DVB-T

Artykuły - DVB-T (227)

 • Koniec DVB-T w Czechach

  Koniec DVB-T w Czechach

  Proces przejścia na standard naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 w Czechach ma zakończyć się w nocy z 28 na 29 października 2020 roku. Wtedy to wyłączony zostanie ostatni nadajnik DVB-T i uruchomiony w jego miejscu docelowy multipleks DVB-T2 oznaczony 23.
 • Naziemna telewizja cyfrowa: TVP Sport znowu w HD, wraca TVP Rozrywka

  Naziemna telewizja cyfrowa: TVP Sport znowu w HD, wraca TVP Rozrywka

  Od 9 czerwca br. kanał TVP Sport znowu będzie dostępny w multipleksie trzecim (MUX 3) naziemnej telewizji cyfrowej w jakości HD, a TVP Rozrywka zostanie przeniesiona na multipleks ósmy (MUX 8). Zatem skład oferty Telewizji Polskiej w ramach naziemnej telewizji cyfrowej wraca do stanu sprzed wybuchu epidemii.
 • Wyłączenie DVB-T w Czechach opóźnione

  Wyłączenie DVB-T w Czechach opóźnione

  W związku z rozprzestrzenieniem się koronawirusa, w Czechach dojdzie do opóźnień w procesie migracji naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2 - poinformowała spółka České radiokomunikace (CRA). Dotyczy to wszystkich terminów planowanego wyłączenia istniejących transmisji DVB-T oraz zmiany częstotliwości DVB-T2 na docelowe.
 • Szkolnikowski: TVP Sport będzie w DVB-T na mundial

  Szkolnikowski: TVP Sport będzie w DVB-T na mundial

  W drugim wywiadzie z cyklu "#zapytajszefatvpsport" dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski powiedział, iż nadawca zamierza dotrzymać obietnicy i w trakcie mistrzostw świata TVP Sport będzie w naziemnej telewizji cyfrowej.
 • Platforma internetowa Sky Polska coraz bliżej?

  Platforma internetowa Sky Polska coraz bliżej?

  Wejście Sky, dostępnego głównie drogą satelitarną w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii i we Włoszech, na internetowy rynek w Hiszpanii pokazuje, w jakim kierunku może pójść płatna telewizja.
 • Eska TV wróci na MUX 1?

  Eska TV wróci na MUX 1?

  Minęło zaledwie siedem miesięcy od zmiany kanału Eska TV w ramach MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej w kanał 8TV. Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że Grupa ZPR Media planuje powrót Eski TV na multipleks w miejsce 8TV, z którego nadawania chce zrezygnować.
 • Koniec telewizyjnego piractwa w Czechach

  Koniec telewizyjnego piractwa w Czechach

  Rynek telewizyjny w Czechach powoli się oczyszcza. Skończył się czas na nielegalne nadawanie kanałów w tym kraju. Sytuacja jest najbardziej widoczna w słowackich stacjach telewizyjnych dostępnych na terytorium Czech. Do tej pory w Czechach powszechną praktyką było to, że można było je oglądać piracko.
 • TVP nie ma pomysłu na kanały tematyczne?

  TVP nie ma pomysłu na kanały tematyczne?

  Wydaje się, że przez rok swojego urzędowania w Telewizji Polskiej prezes Jacek Kurski skupił się na "Wiadomościach" TVP1, kanale informacyjnym TVP Info i nawiązujących do II wojny światowej serialach. Zupełnie nie widać zaangażowania w kanały tematyczne. Kanały, które komercyjne TVN i Polsat traktują coraz poważniej, uruchamiając co chwilę nowe stacje albo modyfikując stare. Co w tym czasie robił prezes Kurski? Najpierw stwierdził, że kanałów jest za dużo, a teraz stwierdził, że TVP będzie uruchamiać nowe satelitarne.
 • MEC: Tylko 1/3 Polaków słyszała o nowych kanałach w MUX 8

  MEC: Tylko 1/3 Polaków słyszała o nowych kanałach w MUX 8

  Tylko co trzeci polski telewidz słyszał, że oferta naziemnej telewizji wzbogaciła się o cztery nowe kanały - pokazuje Projekt Cyfrowizja III, cykliczne badanie agencji mediowej MEC. Gdyby widzowie mogli wybierać, jaka stacja TVP pojawi się na multipleksie, chcieliby tam mieć TVP Dokument.
 • EmiTel: Nie ma już zakłóceń na multipleksie MUX-3

  EmiTel: Nie ma już zakłóceń na multipleksie MUX-3

  We wtorek firma EmiTel poinformowała, że o godz. 13.00 20 grudnia nie dostrzegała zakłóceń w nadawanym przez siebie sygnale na multipleksie MUX-3. Trwa analiza części systemu nadawczego, w których wykryto zakłócenia 17-19 XII, m.in. podczas wystąpienia premier w TVP.