dżakarta

Artykuły - Dżakarta (4)

Filmy - Dżakarta (3)

  • Polacy za granicą - Dżakarta i Bali

    Polacy w Indonezji? Zobaczcie jak żyją, pracują i kochają rodacy w tym wielkim kraju. Czy to faktycznie raj?
  • Nowoczesny samolot runął do morza w pobliżu Dżakarty

    Samolot pasażerski indonezyjskich linii Lion Air runął do morza 13 minut po starcie z lotniska w Dżakarcie. Lokalne władze poinformowały, że na pokładzie było 189 osób. Według ratowników szansa, że ktoś przeżył katastrofę, jest znikoma. (RUPTLY/x-news)
  • Dżakarta jest gotowa na start XVIII Igrzysk Azjatyckich. "Nie chcielibyśmy, żeby nasz wizerunek podczas tej imprezy był negatywny"

    W sobotę (18 sierpnia) w Dżakarcie rozpoczną się XVIII Igrzyska Azjatyckie. To wielkie wydarzenie sportowe organizowane jest w krajach Azji co cztery lata. - Chcemy być bardzo dobrym krajem gospodarzem igrzysk. Nie chcielibyśmy, żeby nasz wizerunek podczas tej imprezy był negatywny - powiedział Gatot S. Dewa Broto, sekretarz Ministerstwa Sportu w Indonezji i członek komitetu organizacyjnego igrzysk azjatyckich. 12 tys. sportowców będzie rywalizować w stolicy Indonezji - Dżakarcie, oraz w Palembangu na Sumatrze i w zachodniej części Javy. Na tę okoliczność powołano dodatkowe 100 tys. policjantów i żołnierzy, którzy mają pilnować bezpieczeństwa. - Jak wiecie, około trzech miesięcy temu udaremniliśmy spisek radykalnej grupy, która planowała atak podczas igrzysk azjatyckich. Byliśmy w stanie to wykryć i temu zapobiec. Możemy powiedzieć, że nasz sukces w wykrywaniu potencjalnych ataków jest dość znaczący - powiedział Muhammad Syafruddin, zastępca szefa policji narodowej w Indonezji. Impreza potrwa do 2 września. (Associated Press/x-news)