dysk twardy

Artykuły - Dysk twardy (160)

 • Jak skutecznie przyspieszyć nasz komputer

  Jak skutecznie przyspieszyć nasz komputer

  Podczas długotrwałego użytkowania, dyski twarde ulegają zaśmieceniu. Objawia się to spowolnieniem działania systemu operacyjnego, częstszym błędami, zawieszkami czy brakiem miejsca. Na szczęście istnieje kilka prostych sposób na usunięcie niechcianych śmieci z naszego komputera, a tym samym przyspieszenie jego pracy.
 • Twój dysk może zawierać dane poprzedniego właściciela

  Twój dysk może zawierać dane poprzedniego właściciela

  Ostatnie badania pokazują, że prawie 60 proc. używanych dysków twardych przechowuje resztki danych poprzednich właścicieli.
 • ADATA SE800 – zewnętrzny dysk SSD w odpornej obudowie

  ADATA SE800 – zewnętrzny dysk SSD w odpornej obudowie

  Firma ADATA zaprezentowała nowy zewnętrzny dysk SSD wyposażony w złącze USB typu C oraz obudowę odporną na wodę, pył i upadki.
 • Fingerprint Secure – dysk twardy z 256-bitowym szyfrowaniem sprzętowym

  Fingerprint Secure – dysk twardy z 256-bitowym szyfrowaniem sprzętowym

  Marka Verbatim zaprezentowała nowy dysk twardy Fingerprint Secure wykorzystujący połączenie 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES i technologii biometrycznej.
 • Transcend przedstawia nowy dysk M.2 SSD 830S

  Transcend przedstawia nowy dysk M.2 SSD 830S

  ​Firma Transcend wprowadza do sprzedaży nowy dysk SSD 830S wykorzystujący złącze M.2 w formacie 2280.
 • Duży producent zamyka fabrykę. To koniec dysków HDD?

  Duży producent zamyka fabrykę. To koniec dysków HDD?

  Jeden z największych producentów dysków twardych postanowił zamknąć fabrykę, która była odpowiedzialna za tworzenie nośników HDD. Jaki jest powód całej tej sytuacji?
 • Transcend JetDrive 850/855 - nowy dysk SSD dla komputerów Mac

  Transcend JetDrive 850/855 - nowy dysk SSD dla komputerów Mac

  Firma Transcend zaprezentowała nowy dysk SSD dla komputerów Mac oparty na protokole NVMe, umożliwiający rozszerzenie pamięci o nawet 960 GB. Będzie on ostępny w dwóch wariantach: JetDrive 850 - dysk SSD z kompletem potrzebnych śrubokrętów oraz JetDrive 855 - dysk SSD umieszczony w eleganckiej aluminiowej obudowie i (podobnie jak w JetDrive 850) komplet śrubokrętów.
 • Test WD My Passport SSD

  Test WD My Passport SSD

  Przenośny dysk twardy przyda się każdemu - i osobie, której zawsze brakuje miejsca do przechowywania danych, i takiej, która traktuje go jako opcję rezerwową użyteczną w ekstremalnych sytuacjach. W obu przypadkach warto sięgnąć po dysk Western Digital My Passport SSD.
 • Seagate Backup Plus Hub - dysk o rekordowej pojemności 10 TB

  Seagate Backup Plus Hub - dysk o rekordowej pojemności 10 TB

  Seagate zaprezentował nową edycję swojego dysku stacjonarnego Backup Plus Hub. Pozwala on na zgromadzenie aż do 10 TB danych, dzięki czemu może stanowić główne centrum zarządzania danymi. Dysk ma również dwa zintegrowane porty USB 3.0, które oprócz wsparcia w szybkim tworzeniu kopii zapasowych na poziomie 160 MB/s pełnią jednocześnie funkcje ładowarek dla podłączonych sprzętów.
 • ToughArmor MB991U3-1SB – pancerz dla dysku

  ToughArmor MB991U3-1SB – pancerz dla dysku

  W dzisiejszych czasach większość ważnych informacji przechowywana jest na dyskach komputerów. Zdarzają się sytuacje, gdy dysk z tak ważnymi informacjami narażony jest na uszkodzenia. Co zrobić właśnie takich przypadkach? Z rozwiązaniem przychodzi firma Icy Dock, która oferuje ToughArmor MB991U3-1SB, czyli zewnętrzną obudowę na dysk, dzięki której wszystkie dane będą bezpieczne.