Dwa Brzegi

Artykuły - Dwa Brzegi (44)

 • "Babyteeth" otworzy 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

  "Babyteeth" otworzy 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

  Już 1 sierpnia rozpocznie się 14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Filmem otwarcia imprezy będzie "Babyteeth" w reżyserii Shannon Murphy. Będzie to jeden z obrazów prezentowanych w ramach sekcji "Świat pod namiotem", w której znajdą się najnowsze produkcje fabularne.
 • 14. Festiwal Dwa Brzegi od 1 sierpnia w nowej formule

  14. Festiwal Dwa Brzegi od 1 sierpnia w nowej formule

  14. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w nowej, hybrydowej formule od 1 do 9 sierpnia. Filmy fabularne i dokumentalne oraz Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych będą dostępne wirtualnie, a w mobilnym studiu festiwalowym organizowane będą spotkania z twórcami z Polski.
 • Festiwal "Dwa Brzegi" od 28 lipca

  Festiwal "Dwa Brzegi" od 28 lipca

  "Kino, które łączy" - to hasło Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą, który rozpocznie się 28 lipca. Wśród filmów, które będzie można zobaczyć, znajdą się "Shoplifters" Japończyka Hirokazu Kore-edy oraz najnowszy obraz Janusza Kondratiuka "Jak pies z kotem".
 • Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" od 28 lipca

  Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" od 28 lipca

  ​Filmy nagrodzone na światowych festiwalach, najciekawsze filmy polskie, konkurs filmów krótkometrażowych - znalazły się w programie 11. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi", który rozpocznie się w sobotę, 28 lipca, w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.
 • Bogusław Linda gościem specjalnym Dwóch Brzegów

  Bogusław Linda gościem specjalnym Dwóch Brzegów

  Bogusław Linda to gość specjalny 10. edycji festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Aktor będzie bohaterem tegorocznej sekcji "I Bóg stworzył aktora".
 • Mocna reprezentacja polskich filmów na Dwóch Brzegach

  Mocna reprezentacja polskich filmów na Dwóch Brzegach

  Kuba Czekaj, Tomasz Wasilewski, Przemysław Wojcieszek - filmy tych i wielu innych polskich reżyserów zostaną pokazane na tegorocznym festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Twórcy będą również gośćmi festiwalu.
 • Festiwal "Dwa Brzegi" jednak się odbędzie

  Festiwal "Dwa Brzegi" jednak się odbędzie

  Filmy fabularne i dokumentalne, nagrodzone na festiwalach w Cannes, Berlinie i Wenecji, a także najciekawsze filmy polskie są w programie 10. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi", który rozpocznie się 30 lipca w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą (Lubelskie).
 • Festiwal "Dwa Brzegi": TVP wycofuje wsparcie. To przez Torbicką?

  Festiwal "Dwa Brzegi": TVP wycofuje wsparcie. To przez Torbicką?

  Nie wiadomo, co dalej z Festiwalem Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. TVP wycofała swoje wsparcie dla imprezy, którego dyrektor artystyczną od pierwszej edycji jest Grażyna Torbicka.
 • Startuje 9. festiwal "Dwa Brzegi"

  Startuje 9. festiwal "Dwa Brzegi"

  ​Premiery filmowe, produkcje nagradzane na festiwalach, koncerty oraz spotkania z aktorami i reżyserami składają się na program 9. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi", który rozpocznie się w sobotę, 1 sierpnia, w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą (Lubelskie).
 • Grażyna Torbicka zaprasza do Kazimierza Dolnego

  Grażyna Torbicka zaprasza do Kazimierza Dolnego

  1 sierpnia rozpoczyna się 9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. - Bardzo jestem za taką formą obcowania ze sztuką - mówi Grażyna Torbicka. "Eskorta", "Intruz" i "Czerwony pająk" to filmy, które autorka "Kocham kino" poleca obejrzeć.

Filmy - Dwa Brzegi (1)

 • Zapracowana Torbicka nic nie robi sobie ze zwolnienia z TVP. Ma z czego żyć

  Osoby, które przepracowały w telewizji kilkadziesiąt lat, mogą mieć problem z przystosowaniem się do panujących realiów na rynku pracy. Na pewno dużo stresu spotkało Grażynę Torbicką, bo swoje wielkie telewizyjne ambicje musiała zastąpić pracą przy kameralnym festiwalu ''Dwa Brzegi'', któremu to w pełni się poświęciła.