DVB-T2

Artykuły - DVB-T2 (26)

 • UKE: Testowe programy pozwolą sprawdzić, czy telewizor odbierze nowy standard

  UKE: Testowe programy pozwolą sprawdzić, czy telewizor odbierze nowy standard

  W II kwartale przyszłego roku nastąpi zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, uruchomiono więc testowe programy, nadawane w nowym standardzie, które pozwalają sprawdzić, czy odbiornik potrafi je odebrać - poinformował UKE.
 • Koniec DVB-T w Czechach

  Koniec DVB-T w Czechach

  Proces przejścia na standard naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 w Czechach ma zakończyć się w nocy z 28 na 29 października 2020 roku. Wtedy to wyłączony zostanie ostatni nadajnik DVB-T i uruchomiony w jego miejscu docelowy multipleks DVB-T2 oznaczony 23.
 • Telewizja Polska i Emitel prowadzą testy emisji telewizji naziemnej w standardzie DVB-T2

  Telewizja Polska i Emitel prowadzą testy emisji telewizji naziemnej w standardzie DVB-T2

  Telewizja Polska i Emitel prowadzą testy emisji telewizji naziemnej w standardzie DVB-T2. Pierwszy etap zaplanowany jest wstępnie na trzy miesiące. Sygnał jest emitowany z obiektów Emitel w Krakowie i Katowicach.
 • Testowa emisja sygnału DVB-T2 w Krakowie i Katowicach

  Testowa emisja sygnału DVB-T2 w Krakowie i Katowicach

  3 września br. ruszyła testowa emisja sygnału w standardzie DVB-T2 z dwóch nadajników naziemnych w Krakowie (Chorągwica) i Katowicach (Kosztowy).
 • Refarming - w czerwcu niektórzy mogą mieć problemy z odbiorem kanałów telewizyjnych

  Refarming - w czerwcu niektórzy mogą mieć problemy z odbiorem kanałów telewizyjnych

  Czarny ekran zamiast ulubionego kanału? Problemy z odbiorem telewizji? Sprawcą takiej sytuacji może być zmiana częstotliwości nadawania w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (tzw. refarming ). Proces rozpocznie się w nocy z 2 na 3 czerwca. Co trzeba wiedzieć o zmianach w nadawaniu DVB-T? Co zrobić, jeśli nie odbieramy jakiegoś kanału?
 • ​TVP z testami DVB-T2 z nadajnika Warszawa/PKiN

  ​TVP z testami DVB-T2 z nadajnika Warszawa/PKiN

  Telewizja Polska może rozpocząć testy emisji DVB-T2 także z obiektu RTCN Warszawa/PKiN, obok dotychczasowego RTCN Kraków/Chorągwica.
 • Wyłączenie DVB-T w Czechach opóźnione

  Wyłączenie DVB-T w Czechach opóźnione

  W związku z rozprzestrzenieniem się koronawirusa, w Czechach dojdzie do opóźnień w procesie migracji naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2 - poinformowała spółka České radiokomunikace (CRA). Dotyczy to wszystkich terminów planowanego wyłączenia istniejących transmisji DVB-T oraz zmiany częstotliwości DVB-T2 na docelowe.
 • DVB-T2 wchodzi do Polski: 10 pytań i odpowiedzi

  DVB-T2 wchodzi do Polski: 10 pytań i odpowiedzi

  DVB-T2 (Digital Video Broadcasting - Terrestrial Second Generation) to standard nadawania naziemnej cyfrowej telewizji (NTC) drugiej generacji znany już w wielu krajach Europy, m.in. Niemczech, Czechach czy nawet Ukrainie. Na przestrzeni najbliższych dwóch-trzech lat powinien zostać wprowadzony także w Polsce.
 • KRRiT: Nabywco nowego telewizora - sprawdź jego parametry

  KRRiT: Nabywco nowego telewizora - sprawdź jego parametry

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała 16 stycznia br. komunikat, w którym potwierdza, że do 30 czerwca 2022 roku na terenie Polski nastąpi zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Dotychczasowy system DVB-T zostanie zastąpiony bardziej nowoczesnym i efektywnym systemem odbioru DVB-T2/HEVC (występującym także pod nazwą H.265 lub MPEG-H część 2).
 • UKE: Ruszyły konsultacje w sprawie rozdysponowania częstotliwości 470-790 MHz

  UKE: Ruszyły konsultacje w sprawie rozdysponowania częstotliwości 470-790 MHz

  Prezes UKE przedstawił do konsultacji publicznych projekt zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470-790 MHz. Ma to związek z koniecznością zwolnienia pasma 700 Mhz przez nadawców telewizyjnych - poinformowano na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.