duchy

Artykuły - Duchy (97)

 • EVP: Głosy z zaświatów

  EVP: Głosy z zaświatów

  Czy za pomocą zwykłego magnetofonu lub dyktafonu można skontaktować się z duchami zmarłych? Co próbują nam powiedzieć? I na czym polega właściwie fenomen elektronicznych głosów? Prezentujemy historię jednego z najdziwniejszych zjawisk z pogranicza fizyki i parapsychologii…
 • Polskie czakramy i miejsca mocy - gdzie się znajdują?

  Polskie czakramy i miejsca mocy - gdzie się znajdują?

  Kamienne kręgi, z których bije uzdrawiająca energia, czakramy, których dotknięcie pozwala osiągnąć wewnętrzną równowagę, stare cmentarzyska, kościoły, grobowce. W Polsce nie brakuje magicznych miejsc mocy, chętnie odwiedzają je pielgrzymi i turyści. Na mapie naszego kraju jest ich kilkanaście. Oto najciekawsze.
 • ​Czy są w Polsce miejsca, w których straszy? Całkiem sporo!

  ​Czy są w Polsce miejsca, w których straszy? Całkiem sporo!

  Zaklęta w ducha niewierna żona, rycerz bez głowy albo wielki, dziki pies - w Polsce nie brakuje miejsc, w których straszy. Owiane tajemnicą, pełne grozy i przerażających historii są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Lubisz się bać? Czytaj dalej!
 • Polska Miedź, krowy i duchy przodków. Budowa kopalni przez KGHM może się nie udać

  Polska Miedź, krowy i duchy przodków. Budowa kopalni przez KGHM może się nie udać

  Projekt budowy przez KGHM kopalni miedzi i złota Ajax stanął pod znakiem zapytania. Kombinat zmaga się z władzami i Indianami.
 • Duchy w służbie włoskiej mafii

  Duchy w służbie włoskiej mafii

  Były boss klanu 'Ndrangheta, organizacji przestępczej z Kalabrii, Francesco Fonti złamał jedną z zasad kodeksu honorowego – przysięgę milczenia. Podczas odbywania kary 50-letniego pozbawienia wolności opowiedział o archiwach rodzinnych, w których gromadzono dane dotyczące mafiosów. W taki sposób świat dowiedział się o Eusapii Wspaniałej – medium, które wielbił sam Arthur Conan Doyle.
 • Naukowcy udowodnili, że duchy nie istnieją

  Naukowcy udowodnili, że duchy nie istnieją

  Naukowcy przeprowadzili eksperyment, który udowadnia, że duchy nie istnieją i są tylko wytworem naszego umysłu.
 • O początkach photoshop’a

  O początkach photoshop’a

  Pierwsza trwała fotografia wyprodukowana została w 1826 roku przez francuskiego wynalazcę Josepha Niépce’a.

Filmy - Duchy (10)

 • Duch na ulicy! Te nagrania zwalają z nóg

  Kamera przemysłowa zarejestrowała... "ducha", który wydaje się przechodzić przez ulicę, nie zwracając uwagi na jeżdżące samochody. "Duch" pojawia się zawsze o tej samej godzinie i widać go na kilku kamerach. Nikt nie jest w stanie wyjaśnić dziwnego zjawiska. Przerażające nagrania zaskoczyły personel pobliskiego sklepu. Nawet ochroniarze byli tym zaniepokojeni. Jeden z nich powiedział: - Nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Myślałem, że te rzeczy zdarzają się tylko w telewizji".
 • Siedziała przy stoliku. Za jej plecami działy się dziwne rzeczy

  W tym hotelowym barze działy się dziwne rzeczy. Gdyby siedzący nieopodal przy stoliku ludzie zaczęli o tym opowiadać, zapewne nikt by im nie wierzył. Ale jest nagranie...
 • Nawiedzony cmentarz. To ulubione miejsce łowców duchów

  Cmentarz Centralny w Wiedniu to ulubione miejsce łowców duchów. - Myślę, że Wiedeń, z racji swojej mrocznej przeszłości, to idealne miejsce dla łowców duchów, zwłaszcza pierwsza i druga dzielnica. To tak zwane dzielnice śmierci, gdzie kiedyś szalała epidemia dżumy i gdzie znajdują się katakumby - mówi Willi Gabler, założyciel stowarzyszenia Vienna Ghosthunters. Wiedeń, choć wciąż bardziej kojarzy się z muzyką klasyczną niż z duchami, zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem amatorów tak zwanej "mrocznej turystyki".
 • Zobaczyli ducha?! Co się wydarzyło?

  Czy to duch, czy zupełny przypadek? Zobaczcie, co zarejestrowała kamera!