Biznes - drzewa

Artykuły - Drzewa (22)

 • Drzewa już pracują dla naszego budżetu

  Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Lasach Państwowych. Dzięki temu do budżetu państwa w ciągu 2 lat trafi ponad 1,5 miliarda złotych.
 • Resort środowiska chce obniżyć kary za nielegalną wycinkę drzew

  Resort środowiska chce obniżyć kary za nielegalną wycinkę drzew

  Niższe kary za nielegalne wycinanie drzew i ułatwienia w uzyskaniu zezwoleń zakłada projekt założeń do zmiany ustawy o ochronie przyrody. Przykładowo za bezprawne wycięcie dębu o obwodzie 200 cm na terenie zabytkowym kara może spaść z 600 tys. zł do 100 tys. zł.
 • Zasadzą drzewa, by walczyć ze smogiem w Krakowie

  Zasadzą drzewa, by walczyć ze smogiem w Krakowie

  12 tysięcy sadzonek drzew - buków i sosen, zasadzą w sobotę w Lanckoronie (Małopolskie) uczestnicy akcji obywatelskiej "Zabij smoga nad Krakowem". Przedsięwzięcie ma zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza w Krakowie i jego najbliższych okolicach.
 • Za nielegalne wycięcie drzewa można zapłacić kilkaset tysięcy złotych

  Za nielegalne wycięcie drzewa można zapłacić kilkaset tysięcy złotych

  Za usunięcie drzew stojących na działce, na której ma powstać sklep, magazyn czy fabryka, przedsiębiorca musi zapłacić. Uzyskanie pozwolenia na wycięcie jednego drzewa może kosztować go nawet ponad 4 tys. zł za 1 cm obwodu pnia. Na szczęście poniesione wydatki przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów podatkowych i rozliczać je w okresie amortyzacji inwestycji.
 • W całej Polsce problemy z kursowaniem pociągów

  Pasażerowie kolei muszą się liczyć w środę z opóźnieniami, a nawet zawieszeniem kursowania niektórych pociągów z powodu złej pogody. Przewrócone na tory drzewa opóźniają pociągi w woj. warmińsko-mazurskim i mazowieckim, a awarie prądu całkowicie zatrzymały część składów na Mazowszu, w Wielkopolsce i woj. zachodniopomorskim.
 • Projekt inwestycyjny - korekta raportu 75/2008

  Raport bieżący nr 75/2008Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Emitent dokonuje korekty raportu bieżącego nr 75/2008 z dnia 08 sierpnia 2008 roku w sprawie Projektu Inwestycyjnego Spółki. W raporcie 75/2008 błędnie podano planowaną wielkość wycinki drzewa w wysokości od 150 do 200 tys m2, podczas gdy prawidłowa wielkość winna wynosić od 150 do 200 tys m3. Po korekcie, treść raportu 75/2008 brzmi: Zarząd Emitenta informuje, że uzyskał informa
 • Projekt inwestycyjny

  Raport bieżący nr 75/2008Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Emitenta informuje, że uzyskał informację od CentroWoodKom Sp. z o.o. z siedzibą w Syktywkarze, Republika Komi, Federacja Rosyjska (Spółka zależna w 70,0% od Centrozap SA), realizującej Projekt Inwestycyjny tej Spółki w zakresie budowy zakładu głębokiej przeróbki drewna, który wpisany został do Centralnego Rejestru Programów Priorytetowych Federacji Rosyjskiej, o rozpoczęci
 • Uważaj na ten portal!

  Uważaj na ten portal!

  Zamieszczenie w portalu społecznościowym danych o innej osobie może naruszać jej dobra osobiste. - Jednym z roszczeń pokrzywdzonych przez umieszczenie ich danych osobowych w internecie może być skarga do głównego inspektora ochrony danych osobowych o wszczęcie postępowania i nakazanie administratorowi ich usunięcia - mówi Tomasz Osiej, radca prawny i europejski rzecznik patentowy.
 • Bezmyślnie wycięli 70% drzew

  Bezmyślnie wycięli 70% drzew

  Najwyższa Izba Kontroli w Olsztynie znalazła wiele nieprawidłowości zarówno w wydawaniu zgody na wycinkę przydrożnych drzew, jak i gospodarowaniu drewnem z wyciętych alei na Warmii i Mazurach. Wyniki kontroli NIK ogłosiła w poniedziałek.
 • Drzewa iglaste wymierają

  Drzewa iglaste wymierają

  Drzewa iglaste w górach Sierra Nevada w Kalifornii wymierają niemal dwa razy szybciej niż 20 lat temu w związku z wyższymi temperaturami i mniejszą ilością wody - dowodzą badania amerykańskiej agencji Geological Survey (USGS).