duma państwowa

Artykuły - Duma państwowa (30)

 • Wybory w Rosji: Antykremlowska opozycja bez szans

  Wybory w Rosji: Antykremlowska opozycja bez szans

  Sondaże przed wyborami do rosyjskiej Dumy Państwowej dają przewagą rządzącej partii Jedna Rosja (40 procent). Ankiety przeprowadziły lojalne wobec Kremla ośrodki WCIOM i FOM. Tymczasem ostatnim sondażu niezależnego Centrum Lewady partia ta uzyskiwała 31 procent poparcia.
 • Rosjankom mogą zakazać palenia papierosów

  Rosjankom mogą zakazać palenia papierosów

  Kobieta nie będzie mogła kupić w Rosji papierosów, jeśli nie ukończyła 40 lat - taki projekt ustawy wpłynął już do Dumy Państwowej. Jego współautorem jest deputowany frakcji komunistycznej Iwan Nikitczuk.
 • Duma: Jeśli Krym wejście w skład Rosji, prawa Tatarów zagwarantowane

  Duma: Jeśli Krym wejście w skład Rosji, prawa Tatarów zagwarantowane

  W przypadku wejścia Krymu w skład Federacji Rosyjskiej, prawa Tatarów krymskich będą zagwarantowane - zapowiedział dziś przewodniczący Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin.
 • Rosja: Uznać Jaceniuka i Tiahnyboka za osoby niepożądane

  Rosja: Uznać Jaceniuka i Tiahnyboka za osoby niepożądane

  Deputowani do Dumy Państwowej są coraz bardziej oburzeni z powodu antyrosyjskiej retoryki przywódców powstania w Kijowie. Niektórzy z nich domagają się nawet uznania Arsenisja Jaceniuka i Ołeha Tiahnyboka za osoby niepożądane w Rosji.
 • Rosyjscy politycy chcą blokować obraźliwe komentarze

  Rosyjscy politycy chcą blokować obraźliwe komentarze

  Rosyjska deputowana, przewodnicząca komitetu do spraw Rodziny, Kobiet i Dzieci, chce wprowadzić poprawkę do ustawy "O ochronie dzieci", która umożliwi karanie osób używających "wulgarnego języka" w internetowych komentarzach.
 • ​Rosja: Popiersia Stalina w sklepie z pamiątkami

  ​Rosja: Popiersia Stalina w sklepie z pamiątkami

  W siedzibie rosyjskiej Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu) w sklepie z pamiątkami można kupić popiersie Józefa Stalina za - w zależności od rozmiarów - 6 do 30 tys. rubli (125 do 750 euro) oraz jego figurki za 8 do 18 tys. rubli (200 do 450 euro).
 • Duma odpowiedziała na amerykańską ustawę Magnitskiego

  Duma Państwowa, izba niższa parlamentu Rosji, w piątek uchwaliła ustawę, nakładającą sankcje na obywateli USA i innych państw, których rząd Federacji Rosyjskiej uzna za łamiących prawa obywateli FR.
 • Rosja: Duma przegłosowała rozszerzenie definicji zdrady stanu

  Rosja: Duma przegłosowała rozszerzenie definicji zdrady stanu

  Duma Państwowa, izba niższa rosyjskiego parlamentu, rozszerzyła we wtorek określenie zdrady stanu, co jak twierdzą krytycy władzy jest częścią rozprawy Kremla z przeciwnikami i może posłużyć do oskarżenia wielu osób o szkodzenie państwu.