Fakty - drzewa

Artykuły - Drzewa (72)

 • Zamiecie śnieżne paraliżują wschodnie wybrzeże USA

  Zamiecie śnieżne paraliżują wschodnie wybrzeże USA

  Zamiecie śnieżne sparaliżowały w sobotę atlantyckie wybrzeże USA. Nagłe i duże opady śniegu zablokowały drogi i spowodowały, że obciążone drzewa przewracały się na domy i samochody.
 • Relikwiarz "grunwaldzki" wrócił po konserwacji do Sandomierza

  Sandomierski relikwiarz drzewa krzyża świętego - zwany "grunwaldzkim" - wrócił do diecezji po konserwacji przeprowadzonej w pracowni Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie. Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zapowiedział powrót relikwii do kultu - poinformował rzecznik diecezji ks. Michał Szawan.
 • Portugalia: Katastrofalne skutki trąb wodnych

  Zerwane dachy, dziesiątki powalonych słupów elektrycznych i przewrócone drzewa - oto krajobraz północnej i środkowej Portugalii, gdzie od wtorku huraganowe wichry i trąby wodne sparaliżowały przedświąteczny ruch i pozbawiły prądu ponad milion mieszkańców.
 • Afera gruntowa: "Każdy z nas ma Andrzeja K."

  Afera gruntowa: "Każdy z nas ma Andrzeja K."

  Czterech lat więzienia dla Piotra Ryby i grzywny w ramach nadzwyczajnego złagodzenia kary dla Andrzeja K., oskarżonych o płatną protekcję w "aferze gruntowej" w resorcie rolnictwa, zażądał w poniedziałek prokurator przed sądem. Obrońcy Ryby i sam oskarżony chcą uniewinnienia. Andrzej K. przyznał, że angażując się w sprawę odrolnienia ziemi na Mazurach popełnił błąd, ale teraz prosi o łagodny wyrok.
 • RMF: Odnaleziono zwłoki ósmej ofiary nawałnic

  Do ośmiu wzrosła liczba ofiar nawałnic, które przeszły nad Polską. Jak informuje reporter RMF FM, mieszkańcy ulicy Cmentarnej w Legnicy znaleźli ciało poszukiwanego od czwartku mężczyzny. Był przygnieciony przez powalone konary.
 • Gwałtowne burze w środkowej Europie

  Gwałtowne burze w środkowej Europie

  Pozrywane dachy, powalone drzewa, zalane ulice - to bilans gwałtownych burz, które przeszły w czwartek i w nocy z czwartku na piątek nad niektórymi regionami Niemiec, Austrii i Czech.
 • 7 ofiar i dziesiątki rannych po nawałnicach

  Siedem ofiar śmiertelnych, 44 osoby ranne, ponad cztery tysiące interwencji strażaków - to najnowszy bilans nawałnicy, która przeszła wieczorem nad południowo-zachodnią i centralną Polską.
 • Tragiczny bilans nawałnic nad Polską

  Osiem ofiar śmiertelnych, dziesiątki rannych, zablokowane drogi, uszkodzone linie wysokiego napięcia i drzewa powyrywane z korzeniami - to efekty gwałtownych burz, które przetoczyły się nad województwami dolnośląskim, wielkopolskim oraz łódzkim, a także nad Mazowszem. Nad Legnicą przeszła trąba powietrzna.
 • Katastrofa awionetki: Zmarła druga osoba

  Katastrofa awionetki: Zmarła druga osoba

  W krakowskim szpitalu im. Rydygiera zmarła w poniedziałek druga ofiara katastrofy awionetki w Krakowie. - Jeden z pasażerów samolotu zmarł w szpitalu - poinformował dziennikarzy Andrzej Pussak z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
 • Korzenie zła

  Korzenie zła

  Gdy św. Tomasz z Akwinu podawał w Sumie teologicznej swoich pięć dowodów na istnienie Boga, zaczął, paradoksalnie, od przytoczenia argumentów przeciwko Jego istnieniu.