'Dyktator'

Artykuły - 'Dyktator' (195)

 • WikiLeaks: Gdy w Syrii trwała już przemoc, dyktator pisał do papieża

  WikiLeaks: Gdy w Syrii trwała już przemoc, dyktator pisał do papieża

  Gdy w Syrii trwała już operacja militarna wymierzona w przeciwników reżimu,prezydent Baszar el-Asad wysyłał telegramy do Benedykta XVI zabiegając o wzmocnienie relacji z Watykanem - ujawnił portal Wikileaks. Korespondencję tę opublikował tygodnik "L'Espresso".
 • Argentyna: Były dyktator skazany na 50 lat za kradzieże dzieci

  Argentyna: Były dyktator skazany na 50 lat za kradzieże dzieci

  Były dyktator Argentyny (1976-1981) Jorge Videla został skazany w czwartek w Buenos Aires na 50 lat więzienia za konsekwentne realizowanie planu odbierania dzieci więźniów politycznych, którzy byli porywani, torturowani i zabijani w epoce wojskowej dyktatury.
 • Egipt: Mubarak miał udar. Żródła medyczne: Przeżyje

  Egipt: Mubarak miał udar. Żródła medyczne: Przeżyje

  Kolejne godziny będą bardzo ważne dla stanu zdrowia Hosniego Mubaraka - dowiaduje się egipska prorządowa gazeta "Al Ahram", powołując się na źródła medyczne. Po ostatnich sprzecznych doniesieniach wydaje się, że były dyktator miał udar, a teraz nieprzytomny leży w wojskowym szpitalu. Jak dotąd nie opublikowano żadnego oficjalnego stanowiska.
 • Parodia władzy, krew wampira

  Parodia władzy, krew wampira

  "Dyktator" z kolejnym komediowym wcieleniem Saszy Barona Cohena oraz "Mroczne cienie" Tima Burtona z wampiryczną rolą Johnny'ego Deppa to najważniejsze premiery tygodnia. Do kin trafia również w piątek "Moje życie" - filmowa spowiedź Romana Polańskiego.
 • "Dyktator": Democracy? Schtonk!

  "Dyktator": Democracy? Schtonk!

  Po ''Brünie'' można to było jeszcze podważyć, teraz nie ma już wątpliwości: Sacha Baron Cohen jest najwybitniejszym współczesnym komikiem filmowym. W swoim nowym wcieleniu wyśmiewa model bliskowschodniej dyktatury i muzułmańską mentalność, ale tyle samo uwagi poświęca na szydzenie z przywar obrońców demokracji. Zwłaszcza tych, które zaczęły się rzucać w oczy po 11 września 2001.

Filmy - 'Dyktator' (4)