dystans

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Dystans (Film [La distancia] Reż.Sergio Caballero) ,

Artykuły - Dystans (112)

 • Czy sprzedawca może wyegzekwować noszenie maseczek w sklepie?

  Czy sprzedawca może wyegzekwować noszenie maseczek w sklepie?

  Ministerstwo Zdrowia i inne instytucje apelują do obywateli o przestrzeganie obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, a resort zdrowia zaleca nawet nieobsługiwanie w sklepie klientów bez maseczek. Problem w tym, że obowiązek noszenia maseczek nakłada rozporządzenie nie zaś ustawa, a sprzedawcom brakuje narzędzi do egzekwowania zaleceń.
 • Do kogo Polacy mają dystans?

  Romowie są jedną z grup, do których Polacy mają największy dystans społeczny, rozumiany jako poziom akceptacji lub nieakceptacji - wynika z ogólnopolskich badań przeprowadzonych w ramach projektu Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia, realizowanego na zlecenie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania.
 • Kampania przeciwko całusom na powitanie w miejscu pracy

  Kampania przeciwko całusom na powitanie w miejscu pracy

  Niemieckie stowarzyszenie, zajmujące się zasadami savoir-vivre'u, zaapelowało, aby w sytuacjach służbowych unikać pocałunków w policzki na powitanie. Stowarzyszenie przekonuje, że taka wylewność jest w Niemczech zachowaniem obcym kulturowo.
 • Polskę czeka kryzys typu węgierskiego?

  Polskę czeka kryzys typu węgierskiego?

  Pojawienie się tak dużego deficytu jest niespodzianką dla obecnych liderów koalicji rządowej, w szczególności dla premiera Tuska. Okres 2011-2013 to dla finansów publicznych trzy kluczowe lata. Mamy jeszcze możliwość uniknięcia kryzysu typu węgierskiego, ale potrzebne są działania rządu na skalę wyzwań - twierdzi prof. Stanisław Gomułka w rozmowie z Romanem Mańką.
 • Maciej Skorża: Czas gonić czołówkę

  Trener piłkarzy Legii Warszawa Maciej Skorża uważa, że piątkowy mecz z Koroną w Kielcach to jedna z ostatnich szans jego zespołu, by dogonić ligową czołówkę. - Chcemy zmniejszyć dystans ośmiu punktów, jaki dzieli nas od tego rywala - deklaruje.
 • Osyda: Mam dystans do "Majki"

  Osyda: Mam dystans do "Majki"

  Rola Majki sprawiła, że pokochali ją widzowie. Jednak nie boi się popularności. - Mam do niej dystans. Plakaty, na których jestem, nic nie zmieniły w moim życiu - wyznaje Joanna Osyda.
 • Fizycy zbadali gola Roberto Carlosa z 1997 roku

  Fizycy zbadali gola Roberto Carlosa z 1997 roku

  Francuscy fizycy wyjaśnili tajemnicę legendarnego gola Roberto Carlosa informuje BBC w swoim serwisie "Science & Environment". Bramka, którą Brazylijczyk zdobył podczas Tornoi de France w meczu z gospodarzami imprezy stała się przedmiotem badań naukowców, którzy stwierdzili, że strzał obrońcy "Canarinhos" to nie był przypadek.
 • Mikołajczyk: Jestem zdana tylko na siebie

  Mikołajczyk: Jestem zdana tylko na siebie

  Po sukcesach w dwójkach kajakarka UKS Kopernik Bydgoszcz Beata Mikołajczyk postanowiła przesiąść się do jedynki i w tej konkurencji rywalizować o medale mistrzostw świata w Poznaniu, które w czwartek rozpoczną się w Poznaniu.
 • Taniec to nigdy nie była moja domena

  Taniec to nigdy nie była moja domena

  Maciej Orłoś to jeden z najbardziej lubianych dziennikarzy telewizyjnych. Z wykształcenia aktor, z powołania prezenter - od ponad 19 lat prowadzi program informacyjny "Teleexpres". 16 lipca 2010 roku Maciej Orłoś obchodził swe 50. urodziny. Z tej okazji jubilat opowiedział Justynie Tawickiej o swoich sukcesach, popularności i byciu dzieckiem, zdradził także o jakim torcie urodzinowym marzy.
 • Światowe media: Kaczyński może wygrać

  Zagraniczne media sporo miejsca poświęcają dziś wyborom prezydenckim w Polsce. Amerykańska prasa i portale internetowe na razie nie chcą komentować wyników. W Rosji przeważają spokojne komentarze. A francuska prasa podkreśla, że dystans między Jarosławem Kaczyńskim a Bronisławem Komorowskim bardzo się zmniejszył.

Filmy - Dystans (1)

 • Kowalczyk ma dystans do sławy?

  Całe to zamieszanie związane ze sławą trafiło na złą osobę. Ja nie mam parcia na szkło - uśmiecha się Justyna Kowalczyk w rozmowie z INTERIA.PL.