dżemy

Artykuły - Dżemy (41)

 • Toskański dżem z marchewki

  Toskański dżem z marchewki

  W polskiej kuchni rzadko kiedy pojawiają się dżemy z warzyw. A szkoda, bo są nie tylko smaczne, ale i wyjątkowo zdrowe. Na Zachodzie - zwłaszcza w Toskanii czy w Portugalii - popularny jest dżem marchewkowy. Spróbuj, a na stałe zagości w twoim menu!
 • Dżem bez cukru i owoców. Ten przepis to hit!

  Dżem bez cukru i owoców. Ten przepis to hit!

  Dżem bez cukru i owoców - jak to możliwe? Ten przepis od miesięcy jest hitem na całym świecie, a cały jego sekret tkwi w... cukinii. To z tego warzywa można zrobić wyborną konfiturę, która w niczym nie ustępuje przetworom owocowym. Zobacz, jakie to proste!
 • "Puls Biznesu": Unia pomoże polskim dżemom

  Po unijnych zmianach, zamiast niskosłodzonych będziemy sprzedawali dżemy o "obniżonej zawartości cukru" - donosi "Puls Biznesu".
 • Polscy rolnicy są nawet za Rumunami

  Polscy rolnicy są nawet za Rumunami

  Rolnicy z Małopolski chcą sprzedawać jaja, sery, dżemy, nalewki lub szynkę bezpośrednio w swoich gospodarstwach. Jednak zabrania im tego prawo polskie i unijne, pisze "Dziennik Polski".
 • Historia pewnego radia

  Historia pewnego radia

  "Trójka z dżemem. Palce lizać! Biografia pewnego radia" to historia Trójki, stacji radiowej, która od 50 lat uczy, bawi i wyznacza trendy muzyczne.
 • Life Festival Oświęcim 2012: Dżem i inni

  Life Festival Oświęcim 2012: Dżem i inni

  Zespół Dżem będzie główną gwiazdą koncertu na Rynku Starego Miasta, który odbędzie się w trzecim dniu Life Festival Oświęcim 2012, w sobotę, 12 maja. Wstęp na ten koncert - podobnie jak w ubiegłych latach - będzie zupełnie darmowy.
 • Dżem nagrywa na Blu-ray

  Dżem nagrywa na Blu-ray

  Po raz pierwszy koncert polskiego zespołu zostanie uwieczniony na Blu-ray. Prekursorem będzie legenda bluesrocka - Dżem.
 • Wielkanoc bez cukru i dżemów

  Wielkanoc bez cukru i dżemów

  Ubodzy i bezdomni w świątecznych paczkach nie dostaną na Wielkanoc cukru i dżemów. Wszystko przez to, że na europejskim rynku nie ma nadwyżek cukru - wyjaśnia "Gazeta Wyborcza".
 • Dżem na szczycie, polska dominacja na liście

  Dżem na szczycie, polska dominacja na liście

  Aż siedem miejsc w pierwszej dziesiątce zestawienia najpopularniejszych płyt w Polsce zajmują wydawnictwa rodzimych wykonawców! Skok na szczyt wykonali weterani z grupy Dżem.
 • Wokalista Dżemu solo: "Ogień i woda"

  Wokalista Dżemu solo: "Ogień i woda"

  "Ogień i woda" to tytuł płyty Maćka Balcara, wokalisty grupy Dżem, nagranej z zespołem Nie-Bo.

Filmy - Dżemy (1)

 • Przepis na powidła cukiniowe

  Powidła cukiniowe to znakomity pomysł na odmianę naszych przetworów, które samodzielnie przyrządzamy w domach! Cukinia idealnie nadaje się do przyrządzania lekkich, delikatnych dżemów, które świetnie sprawdzą się do wszystkiego! Dodatek kwasku cytrynowego pozwoli zachować cukinii wspaniały, zielono-żółty kolor, a odrobina cukru nada jej wyrazistego smaku. Zobaczcie nasz przepis na nietypowe, bo cukiniowe powidła!