drzewka

Artykuły - Drzewka (12)

 • Łódź: Śledztwo ws. zakupu przez magistrat 16 drzewek za 155 tys. zł

  Łódzka prokuratura wszczęła śledztwo ws. ewentualnego przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez urzędników magistratu w związku z zakupem 16 drzewek z donicami oraz usługi ich pielęgnacji za 155 tys. zł. To jeden z projektów budżetu obywatelskiego.
 • Skąd się wzięła choinka?

  Skąd się wzięła choinka?

  Tradycja bożonarodzeniowego drzewka, czyli choinki, pochodzi z terytorium Niemiec około 700 roku n.e.
 • Nadal sadził drzewka dla króla

  Nadal sadził drzewka dla króla

  Lider rankingu ATP World Tour Hiszpan Rafael Nadal sadził drzewka w ramach akcji "Milion drzew dla króla" (chodzi o króla Tajlandii Bhumibola Adulyadeja) w przeddzień pierwszego meczu w turnieju ATP na twardych kortach w Bangkoku (z pulą nagród 551 tys. dol.).
 • Szlak Moszczu

  Szlak Moszczu

  Kwitnące wielobarwnie owocowe drzewka, łagodne wzgórza, kolorowe pola, a przede wszystkim sok o bursztynowej barwie, który dał nazwę regionowi - to atrybuty regionu Mostviertel.
 • 36 choinek w jednym domu, w Warsaw

  36 choinek w jednym domu, w Warsaw

  Powiedzieć, że państwo Audie i Nancy Williams kultywują bożonarodzeniową tradycję, to za mało. Państwo Williams z miejscowości Warsaw w hrabstwie Kosciusko w stanie Indiana mają w domu 36 choinek.
 • King's Bounty: Wojownicza Księżniczka

  King's Bounty: Wojownicza Księżniczka

  W dawnych czasach gry robiło się inaczej. O tym, czy coś nazywamy "dodatkiem" czy "kolejną częścią", decydowała z grubsza rzecz biorąc ilość oferowanej zabawy. Ba! Dodatki nie były normą, a atutem niektórych gier. Do stworzenia kolejnej części nie trzeba było cyzelować nowego silnika. Pamiętacie pierwsze i drugie UFO?
 • Drzewka na tacy

  Drzewka na tacy

  Chcąc hodować drzewa i różnego rodzaju krzewy wcale nie musisz dysponować wielkim ogrodem, czy też działką na wsi. Wystarczy, że posiadasz trochę cierpliwości i wolnego czasu.
 • Drzewo do M2

  Drzewo do M2

  Bonsai to idealne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują ogrodem, w którym mogłyby zasadzić własne, wymarzone drzewo. Wystarczy doniczka i odpowiednia pielęgnacja.
 • Pomysł na wtórne użycie choinek

  Władze Paryża wpadły na pomysł, jak walczyć z plagą naturalnych choinek porzucanych masowo zaraz po świętach na ulicach stolicy Francji: bożonarodzeniowe drzewka będą wykorzystywane jako kompost w miejskich parkach.
 • Choinka - polska szkoła przetrwania?

  Choinka - polska szkoła przetrwania?

  Święta bez choinki? A co to za święta! Polacy wyciągają więc zakurzone choinki z szaf, lub zdążają do sklepów po nowe, sztuczne drzewka. Po świętach zielony nabytek nie wraca jednak do szafy...