dyplom

Artykuły - Dyplom (99)

 • Hiszpania. Bezrobotni z dyplomem inżyniera

  Hiszpania. Bezrobotni z dyplomem inżyniera

  Tytuł naukowy to żadna gwarancja sukcesu. Dobrze wiedzą o tym absolwenci wyższych uczelni w Hiszpanii. Pomimo ożywienia gospodarczego nadal brakuje ofert dla młodych i wykształconych. By jakoś przeżyć - wielu godzi się na pracę znacznie poniżej swoich kwalifikacji.
 • Dyplom CIMA: Rachunkowe MBA, czyli dlaczego warto go mieć?

  Dyplom CIMA: Rachunkowe MBA, czyli dlaczego warto go mieć?

  Unikatowe umiejętności, możliwość międzynarodowej kariery i wysokich zarobków, a także przynależność do elity specjalistów rachunkowości zarządczej. Certyfikaty CIMA dają szansę kierowania zespołami rachunkowymi globalnych firm. To rodzaj finansowego MBA.
 • Polski Mc Uniwersytet: Student zdobywa dziś dyplom, jakby kupował hamburgera

  Polski Mc Uniwersytet: Student zdobywa dziś dyplom, jakby kupował hamburgera

  Student zdobywa dziś dyplom, jakby kupował hamburgera w McDonaldzie. W jednym okienku - zamówienie i opłata, w drugim - odbiór. Pośrodku: żadnego zaangażowania.
 • Młodzi ludzie w starciu z rynkiem pracy już od liceum

  Młodzi ludzie w starciu z rynkiem pracy już od liceum

  Jak pokazuje raport PwC młodzi ludzie coraz wcześniej zderzają się z rynkiem pracy. Rośnie niezadowolenie z poziomu edukacji, spada wartość dyplomów uczelni wyższych.
 • Zarobki absolwentów MBA

  Zarobki absolwentów MBA

  W 2012 roku zarobki osób posiadających dyplom MBA kształtowały się na poziomie 13 300 zł brutto - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak.
 • A ty masz punkty za pochodzenie?

  A ty masz punkty za pochodzenie?

  Dyplomy, kursy, staże, języki - to już za mało, żeby zdobyć dobrą pracę. Dziś liczy się jeszcze to, z jakiego jesteś domu. Dopiero to ustawia cię w życiu.
 • Włochy: Prowokacja absolwenta: sprzedaje dyplom za 1 centa

  Poruszenie we Włoszech wywołał oryginalny protest absolwenta uniwersytetu, który nie może znaleźć pracy zgodnej z wykształceniem. Na aukcjach internetowych wystawił swój dyplom, ponieważ - jak mówi - na nic mu się nie przydaje. Cena wywoławcza - 1 cent.
 • MBA - najcenniejszy dyplom świata?

  MBA - najcenniejszy dyplom świata?

  Rodzisz się w Ugandzie. W wieku 7 lat wraz z matką - Francuzką - i ojcem - Chińczykiem - przeprowadzasz się na paryskie imigranckie przedmieścia. Tam, jako nastolatek, pomagasz somalijskim uchodźcom przystosować się do życia w nowym kraju. Rozumiejąc okrucieństwo konfliktów zbrojnych w Afryce, zaciągasz się do armii, gdzie przez następne 5 lat rozprowadzasz szczepionki w miejscowych hospicjach. Wiesz, że do niesienia pomocy poszkodowanym dzieciom również na innych frontach niezbędne jest rozszerzenie sieci zaopatrzenia. Brak kompetencji uniemożliwia Ci skuteczne zarządzanie dystrybucją. Co robisz? Jednym z rozwiązań jest przystąpienie do programu MBA.
 • Polityk kupił synowi dyplom za partyjne pieniądze

  Polityk kupił synowi dyplom za partyjne pieniądze

  Skandal finansowy w Lidze Północnej ma też groteskowe oblicze - informują w piątek włoskie media. Za partyjne pieniądze kupiono przed kilku laty nie tylko złoto i diamenty, ale i dyplom uniwersytetu dla syna ówczesnego lidera ugrupowania Umberto Bossiego, Renzo.
 • Płace osób posiadających dyplom MBA w 2011 roku

  Płace osób posiadających dyplom MBA w 2011 roku

  Mediana płac absolwentów studiów MBA wyniosła 12 400 zł brutto - wynika z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2011 roku. Osoby, które ukończyły studia podyplomowe, zarabiały o niemal 60 proc. mniej, natomiast mediana wynagrodzeń pracowników posiadających doktorat wynosiła 4525 zł.