drzemka

Artykuły - Drzemka (29)

 • Spanie na dyżurze dozwolone, a mimo to wciąż ścigane przez pracodawców

  Spanie na dyżurze dozwolone, a mimo to wciąż ścigane przez pracodawców

  Drzemka, która nie koliduje z wykonywaniem obowiązków pracowniczych, nie powinna być sankcjonowana. Ponadto jest ona dopuszczalna także na przerwie w trakcie dnia pracy.
 • Czy drzemka w pracy to dobry pomysł? Zdziwisz się!

  Czy drzemka w pracy to dobry pomysł? Zdziwisz się!

  Wielu z nas z utęsknieniem wspomina czasy przedszkola i poobiednich drzemek. Senność, która ogarnia nas w godzinach popołudniowych powoduje, że trudno nam się skupić i efektywnie pracować. Może rozwiązaniem byłoby przyzwolenie na krótką drzemkę w godzinach pracy?
 • Popołudniowe drzemki służą dzieciom w wieku szkolnym

  Popołudniowe drzemki służą dzieciom w wieku szkolnym

  Dzieci w wieku szkolnym, które co najmniej trzy razy w tygodniu ucinają sobie popołudniowe drzemki, są szczęśliwsze, inteligentniejsze, sprawiają mniej problemów i lepiej radzą sobie w szkole – czytamy na łamach czasopisma „Sleep”.
 • 20-minutowa drzemka "w pracy" robi furorę. Pomysłem Polki interesuje się NASA

  20-minutowa drzemka "w pracy" robi furorę. Pomysłem Polki interesuje się NASA

  Pomysł Vinci Power Nap Magdaleny Filcek to Kawiarenka Snu, w której przez 20 minut można odpocząć, w środku dnia wypełnionego obowiązkami. Pomysł Polki zachwycił gości niedawnego szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, teraz interesuje się nim NASA. Kawiarenka może się także okazać doskonałym rozwiązaniem dla nauczycieli czy lekarzy.
 • Drzemka w pracy może zdziałać cuda. W Polsce? Nie do pomyślenia

  Drzemka w pracy może zdziałać cuda. W Polsce? Nie do pomyślenia

  W Chinach prawo do drzemki w pracy gwarantuje konstytucja. Legalnie można również "przyciąć komara" w coraz większej liczbie firm w Japonii. Także zachodni pracodawcy powoli, nieśmiało, tworzą dla swoich pracowników warunki, w których mogą zapaść w drzemkę. Czy takie rozwiązanie ma szansę przyjąć się w Polsce?
 • ​Zróbcie sobie przerwę

  ​Zróbcie sobie przerwę

  Żyjemy w pośpiechu. Parafrazując stary dowcip, nie mamy kiedy taczek załadować, a majster krzyczy, że tempo jest za małe. W tym wszystkim dochodzą nam jeszcze obowiązki rodzicielskie. Zdenerwowani, zmęczeni i sfrustrowani pędzimy odebrać potomstwo z przedszkola lub szkoły. Wiemy, że czeka nas piekło. A może da się inaczej?
 • ​Pora na drzemkę

  ​Pora na drzemkę

  Dziecko, które regularnie się wysypia jest zdrowsze, wypoczęte, ma lepszy nastrój i na ogół sprawia mniej kłopotu swoim opiekunom. Niestety nie zawsze wiemy, ile snu właściwie potrzebuje nasze dziecko i zdarza się, że zbyt wcześnie rezygnujemy z drzemek w ciągu dnia.
 • Nie potrzebujesz do pełnego relaksu więcej niż 15 minut

  Nie potrzebujesz do pełnego relaksu więcej niż 15 minut

  Ile powinniśmy drzemać, aby nabrać sił na dalszą część dnia? Ta wiedza przyda się szczególnie młodym mamom, które nie mają czasu na odpowiedni wypoczynek. Ile powinien trwać zdrowy sen, abyśmy obudzili się wypoczęci? Na te pytania odpowiedziała jedyna w Polsce ekspert ds. relaksu - Iwona Kowalewski. Kobieta poradziła, w jakiej pozycji się zrelaksować, aby drzemka była najskuteczniejsza.
 • Napping - zdrowy trend wśród pracowników

  Napping - zdrowy trend wśród pracowników

  Kiedyś nienawidziliśmy przedszkolnego leżakowania. Dziś niejeden z nas oddałby wiele za możliwość drzemki w środku dnia. Zwłaszcza w pracy. Problem w tym, że przełożeni postrzegają odpoczynek pracowników jako objaw lenistwa i niezaangażowania w wykonywane czynności.

Filmy - Drzemka (24)

 • Kot śpioch. Nie sposób go dobudzić

  "Halo, nie śpimy" mówiła swojemu kotu pewna właścicielka. Dziewczyna przeraziła się sztywną postawą pupila, bojąc się, że coś mu się stało.
 • Typowy kot. Delektuje się drzemką

  Właściciele zastali swojego kota Salvadora w niezwykle zrelaksowanej pozycji. Futrzasty przyjaciel wylegiwał się przy kominku i chyba niczego więcej do szczęścia nie potrzebował. Urocze
 • Oczy same mu się kleją. Urocze

  Długa podróż samochodem może zmęczyć niejednego. Wyjątkiem nie są nasi czworonożni towarzysze. Zobaczcie, jak ten psiak walczy ze snem. Urocze
 • Nie sposób go obudzić. Zabawne próby

  Takiego śpiocha niełatwo obudzić. Corgi nie poddawał się delikatnym namowom właścicielki i uparcie trwał w objęciach Morfeusza. Urocze