Duda

Artykuły - Duda (1032)

Filmy - Duda (34)

 • Agata Kornhauser-Duda: Wiary uczyła mnie mama.

  W jej rodzinie wiara katolicka była przekazywana przez kobiety. Agata Kornhauser-Duda od dziecka chodziła do kościoła, choć nie rozumiała dlaczego tata zostaje w domu. Kiedy poznała Andrzeja Dudę, na mszach bywali już razem. Weszła do rodziny, dla której Bóg jest w centrum życia.
 • A. Duda: Sędziowie wypowiadający się w mediach na tematy polityczne to patologia

  - Jeżeli w Polsce mamy sytuację, w której sędziowie wychodzą do mediów i w sposób ewidentny wypowiadają się w sprawach politycznych (...) uważam, że to jest patologia – powiedział prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z prezydentem Niemiec, Walterem Steinmeierem. Duda w ten sposób uzasadniał konieczność dokończenia - wbrew protestom płynącym z kraju i z zagranicy - kontrowersyjnej reformy wymiaru sprawiedliwości. (TVN24/x-news)
 • A. Duda o orzeczeniu TSUE: Znamienne, że nastąpiło to przed wyborami

  Prezydent Andrzej Duda zasugerował, że orzeczenie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej specjalnie opublikowano przed wyborami samorządowymi. - Znamienne było dla mnie to, że nastąpiło to przed wyborami, tuż przed ciszą wyborczą, choć rozumiem, że takie rzeczy się zdarzają. Natomiast chce powiedzieć jedno - orzeczenie bardzo świeże, trwa analiza, prawnicy zgłębiają to, co trybunał postanowił. W odpowiednim czasie będą podjęte przez polski rzad odpowiednie decyzje. Powtarzam jeszcze raz, trwa analiza - podkreślił prezydent. (TVN24/x-news)
 • A. Duda we Włocławku o 11 listopada: Bądźmy razem, odsuńmy na bok bieżące spory

  Prezydent apeluje o jedność w święto niepodległości. Andrzej Duda mówił o tym we Włocławku podczas uroczystości w przeddzień 34. rocznicy śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Prezydent poprosił, by "stulecie niepodległości było fundamentem, z którego odbijamy się do następnego stulecia". (TVN24/x-news)