Biznes - DVD

Artykuły - DVD (27)

 • "Dziennik Polski": Rynek DVD w kryzysie

  "Dziennik Polski": Rynek DVD w kryzysie

  W Polsce spada sprzedaż płyt DVD. Widzowie wolą ściągać filmy nielegalnie lub oglądać za pośrednictwem VOD w internecie - informuje "Dziennik Polski".
 • Komisja przeciw preferencyjnej stawce VAT dla wypożyczalni DVD

  Komisja przeciw preferencyjnej stawce VAT dla wypożyczalni DVD

  Sejmowa Komisja Finansów Publicznych opowiedziała się we wtorek przeciwko wprowadzeniu preferencyjnej stawki VAT na wypożyczanie płyt CD, DVD i kaset wideo. Poprawkę taką do nowelizacji ustawy o VAT wprowadził Senat.
 • Masz CD lub DVD - zapłacisz!

  Masz CD lub DVD - zapłacisz!

  Producenci i importerzy kserokopiarek, czy komputerów wyposażonych w nagrywarki CD lub DVD, mogą mieć problemy z naliczaniem 3-proc. opłaty przekazywanej organizacjom zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. To efekt czwartkowego wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.
 • Czego poszukuje Św. Mikołaj?

  Komputronik.pl, sklep internetowy w Polsce, opublikował listę 10 najczęściej poszukiwanych produktów w okresie przed dniem Świętego Mikołaja obchodzonym 6 grudnia. Lista powstała na podstawie danych z wyszukiwarki zamieszczonej na witrynie e-sklepu.
 • Polscy piraci podbijają Europę

  Polscy piraci podbijają Europę

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zlikwidowali w Warszawie i Rybniku nielegalne wytwórnie płyt cd i dvd. To największe jak dotąd wykryte w UE wytwórnie pirackich płyt - podaje stołeczna policja.
 • Nie kupujecie, nie zobaczycie

  W czwartym kwartale ub. roku sprzedaż filmów na DVD w USA i Kanadzie spadła o 32 procent do 453,6 milliona (w samy grudniu o 12 procent). To największy spadek od 1997 roku. Mocno odbija się to na wytwórniach: Time Warner Inc.,Walt Disney Co.,Viacom Inc. i News Corp. Efektem może być redukcja ilości realizowanych obrazów i prawdziwa rewolucja w tym biznesie.
 • Sprzedaż działalności sprzedaży i wypożyczania DVD i kaset video w Izraelu.

  Raport bieżący nr 55/2008Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd spółki Cinema City International N.V. z siedzibą w Amsterdamie, Holandia ("Spółka") zawiadamia, że Spółka podjęła decyzję o sprzedaży działalności wypożyczania i sprzedaży DVD i kaset video w Izraelu. Ta działalność jest prowadzona przez izraelską spółkę Ya’af-Giant Video Library Network Limited pośrednio zależną od Spółki, która to spółka ma 50% udział we wspólnym prze
 • Spis abonentów juz dostepny

  Każdy zainteresowany może otrzymać ogólnokrajowy spis abonentów zawierający dane klientów Telekomunikacji Polskiej (TP) oraz 60 innych operatorów, w tym komórkowych - poinformowała w piątek TP w komunikacie.
 • Polacy to pokochali

  Format Blu-ray coraz agresywniej walczy o kieszenie polskich klientów. Na przełomie III i IV kwartału spodziewany jest nawet kilkusetprocentowy wzrost sprzedaży odtwarzaczy z tym formatem zapisu. Wycofanie się przez Toshibę, wynalazcę konkurencyjnej technologii HD DVD, z rywalizacji z Sony to jeden z powodów przewidywanego boomu - pisze "WSJ Polska".