dysk twardy

Artykuły - Dysk twardy (308)

 • Transcend przedstawia nowy dysk M.2 SSD 830S

  Transcend przedstawia nowy dysk M.2 SSD 830S

  ​Firma Transcend wprowadza do sprzedaży nowy dysk SSD 830S wykorzystujący złącze M.2 w formacie 2280.
 • Duży producent zamyka fabrykę. To koniec dysków HDD?

  Duży producent zamyka fabrykę. To koniec dysków HDD?

  Jeden z największych producentów dysków twardych postanowił zamknąć fabrykę, która była odpowiedzialna za tworzenie nośników HDD. Jaki jest powód całej tej sytuacji?
 • Transcend JetDrive 850/855 - nowy dysk SSD dla komputerów Mac

  Transcend JetDrive 850/855 - nowy dysk SSD dla komputerów Mac

  Firma Transcend zaprezentowała nowy dysk SSD dla komputerów Mac oparty na protokole NVMe, umożliwiający rozszerzenie pamięci o nawet 960 GB. Będzie on ostępny w dwóch wariantach: JetDrive 850 - dysk SSD z kompletem potrzebnych śrubokrętów oraz JetDrive 855 - dysk SSD umieszczony w eleganckiej aluminiowej obudowie i (podobnie jak w JetDrive 850) komplet śrubokrętów.
 • Test WD My Passport SSD

  Test WD My Passport SSD

  Przenośny dysk twardy przyda się każdemu - i osobie, której zawsze brakuje miejsca do przechowywania danych, i takiej, która traktuje go jako opcję rezerwową użyteczną w ekstremalnych sytuacjach. W obu przypadkach warto sięgnąć po dysk Western Digital My Passport SSD.
 • Seagate Backup Plus Hub - dysk o rekordowej pojemności 10 TB

  Seagate Backup Plus Hub - dysk o rekordowej pojemności 10 TB

  Seagate zaprezentował nową edycję swojego dysku stacjonarnego Backup Plus Hub. Pozwala on na zgromadzenie aż do 10 TB danych, dzięki czemu może stanowić główne centrum zarządzania danymi. Dysk ma również dwa zintegrowane porty USB 3.0, które oprócz wsparcia w szybkim tworzeniu kopii zapasowych na poziomie 160 MB/s pełnią jednocześnie funkcje ładowarek dla podłączonych sprzętów.
 • ToughArmor MB991U3-1SB – pancerz dla dysku

  ToughArmor MB991U3-1SB – pancerz dla dysku

  W dzisiejszych czasach większość ważnych informacji przechowywana jest na dyskach komputerów. Zdarzają się sytuacje, gdy dysk z tak ważnymi informacjami narażony jest na uszkodzenia. Co zrobić właśnie takich przypadkach? Z rozwiązaniem przychodzi firma Icy Dock, która oferuje ToughArmor MB991U3-1SB, czyli zewnętrzną obudowę na dysk, dzięki której wszystkie dane będą bezpieczne.
 • Wyjaśniamy, gdzie podziały się zaginione gigabajty

  Wyjaśniamy, gdzie podziały się zaginione gigabajty

  Z pewnością zastanawialiście się, skąd wynikają różnice w deklarowanej i rzeczywistej pojemności dysków twardych? Mniejsza ilość przestrzeni dyskowej, dostępnej dla użytkownika, nie jest wynikiem błędu czy oszustwa. Powodem jest różnica w obliczeniach.
 • Jednoatomowy magnes - przyszłość zapisu danych

  Jednoatomowy magnes - przyszłość zapisu danych

  Naukowcom z Politechniki Federalnej w Lozannie (EPFL) udało się stworzyć najstabilniejszy jak dotąd jednoatomowy magnes – czytamy na łamach serwisu PhysOrg. Odkrycie może otworzyć drogę do produkcji niezwykle małych urządzeń do przechowywania danych.
 • Ile terabajtów ma twój mózg?

  Ile terabajtów ma twój mózg?

  Eksperci z firmy StorageCraft Polska specjalizującej się w rozwiązaniach do backupu wskazują, że do utworzenia kopii zapasowej mózgu dorosłego człowieka potrzebnych byłoby nawet 2500 dysków twardych o pojemności 1 TB.
 • Nadchodzą 10-terabajtowe dyski twarde

  Nadchodzą 10-terabajtowe dyski twarde

  Już wkrótce na rynek trafią pierwsze dyski twarde wypełnione helem o pojemności 10 TB. Czy zrewolucjonizują one branżę IT?