Biznes - drzewa

Artykuły - Drzewa (24)

 • Wycięto las na ich działce. Nikt nie pytał o zgodę

  Wycięto las na ich działce. Nikt nie pytał o zgodę

  Małgorzata Sala mieszka z mężem w niewielkiej wsi w województwie podkarpackim. Kobieta po rodzicach odziedziczyła ziemię. W lutym rodzina odkryła, że ich las wycięto, a drzewa zniknęły. Nikt Salów o wycince nie powiadomił. Okazało się, że las wycięła prywatna firma wynajęta przez firmę energetyczną PGE Dystrybucja. Przez ziemię przechodzi bowiem linia energetyczna. Materiał "Interwencji".
 • Kryptonim Szef PL: Drewsmol - dyrektorka zatrudniła się jako praktykantka

  Kryptonim Szef PL: Drewsmol - dyrektorka zatrudniła się jako praktykantka

  W niedzielę 11 kwietnia na antenie telewizji FOKUS TV wyemitowany zostanie kolejny odcinek polskiej wersji programu Kryptonim Szef PL. Szefowie prężnie działających na polskim rynku firm zatrudnią się we własnych przedsiębiorstwach na szeregowych stanowiskach, żeby zobaczyć, jak to wszystko funkcjonuje. W drugim odcinku programu zaprezentowana zostanie firma Drewsmol.
 • ARiMR ostatnie godziny na trzy rodzaje premii!

  ARiMR ostatnie godziny na trzy rodzaje premii!

  Jak przypomina ARiMR tylko do końca lipca można złożyć wniosek o dopłatę do posadzenia na swoich gruntach lasu. W zależności od rodzaju gruntu i składu gatunkowego drzew można otrzymać nawet ponad 12 tys. zł do ha. W ramach pomocy można otrzymać trzy rodzaje premii: wsparcie na zalesianie, premię pielęgnacyjną oraz premię zalesieniową.
 • Wielkie zagrożenie dla polskich lasów

  Wielkie zagrożenie dla polskich lasów

  Lasy umierają z powodu suszy. Drzewa są atakowane przez korniki i rośnie ryzyko pożarowe.
 • Lasy Państwowe podliczają straty po nawałnicach

  Lasy Państwowe podliczają straty po nawałnicach

  30 tys. hektarów lasów nadaje się do całkowitego odnowienia - zapowiedziała PAP rzecznik prasowa Lasów Państwowych Anna Malinowska. Dodała, że straty w drewnie to ok. 7 mln m sześc., ale straty mogą być wyższe, bo ciągle spływają meldunki z nadleśnictw.
 • Wycinka drzew: Nielegalny wyrąb się opłaci

  Wycinka drzew: Nielegalny wyrąb się opłaci

  Gminy stracą na nowych zasadach wycinki drzew. Będą musiały przeprowadzać czasochłonną procedurę, a wpływy z tytułu opłat za wyrąb znacznie spadną.
 • Rolnik może nadal wycinać drzewa

  Rolnik może nadal wycinać drzewa

  Utrzymano wprowadzoną od stycznia 2017 roku zasadę, że rolnik może wycinać drzewa w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego. Jednak osoba fizyczna (także rolnik występujący w tej roli) usuwająca drzewo na swojej nieruchomości będzie musiała dokonać zgłoszenia chęci wycinki. Przez 5 lat na działce, na której wycięto drzewo, nie będzie wolno budować w celu prowadzenia działalności gospodarczej - inaczej nałożony będzie obowiązek uiszczenia opłaty za usunięcie drzewa.
 • Drzewa padają zbyt gęsto. Sejm pracuje nad powstrzymaniem siekierezady

  Drzewa padają zbyt gęsto. Sejm pracuje nad powstrzymaniem siekierezady

  Samorządowcy chcą zmiany przepisów o wycince drzew. Nie są bowiem w stanie kontrolować tego, co się dzieje na ich terenie.
 • Po zmianie prawa Polacy masowo wycinają drzewa. Drwale mają pełne ręce roboty

  Po zmianie prawa Polacy masowo wycinają drzewa. Drwale mają pełne ręce roboty

  Od początku roku prywatni właściciele działek mogą bez żadnych pozwoleń wycinać rosnące na nich drzewa. To efekt liberalizacji prawa o ochronie przyrody. Ministerstwo Ochrony Środowiska przymierzało się do niej przez kilka miesięcy, w połowie 2016 roku opublikowało projekt. Ale wersję ustawy, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia ostatecznie przygotowali posłowie. Autorzy chcieli uproszczenia procedur, podnosząc, że wcześniej obowiązujące prawo było nadmiernie restrykcyjne, zbyt głęboko ingerowało we własność prywatną, a przez przewlekłość procedur mogło blokować inwestycje.
 • MŚ: Przejrzyste zasady wycinania drzew na prywatnej posesji

  MŚ: Przejrzyste zasady wycinania drzew na prywatnej posesji

  Zaproponowany przez posłów Prawa i Sprawiedliwości projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody zakłada zniesienie obecnych ograniczeń dla właścicieli nieruchomości prywatnych w zakresie usuwania drzew i krzewów rosnących na działce.