dusza

Artykuły - Dusza (71)

 • ​Słynny brytyjski fizyk o tym, czy istnieje dusza

  ​Słynny brytyjski fizyk o tym, czy istnieje dusza

  ​Słynny brytyjski fizyk - Brian Cox - twierdzi, że jego zdaniem istnienie duszy jest wykluczone na poziomie cząstek elementarnych.
 • Pionier podboju kosmosu o życiu po śmierci

  Pionier podboju kosmosu o życiu po śmierci

  ​Jeden z czołowych naukowców NASA uważał, że życie pozagrobowe jest możliwe. Mowa o Wernherze von Braunie, pionierze podboju kosmosu i współtwórcy rakiet.
 • Ile może ważyć ludzka dusza?

  Ile może ważyć ludzka dusza?

  ​W 1907 r. Duncan MacDougall z Haverhill w Massachusetts postanowił spróbować udowodnić istnienie duszy. Jedynym, czego potrzebował, to kilku ochotników gotowych umrzeć "pod nadzorem" i kilka psów.
 • Na wiele schorzeń gotówka jest lepsza niż lekarstwa

  Na wiele schorzeń gotówka jest lepsza niż lekarstwa

  Czy pieniądze mogą uleczyć chorą duszę? Szwedzcy naukowcy odkryli, że pacjenci cierpiący na zaburzenia psychiczne czuli się dużo lepiej, gdy co miesiąc otrzymywali 500 koron, czyli równowartość niespełna 225 złotych, niż ci, którzy dostawali tylko lekarstwa.
 • Pokutujące dusze

  Pokutujące dusze

  Według teorii New Age człowiek jest energią. Po śmierci ta energia, zamknięta wcześniej w ciele, uwalnia się i jeszcze przez jakiś okres unosi się w ziemskiej atmosferze. Z czasem ulegnie rozproszeniu. Zanim jednak tak się stanie, to, co popularnie nazywamy "duchem'' człowieka, może manifestować się w świecie materialnym.
 • Walka o władzę nad ciałem

  Walka o władzę nad ciałem

  Lubicie świat wyobraźni autorki sagi "Zmierzch", Stephenie Meyer? Jeśli tak, spodoba się wam opowieść o kobiecie, której ciało zamieszkuje... dusza przybyszki z kosmosu.
 • Redakcja: Od demonów do rock'n'rolla

  Redakcja: Od demonów do rock'n'rolla

  - Media, plotki, bzdury, brednie, miejskie legendy. Takie mamy teraz "Cyfrowe średniowiecze" - mówi gitarzysta Darek Dusza z grupy Redakcja, od lat współpracujący z Irkiem Dudkiem, znany wcześniej z zespołów Śmierć Kliniczna, Absurd czy DiM.
 • "Słowiańska dusza" wciąż na szczycie, ale...

  "Słowiańska dusza" wciąż na szczycie, ale...

  Drugi tydzień z rzędu Numerem Jeden na liście najpopularniejszych płyt w Polsce jest album Donatana "Równonoc - Słowiańska dusza". Czy w przyszłym tygodniu rapera przegonią discopolowcy z grupy Weekend?
 • Niezłomna "Słowiańska dusza"

  Niezłomna "Słowiańska dusza"

  Album "Równonoc - słowiańska dusza" rapera Donatana powrócił na szczyt zestawienia najpopularniejszych płyt w Polsce.
 • "Pokusa": Plastikowy, duszący erotyzm

  "Pokusa": Plastikowy, duszący erotyzm

  "Pokusa" to parny, gorący melodramat o śledztwie, prowadzonym w 1969 roku na słonecznej Florydzie, przez grupę dziennikarzy i rozpalającą fantazje narzeczoną skazanego za (rzekomo) niepopełnioną zbrodnię więźnia.

Filmy - Dusza (1)