dyplomaci

Artykuły - Dyplomaci (88)

 • Unia Europejska przedłuży sankcje wobec Rosji o pół roku

  Unia Europejska przedłuży sankcje wobec Rosji o pół roku

  Ambasadorowie państw UE zgodzili się w piątek na przedłużenie o pół roku sankcji gospodarczych wobec Rosji, wprowadzonych w związku z konfliktem na wschodzie Ukrainy - poinformowali unijni dyplomaci.
 • Dyplomaci uciekają przed rebeliantami

  Dyplomaci uciekają przed rebeliantami

  Marynarka Arabii Saudyjskiej rozpoczęła w sobotę ewakuację saudyjskich i zagranicznych dyplomatów z jemeńskiego portu Aden na południu kraju - podała saudyjska państwowa telewizja. Siły królestwa kontynuują także operację zbrojną przeciwko rebeliantom Huti.
 • ONZ: Snowden nie powinien być sądzony

  ONZ: Snowden nie powinien być sądzony

  Zdaniem Wysokiej Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka Navi Pillay, USA powinny porzucić zamiar sądzenia byłego współpracownika służb specjalnych Edwarda Snowdena. Komisarz uważa, że ujawnienie przez niego inwigilacji obywateli leżało w interesie publicznym.
 • Ukraina: Opozycja o buncie dyplomatów

  Ukraina: Opozycja o buncie dyplomatów

  To mądry i odważny krok - tak ukraińska opozycja komentuje bunt dyplomatów. Już niemal 60 pracowników MSZ Ukrainy w Kijowie i w różnych krajach, w tym Polsce, wyraziło swoje poparcie dla manifestujących na Majdanie.
 • Putin żąda przeprosin od Holandii po incydencie z rosyjskim dyplomatą

  Putin żąda przeprosin od Holandii po incydencie z rosyjskim dyplomatą

  Prezydent Rosji Władimir Putin zażądał we wtorek przeprosin od Holandii po tym, jak - według Moskwy - do mieszkania radcy ambasady Rosji wtargnęli ludzie w mundurach policji i zabrali go na posterunek, powołując się na skargi sąsiadów, że źle traktuje dzieci.
 • Tajemnice alianckich szpiegów

  Tajemnice alianckich szpiegów

  "Szpiedzy i komisarze" to obraz bezprecedensowej walki o wpływy, pieniądze i rząd dusz w dniach, kiedy władza w Rosji leżała na ulicy. Bezwzględni milionerzy, alianccy szpiedzy infiltrujący szeregi Armii Czerwonej i amerykański ambasador w Rosji. Jaką naprawdę odegrali rolę? Kto był najlepszym przyjacielem Trockiego i dlaczego wydano na niego wyrok śmierci? I czy rzeczywiście świat zachodni zawiązał spisek mający na celu zniszczenie komunistów?
 • Tak się bawi... ambasada USA!

  Tak się bawi... ambasada USA!

  Świąteczny przebój w wykonaniu pracowników amerykańskiej ambasady w Warszawie podbija serca internautów.
 • Polscy dyplomaci interweniowali ws. kontrowersyjnych zdjęć

  Polscy dyplomaci interweniowali ws. kontrowersyjnych zdjęć

  Po interwencji polskich dyplomatów we Lwowie zamknięto wystawę fotografii wykonanych m.in. na tle grobów na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Na zdjęciach występowały modelki w przypominających habity sukienkach i ubrany jedynie w bokserki młody mężczyzna.
 • Al-Kaida w Jemenie wzywa do ataków na dyplomatów USA

  Al-Kaida w Jemenie wzywa do ataków na dyplomatów USA

  Jemeński odłam Al-Kaidy zaapelował do muzułmanów, by nasilili protesty w swoich krajach i wezwał do ataków na kolejnych amerykańskich dyplomatów. Kontrowersyjny film o proroku Mahomecie jest - zdaniem organizacji - kolejnym rozdziałem "antyislamskiej krucjaty".
 • Irańscy dyplomaci muszą w środę opuścić Kanadę

  Irańscy dyplomaci są obecnie traktowani przez Kanadę jako osoby niepożądane i zostali zobowiązani do opuszczenia kraju do środy. Kanada zamknęła w miniony piątek swoją ambasadę w Teheranie.