dwujęzyczność

Artykuły - Dwujęzyczność (9)

 • Rozwój dwujęzycznych dzieci

  Rozwój dwujęzycznych dzieci

  Umiejętności językowe u dwujęzycznych dzieci rozwijają się równocześnie, lecz niezależnie od siebie – wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców.
 • Co daje dzieciom wychowanie w rodzinie dwujęzycznej? Sprawdź!

  Co daje dzieciom wychowanie w rodzinie dwujęzycznej? Sprawdź!

  Dzieci wychowywane w rodzinach dwujęzycznych już w wieku siedmiu miesięcy potrafią rozróżnić języki, których się uczą, na podstawie cech ich budowy.
 • Dwujęzyczność kluczem do przetrwania języków

  Zespół doktora Jorge Miry z Real Universidad de Santiago de Compostela (USC) zaproponował nowy model konkurencji językowej. Wg Hiszpanów, kluczem do przetrwania zagrożonych języków o mniejszej liczbie użytkowników jest dwujęzyczność.
 • Dwujęzyczność rozdzielona

  Od jakiegoś czasu naukowcy zastanawiali się, w jaki sposób różne języki są reprezentowane w naszym mózgu, w tym jak są reprezentowane języki o podobnej i odmiennej budowie fonetycznej, morfologicznej i syntaktycznej.
 • Dwujęzyczność wspomaga rozwój dzieci

  Dwujęzyczność wspomaga rozwój dzieci

  Dzieci, które uczą się mówić w dwujęzycznych rodzinach, rozwijają się szybciej. Przeczy to teoriom, że dwujęzyczność we wczesnym dzieciństwie spowalnia rozwój intelektualny dziecka - informują naukowcy na łamach pisma "Proceedings of the National Academy of Science".