duchy

Artykuły - Duchy (97)

 • EVP: Głosy z zaświatów

  EVP: Głosy z zaświatów

  Czy za pomocą zwykłego magnetofonu lub dyktafonu można skontaktować się z duchami zmarłych? Co próbują nam powiedzieć? I na czym polega właściwie fenomen elektronicznych głosów? Prezentujemy historię jednego z najdziwniejszych zjawisk z pogranicza fizyki i parapsychologii…
 • Polskie czakramy i miejsca mocy - gdzie się znajdują?

  Polskie czakramy i miejsca mocy - gdzie się znajdują?

  Kamienne kręgi, z których bije uzdrawiająca energia, czakramy, których dotknięcie pozwala osiągnąć wewnętrzną równowagę, stare cmentarzyska, kościoły, grobowce. W Polsce nie brakuje magicznych miejsc mocy, chętnie odwiedzają je pielgrzymi i turyści. Na mapie naszego kraju jest ich kilkanaście. Oto najciekawsze.
 • ​Czy są w Polsce miejsca, w których straszy? Całkiem sporo!

  ​Czy są w Polsce miejsca, w których straszy? Całkiem sporo!

  Zaklęta w ducha niewierna żona, rycerz bez głowy albo wielki, dziki pies - w Polsce nie brakuje miejsc, w których straszy. Owiane tajemnicą, pełne grozy i przerażających historii są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Lubisz się bać? Czytaj dalej!
 • Polska Miedź, krowy i duchy przodków. Budowa kopalni przez KGHM może się nie udać

  Polska Miedź, krowy i duchy przodków. Budowa kopalni przez KGHM może się nie udać

  Projekt budowy przez KGHM kopalni miedzi i złota Ajax stanął pod znakiem zapytania. Kombinat zmaga się z władzami i Indianami.
 • Duchy w służbie włoskiej mafii

  Duchy w służbie włoskiej mafii

  Były boss klanu 'Ndrangheta, organizacji przestępczej z Kalabrii, Francesco Fonti złamał jedną z zasad kodeksu honorowego – przysięgę milczenia. Podczas odbywania kary 50-letniego pozbawienia wolności opowiedział o archiwach rodzinnych, w których gromadzono dane dotyczące mafiosów. W taki sposób świat dowiedział się o Eusapii Wspaniałej – medium, które wielbił sam Arthur Conan Doyle.
 • Naukowcy udowodnili, że duchy nie istnieją

  Naukowcy udowodnili, że duchy nie istnieją

  Naukowcy przeprowadzili eksperyment, który udowadnia, że duchy nie istnieją i są tylko wytworem naszego umysłu.
 • O początkach photoshop’a

  O początkach photoshop’a

  Pierwsza trwała fotografia wyprodukowana została w 1826 roku przez francuskiego wynalazcę Josepha Niépce’a.
 • Ona nie pozwala mi odejść...

  Ona nie pozwala mi odejść...

  Po tych przygodach już nigdy więcej nie zgodzę się sprzątać w domu młodej wdowy...

Filmy - Duchy (14)

 • Poszukiwania duchów na zamku w Chęcinach

  Czterech śmiałków postanowiło połączyć swoje siły i poszukać zjawisk paranormalnych na zamku w Chęcinach. Towarzyszył im Piotr Wojtasik. Czy udało im się coś odkryć? Jak wyglądała noc na tym tajemniczym zamku? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dlaczego wierzymy w duchy?

  Wiele osób ma sceptyczne podejście do historii o nawiedzonych domach. Nie jest to do końca zbadane, chociaż jedna czwarta Polaków przyznaje się, że doświadczyła paranormalnych zdarzeń. W studiu „Dzień Dobry TVN” antropolog kultury Łukasz Maurycy Stanaszek wyjaśnił dlaczego ludzie wierzą w zjawiska nadprzyrodzone. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Duch na ulicy! Te nagrania zwalają z nóg

  Kamera przemysłowa zarejestrowała... "ducha", który wydaje się przechodzić przez ulicę, nie zwracając uwagi na jeżdżące samochody. "Duch" pojawia się zawsze o tej samej godzinie i widać go na kilku kamerach. Nikt nie jest w stanie wyjaśnić dziwnego zjawiska. Przerażające nagrania zaskoczyły personel pobliskiego sklepu. Nawet ochroniarze byli tym zaniepokojeni. Jeden z nich powiedział: - Nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Myślałem, że te rzeczy zdarzają się tylko w telewizji".
 • Siedziała przy stoliku. Za jej plecami działy się dziwne rzeczy

  W tym hotelowym barze działy się dziwne rzeczy. Gdyby siedzący nieopodal przy stoliku ludzie zaczęli o tym opowiadać, zapewne nikt by im nie wierzył. Ale jest nagranie...