dusze

Artykuły - Dusze (46)

 • Dusze żyjące wśród nas

  Dusze żyjące wśród nas

  Jako dziecko, bałam się duchów i opowieści o nich. Nie chciałam przypadkiem nigdy się z nimi zetknąć. Pamiętam Wszystkich Świętych, kiedy chodziłam z całą rodziną na groby i napawało mnie to strachem.
 • "Martwe dusze" - duży problem Facebooka

  "Martwe dusze" - duży problem Facebooka

  Facebook ujawnił że na tym największym z serwisów społecznościowych ponad 83 miliony kont to tzw. martwe dusze. Stanowi to 8,7 proc. z 955 mln użytkowników serwisu - poinformowała BBC.
 • Cukrowe czaszki i Święta Śmierć

  Cukrowe czaszki i Święta Śmierć

  1 listopada meksykańskie groby zapełniają się zabawkami, cukrowymi czaszkami i alkoholem. W tym samym dniu szczególną część oddaje się jednej z najdziwniejszych meksykańskich świętych - Santa Muerte, czyli Świętej Śmierci.
 • Co nas spotka po śmierci

  Co nas spotka po śmierci

  Religie od zawsze obiecują nam życie po życiu, bo nie chcemy myśleć, że po śmierci nie będzie nic.
 • Jak zarobić na wierze w duchy?

  Jak zarobić na wierze w duchy?

  Tradycja krajów arabskich mówi o duchach uwięzionych w rozmaitych przedmiotach. Duch osadzony w butli dawał podobno wielką władzę jego właścicielowi. Dziś takimi "duszami" handluje się w internecie.
 • Ciała śpią, dusze czuwają

  Doczesne szczątki polskich władców złożone są w aż 20 miejscach. Jednak w trzech polskich miastach pochowano najwięcej monarchów.
 • Steczkowska: Módlmy się

  Steczkowska: Módlmy się

  Justyna Steczkowska, w związku z katastrofą w Smoleńsku i żałobą narodową, odwołała wszystkie koncerty, nagrania telewizyjne i zaapelowała do fanów o wspólną modlitwę. "Postanowiłam do końca tygodnia skupić się na modlitwie, za tych, którzy odeszli, żeby wesprzeć ich dusze w drodze do światłości" - napisała gwiazda.
 • Staropolskie zwyczaje wigilijne

  Staropolskie zwyczaje wigilijne

  Wiele pięknych zwyczajów, związanych ze Świętami Bożego Narodzenia bezpowrotnie, zniknęło, wiele zastąpiły nowe tradycje. Są jednak takie, które mimo zmieniających się czasów pozostają takie same, łącząc nas z przodkami sprzed wieków.
 • 2 listopada - Dzień Zaduszny

  2 listopada - Dzień Zaduszny

  Dzień Zaduszny, obchodzony 2 listopada, jest dniem modlitw za wszystkich zmarłych - zwłaszcza za dusze odbywające w czyśćcu pokutę. Tego dnia modlimy się w intencji ich zbawienia - przypominają teolodzy.
 • 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych

  1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych

  Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzony jest w Kościele rzymskokatolickim od X wieku. Wyznaczył je na 1 listopada papież Jan XI w 935 roku. Dzień ten kojarzy się nam ze zniczami, grobami bliskich osób, cmentarzem, pamięcią o tych, którzy odeszli do wieczności.