DVB-T2

Artykuły - DVB-T2 (22)

 • Refarming - w czerwcu niektórzy mogą mieć problemy z odbiorem kanałów telewizyjnych

  Refarming - w czerwcu niektórzy mogą mieć problemy z odbiorem kanałów telewizyjnych

  Czarny ekran zamiast ulubionego kanału? Problemy z odbiorem telewizji? Sprawcą takiej sytuacji może być zmiana częstotliwości nadawania w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (tzw. refarming ). Proces rozpocznie się w nocy z 2 na 3 czerwca. Co trzeba wiedzieć o zmianach w nadawaniu DVB-T? Co zrobić, jeśli nie odbieramy jakiegoś kanału?
 • ​TVP z testami DVB-T2 z nadajnika Warszawa/PKiN

  ​TVP z testami DVB-T2 z nadajnika Warszawa/PKiN

  Telewizja Polska może rozpocząć testy emisji DVB-T2 także z obiektu RTCN Warszawa/PKiN, obok dotychczasowego RTCN Kraków/Chorągwica.
 • Wyłączenie DVB-T w Czechach opóźnione

  Wyłączenie DVB-T w Czechach opóźnione

  W związku z rozprzestrzenieniem się koronawirusa, w Czechach dojdzie do opóźnień w procesie migracji naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2 - poinformowała spółka České radiokomunikace (CRA). Dotyczy to wszystkich terminów planowanego wyłączenia istniejących transmisji DVB-T oraz zmiany częstotliwości DVB-T2 na docelowe.
 • DVB-T2 wchodzi do Polski: 10 pytań i odpowiedzi

  DVB-T2 wchodzi do Polski: 10 pytań i odpowiedzi

  DVB-T2 (Digital Video Broadcasting - Terrestrial Second Generation) to standard nadawania naziemnej cyfrowej telewizji (NTC) drugiej generacji znany już w wielu krajach Europy, m.in. Niemczech, Czechach czy nawet Ukrainie. Na przestrzeni najbliższych dwóch-trzech lat powinien zostać wprowadzony także w Polsce.
 • KRRiT: Nabywco nowego telewizora - sprawdź jego parametry

  KRRiT: Nabywco nowego telewizora - sprawdź jego parametry

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała 16 stycznia br. komunikat, w którym potwierdza, że do 30 czerwca 2022 roku na terenie Polski nastąpi zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Dotychczasowy system DVB-T zostanie zastąpiony bardziej nowoczesnym i efektywnym systemem odbioru DVB-T2/HEVC (występującym także pod nazwą H.265 lub MPEG-H część 2).
 • UKE: Ruszyły konsultacje w sprawie rozdysponowania częstotliwości 470-790 MHz

  UKE: Ruszyły konsultacje w sprawie rozdysponowania częstotliwości 470-790 MHz

  Prezes UKE przedstawił do konsultacji publicznych projekt zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470-790 MHz. Ma to związek z koniecznością zwolnienia pasma 700 Mhz przez nadawców telewizyjnych - poinformowano na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 • Czy ze względu na DVB-T2 trzeba wymienić telewizor?

  Czy ze względu na DVB-T2 trzeba wymienić telewizor?

  Redakcja SatKuriera postanowiła zabrać głos w sprawie doniesień o planach wdrożenia w Polsce nowego standardu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. Już samo pytanie: czy trzeba będzie wymienić telewizor? wprowadza pewien niepokój wśród tych widzów, którzy nie mają bladego pojęcia, czym jest DVB-T2 i co oznacza ta dwójka na końcu. Jakie są różnice między DVB-T a DVB-T2? Na szczęście jest czas - wydaje się, że co najmniej do 2022 roku!
 • Poradnik: Czy przez DVB-T2 trzeba wymienić telewizor?

  Poradnik: Czy przez DVB-T2 trzeba wymienić telewizor?

  Postanowiłem zabrać głos w sprawie doniesień o planach wdrożenia w Polsce nowego standardu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. Już samo pytanie "Czy trzeba będzie wymienić telewizor?" wprowadza pewien niepokój wśród tych widzów, którzy nie mają bladego pojęcia, czym jest DVB-T2 i co oznacza ta dwójka na końcu. Jakie są różnice między DVB-T a DVB-T2? Na szczęście jest czas - wydaje się, że co najmniej do 2022 roku!
 • Niemcy kupili miliony tunerów od przejścia na DVB-T2

  Niemcy kupili miliony tunerów od przejścia na DVB-T2

  Według najnowszych danych opublikowanych przez gfu, przejście na standard DVB-T2 w przypadku naziemnej telewizji cyfrowej w Niemczech wpłynęło na wzrost sprzedaży odbiorników w pierwszej połowie 2017 roku. Poza przełączeniem z DVB-T sprzedaż odbiorników i telewizorów była napędzana wyłączeniem analogowej telewizji kablowej w trzech krajach związkowych.
 • 31 maja w Niemczech ruszyła emisja naziemnej telewizji cyfrowej w DVB-T2

  31 maja w Niemczech ruszyła emisja naziemnej telewizji cyfrowej w DVB-T2

  We wtorek, 31 maja 2016 roku w Niemczech w 18 obszarach metropolitarnych uruchomiono emisję kanałów HD (1080p) w standardzie DVB-T2, z kompresją obrazu H.265/HEVC. Dotyczy to sześciu stacji telewizyjnych - Das Erste, RTL, ProSieben, SAT.1, VOX i ZDF. Ponadto widzowie nadal mogą oglądać kanały w standardzie DVB-T.