drzewa

Artykuły - Drzewa (182)

 • ​Arabia Saudyjska ogłasza plan zasadzenia 50 miliardów drzew na Ziemi

  ​Arabia Saudyjska ogłasza plan zasadzenia 50 miliardów drzew na Ziemi

  Następca tronu Arabii Saudyjskiej, Mohammed bin Salman przedstawił dwa ambitne projekty, których celem jest odwrócenie degradacji środowiska i zmian klimatycznych. Zakrojone na szeroką skalę projekty "Zielona Inicjatywa Arabii Saudyjskiej" i "Inicjatywa Zielonego Bliskiego Wschodu" zakładają m.in. posadzenie 50 miliardów drzew, co jest największym planem ponownego zalesiania na świecie.
 • Wycięto las na ich działce. Nikt nie pytał o zgodę

  Wycięto las na ich działce. Nikt nie pytał o zgodę

  Małgorzata Sala mieszka z mężem w niewielkiej wsi w województwie podkarpackim. Kobieta po rodzicach odziedziczyła ziemię. W lutym rodzina odkryła, że ich las wycięto, a drzewa zniknęły. Nikt Salów o wycince nie powiadomił. Okazało się, że las wycięła prywatna firma wynajęta przez firmę energetyczną PGE Dystrybucja. Przez ziemię przechodzi bowiem linia energetyczna. Materiał "Interwencji".
 • Kryptonim Szef PL: Drewsmol - dyrektorka zatrudniła się jako praktykantka

  Kryptonim Szef PL: Drewsmol - dyrektorka zatrudniła się jako praktykantka

  W niedzielę 11 kwietnia na antenie telewizji FOKUS TV wyemitowany zostanie kolejny odcinek polskiej wersji programu Kryptonim Szef PL. Szefowie prężnie działających na polskim rynku firm zatrudnią się we własnych przedsiębiorstwach na szeregowych stanowiskach, żeby zobaczyć, jak to wszystko funkcjonuje. W drugim odcinku programu zaprezentowana zostanie firma Drewsmol.
 • ARiMR ostatnie godziny na trzy rodzaje premii!

  ARiMR ostatnie godziny na trzy rodzaje premii!

  Jak przypomina ARiMR tylko do końca lipca można złożyć wniosek o dopłatę do posadzenia na swoich gruntach lasu. W zależności od rodzaju gruntu i składu gatunkowego drzew można otrzymać nawet ponad 12 tys. zł do ha. W ramach pomocy można otrzymać trzy rodzaje premii: wsparcie na zalesianie, premię pielęgnacyjną oraz premię zalesieniową.

Filmy - Drzewa (5)

 • "Polacy za granicą": W tym miejscu nie znajdziemy drzew

  Wyspy Owcze to wyjątkowe miejsce. Jednym z tych aspektów jest przyroda, ponieważ brakuje tam drzew. Poznajcie w jaki sposób mieszkańcy sobie z tym problemem radzili przez wieki.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • Drzewa, które leczą - czyli jak działa terapia?

  Z przebywania na łonie natury może płynąć dużo korzyści zdrowotnych. Leśne spacery wśród drzew wyciszają i odprężają. Sylwoterapia, inaczej drzewolecznictwo, opiera się na kontakcie z przyrodą i czerpaniu energii prosto z drzew. Drzewa odgrywają ogromną rolę w naszym ekosystemie. Są naturalnym źródłem tlenu, pochłaniają pyłki i toksyny i wpływają korzystnie na jonizację powietrza. Jak działa terapia?
 • "Teraz wiesz": Czy drzewa śpią? Zaskakujące wyniki badań

  Większość organizmów na Ziemi dostosowuje swoje zachowanie do rytmu dnia i nocy. Ale czy to samo dotyczy drzew? Naukowcy postanowili to zbadać za pomocą skanerów laserowych.
 • Jak zebrać sok z brzozy? Prosty sposób

  Sok brzozowy, czyli oskoła, to jeden z najlepszych sposobów na dostarczenie naszemu organizmowi mnóstwa koniecznych mikro- i makroelementów, a także witamin z naturalnego źródła! To naturalny środek antynowotworowy, łagodzi bóle związane ze stawami, ponadto jest bardzo dobry na serce, krążenie, a także podnosi odporność. Sok z brzozy możecie zbierać samodzielnie - to naprawdę proste. Zobaczcie nasz poradnik! Kiedy jest najlepszy czas na pozyskanie soku? Okres ten związany jest z rozpoczęciem okresu wegetacyjnego i zwykle przypada na okres przedwiośnia - początek marca, nawet do kwietnia - o ile temperatura przez kilka dni utrzymuje się w granicach 8-10 stopni Celsjusza. Jeżeli zima utrzymuje się dłużej, okres ten się może przesunąć się w czasie.