drzewa

Artykuły - Drzewa (304)

 • Lasy Państwowe podliczają straty po nawałnicach

  Lasy Państwowe podliczają straty po nawałnicach

  30 tys. hektarów lasów nadaje się do całkowitego odnowienia - zapowiedziała PAP rzecznik prasowa Lasów Państwowych Anna Malinowska. Dodała, że straty w drewnie to ok. 7 mln m sześc., ale straty mogą być wyższe, bo ciągle spływają meldunki z nadleśnictw.
 • Wycinka drzew: Nielegalny wyrąb się opłaci

  Wycinka drzew: Nielegalny wyrąb się opłaci

  Gminy stracą na nowych zasadach wycinki drzew. Będą musiały przeprowadzać czasochłonną procedurę, a wpływy z tytułu opłat za wyrąb znacznie spadną.
 • Rolnik może nadal wycinać drzewa

  Rolnik może nadal wycinać drzewa

  Utrzymano wprowadzoną od stycznia 2017 roku zasadę, że rolnik może wycinać drzewa w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego. Jednak osoba fizyczna (także rolnik występujący w tej roli) usuwająca drzewo na swojej nieruchomości będzie musiała dokonać zgłoszenia chęci wycinki. Przez 5 lat na działce, na której wycięto drzewo, nie będzie wolno budować w celu prowadzenia działalności gospodarczej - inaczej nałożony będzie obowiązek uiszczenia opłaty za usunięcie drzewa.
 • Drzewa padają zbyt gęsto. Sejm pracuje nad powstrzymaniem siekierezady

  Drzewa padają zbyt gęsto. Sejm pracuje nad powstrzymaniem siekierezady

  Samorządowcy chcą zmiany przepisów o wycince drzew. Nie są bowiem w stanie kontrolować tego, co się dzieje na ich terenie.
 • Po zmianie prawa Polacy masowo wycinają drzewa. Drwale mają pełne ręce roboty

  Po zmianie prawa Polacy masowo wycinają drzewa. Drwale mają pełne ręce roboty

  Od początku roku prywatni właściciele działek mogą bez żadnych pozwoleń wycinać rosnące na nich drzewa. To efekt liberalizacji prawa o ochronie przyrody. Ministerstwo Ochrony Środowiska przymierzało się do niej przez kilka miesięcy, w połowie 2016 roku opublikowało projekt. Ale wersję ustawy, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia ostatecznie przygotowali posłowie. Autorzy chcieli uproszczenia procedur, podnosząc, że wcześniej obowiązujące prawo było nadmiernie restrykcyjne, zbyt głęboko ingerowało we własność prywatną, a przez przewlekłość procedur mogło blokować inwestycje.
 • MŚ: Przejrzyste zasady wycinania drzew na prywatnej posesji

  MŚ: Przejrzyste zasady wycinania drzew na prywatnej posesji

  Zaproponowany przez posłów Prawa i Sprawiedliwości projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody zakłada zniesienie obecnych ograniczeń dla właścicieli nieruchomości prywatnych w zakresie usuwania drzew i krzewów rosnących na działce.
 • Drony będą sadzić drzewa

  Drony będą sadzić drzewa

  Co roku ponad 6,5 mld drzew ginie na świecie z powodu wyniszczającej działalności człowieka. Były inżynier NASA wie, jak tamu zaradzić. Jego pomysł zakłada wykorzystanie dronów do sadzenia nowych drzew.
 • Drzewo na działce kością niezgody

  Drzewo na działce kością niezgody

  Wprowadzona w pośpiechu ustawa o lasach wywołała zamieszanie nie tylko wśród prywatnych właścicieli lasów, ale w dużej mierze pośród posiadaczy domów na częściowo zalesionych działkach.
 • Drzewa ochronią przed powodziami

  Drzewa ochronią przed powodziami

  Najnowsze badania wskazują, że sadzenie drzew wokół rzek może zmniejszyć zasięg lokalnych powodzi do 20 proc.
 • Bufostrada sposobem na przydrożne drzewa

  Bufostrada sposobem na przydrożne drzewa

  W najbliższych tygodniach olsztyński Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosi konkurs na bufostradę tj. znalezienie innowacyjnego rozwiązania na poprawę bezpieczeństwa na drogach, przy których rosną drzewa. Na drogach pojawią się też trójwymiarowe znaki.

Filmy - Drzewa (3)

 • Jak zebrać sok z brzozy? Prosty sposób

  Sok brzozowy, czyli oskoła, to jeden z najlepszych sposobów na dostarczenie naszemu organizmowi mnóstwa koniecznych mikro- i makroelementów, a także witamin z naturalnego źródła! To naturalny środek antynowotworowy, łagodzi bóle związane ze stawami, ponadto jest bardzo dobry na serce, krążenie, a także podnosi odporność. Sok z brzozy możecie zbierać samodzielnie - to naprawdę proste. Zobaczcie nasz poradnik! Kiedy jest najlepszy czas na pozyskanie soku? Okres ten związany jest z rozpoczęciem okresu wegetacyjnego i zwykle przypada na okres przedwiośnia - początek marca, nawet do kwietnia - o ile temperatura przez kilka dni utrzymuje się w granicach 8-10 stopni Celsjusza. Jeżeli zima utrzymuje się dłużej, okres ten się może przesunąć się w czasie.
 • Przerażające nagranie. Zostali zaatakowani przez drzewa

  Ten moment zapamiętają na długo. Rodzina jechała opuszczoną drogą, kiedy nagle zostali zaatakowani przez siły natury.
 • Burza połamała drzewa w Iławie

  Silny wiatr powalił drzewa w pasie od Iławy przez Ostródę po Olsztyn. Pojedyncze drzewa spadły też na drogi w okolicach Lidzbarka Warmińskiego, Kętrzyna i Giżycka. Konary spowodowały spore zniszczenia (TVN24/x-news).