dworce

Artykuły - Dworce (26)

 • Cyfrowe minisupermarkety na niemieckich dworcach

  Cyfrowe minisupermarkety na niemieckich dworcach

  Dworzec Rennigen jest jednym z szesnastu tzw. dworców przyszłości w Niemczech. Niemiecka kolej (DB) testuje tam innowacyjne koncepcje cyfrowych minisupermarketów bez pracowników.
 • Na nowoczesne tabory, dworce i nowe połączenia trafią dziesiątki miliardów złotych

  Na nowoczesne tabory, dworce i nowe połączenia trafią dziesiątki miliardów złotych

  Polska kolej staje się coraz bardziej nowoczesna. Inwestycje w infrastrukturę, system połączeń i nowych technologii przemysłu 4.0 sprawiają, że kolej ma spełnić oczekiwania wszystkich pasażerów. Tabory mają być nowoczesne, do 2023 roku modernizację przejdzie niemal 200 dworców. Przywracane mają być połączenia lokalne, a dzięki Wspólnemu Biletowi można w jednym miejscu kupić bilet na całą podróż. Na unowocześnienie taborów i dworców trafią dziesiątki miliardów złotych.
 • PKP PLK zmienia termin wprowadzenia opłat dworcowych

  PKP PLK zmienia termin wprowadzenia opłat dworcowych

  - PKP Polskie Linie Kolejowe, uwzględniając opinie przewoźników kolejowych oraz jednostek samorządu terytorialnego, zdecydowały o przesunięciu na 15 grudnia wprowadzenie tzw. opłat dworcowych - poinformował we wtorek rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.
 • PKP hamuje z remontami dworców. Niektóre poczekalnie muszą poczekać

  PKP hamuje z remontami dworców. Niektóre poczekalnie muszą poczekać

  Kolejarze o blisko dwie trzecie ograniczyli liczbę dworców, które mają zostać odnowione w ciągu najbliższych sześciu lat.
 • PKP podwyższa czynsze nawet o 541 proc.

  PKP podwyższa czynsze nawet o 541 proc.

  - PKP SA chce od września podwyższyć czynsze w mieszkaniach kolejowych i zlikwidować 19 mln zł deficytu na działalności mieszkaniowej - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Zapowiadana wyprzedaż dworców trwa

  Zapowiadana wyprzedaż dworców trwa

  Około 30 dworców w małych miejscowościach na Dolnym Śląsku chce w tym roku przekazać PKP samorządom. To pomysły kolejowej spółki na zagospodarowanie zbędnych z punktu widzenia jej działalności obiektów.
 • Kolejowe nieruchomości

  Kolejowe nieruchomości

  Nie wszyscy uświadamiają sobie jak wielkim zasobem nieruchomości dysponują Polskie Koleje Państwowe S.A. Spółka posiada bowiem majątek składający się ze 101,3 tysięcy działek gruntowych o ogólnej powierzchni 106 tysięcy ha oraz z ponad 40 tysięcy budynków o ogólnej powierzchni użytkowej przekraczającej 6 milionów mkw.
 • PKP chce sprzedać ponad 50 dworców

  PKP chce sprzedać ponad 50 dworców

  Ponad 50 dworców planuje wystawić w tym roku na sprzedaż PKP SA - poinformował w poniedziałek dziennikarzy dyrektor zarządzający pionu nieruchomości w spółce Jarosław Bator. Największe dworce zyskają za to swoich menedżerów, którzy mają doglądać np. czystości.
 • Zapłacimy haracz za ładne dworce. Ceny biletów w górę

  Zapłacimy haracz za ładne dworce. Ceny biletów w górę

  Wreszcie będą pieniądze na utrzymanie dworców kolejowych - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". Tej dobrej informacji towarzyszy jednak gorsza: zapłacą za to pasażerowie w cenie biletów.
 • Ministerstwo szykuje opłatę dworcową

  Ministerstwo szykuje opłatę dworcową

  W Ministerstwie Infrastruktury trwają prace nad wprowadzeniem tzw. opłaty dworcowej. Ma ona obowiązywać już od przyszłego roku. Jak zapewnia resort uzyskane środki przyczynią się do poprawy standardów dworców kolejowych.