Fakty - dyktator

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Dyktator (Film (2012)[The Dictator] Reż.Larry Charles) , Dyktator (Film (1940)[The Great Dictator] Reż.Charles Chaplin)

Artykuły - Dyktator (82)

 • "Ostatnie Dni Dyktatorów". Konkurs!

  "Ostatnie Dni Dyktatorów". Konkurs!

  Po fakcie człowiek żałuje tylko, że był za dobry - wycedził Adolf Hitler, gdy z Ewą Braun ślubowali sobie nie tyle dozgonną miłość, co wspólne samobójstwo. Gdy cyjanek zaczął krążyć w ich żyłach, ona pierwsza osunęła się na ziemię. Mimo zażycia śmiertelnej dawki, chwilę później Hitler strzelił sobie w głowę. Czy aż tak bardzo chciał być pewny, że nie dostanie się żywy w ręce aliantów? Zapraszamy do lektury książki "Ostatnie Dni Dyktatorów" i wzięcia udziału w naszym konkursie, w którym można ją wygrać!
 • Były dyktator Czadu formalnie postawiony w stan oskarżenia

  Były dyktator Czadu formalnie postawiony w stan oskarżenia

  Specjalny trybunał w Segenalu formalnie oskarżył we wtorek byłego prezydenta Czadu Hissene Habre o zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciw ludzkości oraz tortury. Habre pozostanie w szpitalnym areszcie do rozpoczęcia procesu - poinformował jego prawnik.
 • Dożywocie dla ostatniego dyktatora Argentyny

  Dożywocie dla ostatniego dyktatora Argentyny

  Ostatni dyktator Argentyny został skazany na dożywocie za ciężkie pogwałcenie praw człowieka. Reynaldo Bignone skazano za bezprawne aresztowania, porwania, rabunki, morderstwa i stosowanie tortur.
 • Kobiety dyktatorów. KONKURS

  Kobiety dyktatorów. KONKURS

  Pokochały zbrodniarzy z pierwszych stron gazet - Sadama Husajna, Osamę bin Ladena, Fidela Castro, Slobodana Miloševicia, Kim Dzong Ila...
 • WikiLeaks: Gdy w Syrii trwała już przemoc, dyktator pisał do papieża

  WikiLeaks: Gdy w Syrii trwała już przemoc, dyktator pisał do papieża

  Gdy w Syrii trwała już operacja militarna wymierzona w przeciwników reżimu,prezydent Baszar el-Asad wysyłał telegramy do Benedykta XVI zabiegając o wzmocnienie relacji z Watykanem - ujawnił portal Wikileaks. Korespondencję tę opublikował tygodnik "L'Espresso".
 • Argentyna: Były dyktator skazany na 50 lat za kradzieże dzieci

  Argentyna: Były dyktator skazany na 50 lat za kradzieże dzieci

  Były dyktator Argentyny (1976-1981) Jorge Videla został skazany w czwartek w Buenos Aires na 50 lat więzienia za konsekwentne realizowanie planu odbierania dzieci więźniów politycznych, którzy byli porywani, torturowani i zabijani w epoce wojskowej dyktatury.
 • Ekstradycja Noriegi: Dyktator wrócił do Panamy

  Ekstradycja Noriegi: Dyktator wrócił do Panamy

  Samolot z byłym dyktatorem Panamy ekstradowanym z Francji wylądował w niedzielę po południu w Panamie, gdzie 77-letniego Manuela Noriegę czeka więzienie.
 • Były panamski dyktator opuścił Francję

  Były panamski dyktator opuścił Francję

  Były panamski dyktator Manuel Noriega, który ma zostać wydalony z powrotem do kraju, opuścił Francję - podała agencja AFP. Samolot z Noriegą wystartował w niedzielę rano z lotniska Orly w Paryżu. W listopadzie francuski sąd zgodził się na jego ekstradycję.
 • "Niech to będzie jasnym przesłaniem dla dyktatorów"

  "Niech to będzie jasnym przesłaniem dla dyktatorów"

  Prezydent Barack Obama widzi w okrutnej śmierci Muammara Kadafiego przestrogę dla wszystkich dyktatorów. "Naturalnie, nikomu nie życzy się takiego końca, ale niech to będzie jasnym przesłaniem dla wszystkich dyktatorów na kuli ziemskiej" - powiedział Obama w telewizji NBC.
 • NATO: Nie wiedzieliśmy, że tam był Kadafi...

  NATO: Nie wiedzieliśmy, że tam był Kadafi...

  Przedstawiciele NATO poinformowali, że Sojusz nie wiedział, iż obalony dyktator Libii Muammar Kadafi znajdował się w konwoju, który został zaatakowany koło Syrty i dopiero później dowiedział się, że przyczynił się do pojmania i śmierci obalonego przywódcy Libii.