Duda

Artykuły - Duda (200)

Filmy - Duda (23)

 • A. Duda: Wspólnota będzie wtedy, kiedy nie będzie mowy o dzieleniu, nie będzie mowy o Unii dwóch prędkości

  - Każdemu, niezależnie od różnic, przysługują równe prawa. Wszystkich łączy wzajemny szacunek i gotowość niesienia pomocy, zarówno w formie wspólnych polityk, projektowanych z długą perspektywą czasową, wzmacniających spójność całej Unii Europejskiej, jak też w formie doraźnych działań związanych z reagowaniem na sytuacje losowe i nieprzewidziane zdarzenia – stwierdził prezydent Andrzej Duda w swoim przemówieniu w trakcie XI Zjazdu Gnieźnieńskiego, który rozpoczął się w piątek (21.09) pod hasłem "Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa". (TVN24/x-news)
 • Donald Trump krytycznie o Unii i Jean-Claude Junckerze. Andrzej Duda: Trudno się dziwić jego postawie

  - Staliśmy się skarbonką dla całego świata. Zdzierają z nas Chiny, zdziera z nas - pan wybaczy panie prezydencie - Unia Europejska, której jesteście częścią - zwrócił się do dziennikarzy i prezydenta Andrzeja Dudy Donald Trump, na wspólnej konferencji prasowej w Białym Domu. Pojawił się na niej między innymi wątek nowych, twardszych stosunków ekonomicznych między Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską. (TVN24/x-news)
 • Polska i USA jednym głosem przeciwko Nord Stream 2. "Największe zagrożenie"

  - Budowa gazociągu Nord Stream 2 bez wątpienia zagraża stabilności energetycznej Europy i bez wątpienia zagraża polskiemu bezpieczeństwu energetycznemu, bo grozi dominacją rosyjską - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda na konferencji z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Waszyngtonie. - Stany Zjednoczone i Polska deklarują wsparcie na rzecz dywersyfikacji energetycznej w Europie. Żadne państwo nie powinno zależeć od jednego źródła dostaw - mówił prezydent USA Donald Trump. (TVN24/x-news)
 • "Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że Polska będzie płaciła Ameryce miliardy dolarów za obecność stałych baz USA w Polsce"

  - Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że Polska będzie płaciła Ameryce miliardy dolarów za obecność stałych baz USA w Polsce - podkreślił na wspólnej konferencji prasowej Donald Trump. Amerykański prezydent skrytykował przy tym te kraje europejskie, które - jego zdaniem - przenoszą ciężar wydatków na obronę na Stany Zjednoczone. - Jest cały szereg argumentów, które przemawiają za tym, że obecność armii Stanów Zjednoczonych na tym obszarze jest dzisiaj absolutnie uzasadniona. Właśnie ze względu na ochronę także samych Stanów Zjednoczonych - przekonywał z kolei Duda. (TVN24/x-news)