiast demokratycznych przemian w kraju zapanują chaos i anarchia. Odstrasza to klientów biur podróży. Czarę przepełnił zamach na Muzeum Bardo w Tunisie w marcu br., w którym zginęli zwiedzający z zagranicy. Pracownicy branży turystycznej w Tunezji załamują ręce. Adel Tarres, właściciel hotelu na wyspie Dżerbie, stracił kontrakt opiewający na 1,5 miliona dolarów. - Podpisaliśmy umowę z włoskim operatorem wycieczek na wynajem 170 pokoi. Wszystko wskazywało na to, że będzie to doskonały sezon, zaczęliśmy więc rekrutować dodatkowy personel i poczyniliśmy pewne inwestycje. Po ataku na Muzeum Bardo kontrakt od razu został jednak zerwany - opowiada. Nie lepiej dzieje się u właścicieli stoisk na tunezyjskich bazarach. Sprzedaż pamiątek drastycznie spadła, a wraz z nią dochody sklepikarzy.