Nowe Technologie - DVB-T2

Artykuły - DVB-T2 (13)

 • Refarming - w czerwcu niektórzy mogą mieć problemy z odbiorem kanałów telewizyjnych

  Refarming - w czerwcu niektórzy mogą mieć problemy z odbiorem kanałów telewizyjnych

  Czarny ekran zamiast ulubionego kanału? Problemy z odbiorem telewizji? Sprawcą takiej sytuacji może być zmiana częstotliwości nadawania w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (tzw. refarming ). Proces rozpocznie się w nocy z 2 na 3 czerwca. Co trzeba wiedzieć o zmianach w nadawaniu DVB-T? Co zrobić, jeśli nie odbieramy jakiegoś kanału?
 • KRRiT: Nabywco nowego telewizora - sprawdź jego parametry

  KRRiT: Nabywco nowego telewizora - sprawdź jego parametry

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała 16 stycznia br. komunikat, w którym potwierdza, że do 30 czerwca 2022 roku na terenie Polski nastąpi zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Dotychczasowy system DVB-T zostanie zastąpiony bardziej nowoczesnym i efektywnym systemem odbioru DVB-T2/HEVC (występującym także pod nazwą H.265 lub MPEG-H część 2).
 • Czy ze względu na DVB-T2 trzeba wymienić telewizor?

  Czy ze względu na DVB-T2 trzeba wymienić telewizor?

  Redakcja SatKuriera postanowiła zabrać głos w sprawie doniesień o planach wdrożenia w Polsce nowego standardu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. Już samo pytanie: czy trzeba będzie wymienić telewizor? wprowadza pewien niepokój wśród tych widzów, którzy nie mają bladego pojęcia, czym jest DVB-T2 i co oznacza ta dwójka na końcu. Jakie są różnice między DVB-T a DVB-T2? Na szczęście jest czas - wydaje się, że co najmniej do 2022 roku!
 • Niemcy kupili miliony tunerów od przejścia na DVB-T2

  Niemcy kupili miliony tunerów od przejścia na DVB-T2

  Według najnowszych danych opublikowanych przez gfu, przejście na standard DVB-T2 w przypadku naziemnej telewizji cyfrowej w Niemczech wpłynęło na wzrost sprzedaży odbiorników w pierwszej połowie 2017 roku. Poza przełączeniem z DVB-T sprzedaż odbiorników i telewizorów była napędzana wyłączeniem analogowej telewizji kablowej w trzech krajach związkowych.
 • Coraz bliżej DVB-T2/HEVC w Niemczech

  Coraz bliżej DVB-T2/HEVC w Niemczech

  Media Broadcast, operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Niemczech, jest jedyną firmą zainteresowaną świadczeniem usług DVB-T2/HEVC w tym kraju. 30 stycznia br. minął termin składania ofert w przetargu na operatora multipleksu DVB-T2/HEVC, ogłoszonym przez niemieckiego regulatora medialnego.
 • Włochy odkładają wejście DVB-T2

  Włochy odkładają wejście DVB-T2

  Rada Ministrów Włoch uchwaliła rozporządzenie odraczające wejście w życie obowiązku sprzedaży telewizorów z DVB-T2. Pierwotnie miało to nastąpić od 1 stycznia 2015 roku. Rozporządzenie to określa również wykorzystanie standardu kompresji HEVC (High Efficiency Video Coding) - H.265.
 • Niemcy przejdą na DVB-T2 w połowie 2019 roku

  Niemcy przejdą na DVB-T2 w połowie 2019 roku

  W połowie 2019 roku wprowadzony w 2002 roku w Niemczech standard DVB-T stanie się historią w tym kraju. Jego następcą będzie DVB-T2, który jest już w tym kraju testowany od jakiegoś czasu. Temat DVB-T2 poruszano w jednym z paneli dyskusyjnych w dniach 22-24 października br. podczas Medientage München (monachijskie Dni Mediów).
 • Włosi chcą opóźnić termin przejścia na DVB-T2

  Włosi chcą opóźnić termin przejścia na DVB-T2

  Włoskie stowarzyszenie konsumentów Adiconsum wniosło o przesunięcie terminu wprowadzenia do sprzedaży odbiorników z technologią wyłącznie DVB-T2 a nie tylko DVB-T.
 • Rosja wyłączy sygnał analogowy w 2018 roku

  Rosja wyłączy sygnał analogowy w 2018 roku

  Sygnał naziemnej telewizji w formacie analogowym na terenie Rosji będzie całkowicie wyłączony z dniem 1 lipca 2018 roku.
 • Ile odbiorników DVB-T sprzedano w Polsce?

  Ile odbiorników DVB-T sprzedano w Polsce?

  Według badania panelowego GfK Retail and Technology, monitorującego transakcje detaliczne odbiorników DVB-T w Polsce od 2006 roku, sprzedaż tych urządzeń przed rokiem, w okresie lipiec 2011 – czerwiec 2012, nie przekroczyła 0,5 mln sztuk. Znaczący wzrost sprzedaży nastąpił w ostatnich 12 miesiącach.