dyrektywa tytoniowa

Artykuły - Dyrektywa tytoniowa (39)

Filmy - Dyrektywa tytoniowa (3)

  • Zakaz papierosów mentolowych może wejść w życie wcześniej

    Po miesiącach prac nad dyrektywą tytoniową Parlament Europejski na początku października br. zadecydował, że papierosy typu slim pozostaną na unijnym rynku bez ograniczeń, natomiast mentolowe znikną z niego w ciągu ośmiu lat. - W tej chwili najbardziej obawiamy się drastycznego skrócenia okresu przejściowego na papierosy mentolowe, bo dochodzą nas takie głosy – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu.
  • Koniec z papierosami smakowymi i typu slim?

    Za tydzień europosłowie zagłosują w sprawie dyrektywy tytoniowej. Polska sprzeciwia się proponowanemu zakazowi produkcji i sprzedaży papierosów smakowych oraz typu slim, bo przemysł tytoniowy to ważna gałąź krajowej gospodarki. Zwolennicy zakazów argumentują, że przyczynią się one do spadku liczby palaczy, a tym samym zmniejszą wydatki związane z leczeniem chorób odtytoniowych. - Stanowisko Partnerstwa Polska bez dymu jest takie, by jak najszybciej wprowadzić tę dyrektywę. Prace trwają już od kilku lat i czekamy na jej finał i na pozytywne rozpatrzenie kilku zawartych w niej postulatów – mówi Magda Petryniak, przedstawicielka Partnerstwa i Stowarzyszenia MANKO.
  • Europejski protest przeciwko dyrektywie tytoniowej

    Organizacje handlowe z dziesięciu państw UE, w tym z Polski, protestują przeciwko wprowadzeniu dyrektywy tytoniowej, która ma zakazać handlu papierosami mentolowymi oraz slim na terenie Unii Europejskiej. – Kluczowym tygodniem dla dyrektywy tytoniowej jest 17-21 czerwca, bo to wtedy mają odbyć się głosowania Komisji Europejskiej w tej sprawie oraz spotkanie Rady Europy – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Joanna Chilicka, rzecznik prasowy Polskiej Izby Handlu.