Drużynowy Puchar Świata na żużlu

Artykuły - Drużynowy Puchar Świata na żużlu (64)

 • Piotr P. prawomocnie skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu

  Piotr P. prawomocnie skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu

  Świeżo upieczony złoty medalista Drużynowego Pucharu Świata z reprezentacją Polski, 22-letni żużlowiec Piotr P., został prawomocnie skazany na sześć miesięcy, w zawieszeniu na dwa lata. Sprawa ma związek z wydarzeniami z 2015 roku.
 • DPŚ na żużlu. Patryk Dudek: Szwedzi niczym mnie nie zaskoczyli

  DPŚ na żużlu. Patryk Dudek: Szwedzi niczym mnie nie zaskoczyli

  - Walczyliśmy do końca ze Szwedami, dobrze wykorzystali tę trzecią serię, w której mieli trzecie i czwarte pola startowe. Tor pozwalał na walkę, martwiłem się, że jeśli będzie taki jak na barażu, to jej nie będzie. Tymczasem dzisiaj mogliśmy sobie pozwolić na mijanki - powiedział po zwycięstwie w Drużynowym Pucharze Świata, żużlowiec reprezentacji Polski, Patryk Dudek.
 • DPŚ na żużlu. Szwedzkie media: na Polaków nie było siły

  DPŚ na żużlu. Szwedzkie media: na Polaków nie było siły

  Szwedzkie media skomentowały sobotnie zwycięstwo Polski w finale Drużynowego Pucharu Świata na żużlu w Lesznie jako murowane i pewne, nie pozostawiające żadnych złudzeń, kto jest w tej dyscyplinie najlepszy na świecie.
 • Zbigniew Boniek: Jesteśmy najlepsi na świecie, inni mogą nas naśladować

  Zbigniew Boniek: Jesteśmy najlepsi na świecie, inni mogą nas naśladować

  "Jesteśmy najlepsi na świecie pod każdym względem, inni mogą się na nas wzorować" - promieniał w parku maszyn Zbigniew Boniek, prywatnie wielki miłośnik żużla, przed kamerą Canal +. W ten sposób prezes PZPN-u skomentował wywalczony przez polskich żużlowców na torze w Lesznie Drużynowy Puchar Świata.
 • DPŚ na żużlu. "Biało-czerwoni" obronili tytuł drużynowych mistrzów świata

  DPŚ na żużlu. "Biało-czerwoni" obronili tytuł drużynowych mistrzów świata

  Reprezentacja Polski na żużlu obroniła tytuł w finale Drużynowego Pucharu Świata na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. "Orły" w składzie: Maciej Janowski, Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki oraz Bartosz Smektała (rezerwowy) w fenomenalnym stylu pokonali drużyny narodowe Szwecji, Rosji i Wielkiej Brytanii. "Biało-czerwoni" po raz 13. w historii zostali najlepszym zespołem na świecie.
 • Polscy żużlowcy powalczą dziś o złoto w Drużynowym Pucharze Świata

  Polscy żużlowcy powalczą dziś o złoto w Drużynowym Pucharze Świata

  Dziś o 19 w Lesznie (transmisja w Canal Plus) "Biało-czerwoni" rozpoczną rywalizację o Drużynowy Puchar Świata na żużlu. Polacy bronią złotych medali. W historii triumfowali już siedem razy. Rywalami w finale będą Anglicy, Szwedzi i Rosjanie.
 • DPŚ na żużlu: Rosjanie wygrali baraż w Lesznie

  DPŚ na żużlu: Rosjanie wygrali baraż w Lesznie

  Rosyjscy żużlowcy uzupełnili stawkę finalistów Drużynowego Pucharu Świata. W piątkowym barażu rozegranym w Lesznie Rosjanie pokonali Łotyszy, Australijczyków i Amerykanów. Wcześniej prawo startu w finale zapewnili sobie Polacy, Anglicy i Szwedzi.
 • DPŚ na żużlu. Piotr Pawlicki: Presja zawsze na nas ciąży

  DPŚ na żużlu. Piotr Pawlicki: Presja zawsze na nas ciąży

  Żużlowiec reprezentacji Polski Piotr Pawlicki w Lesznie będzie razem z kolegami bronić tytułu drużynowego mistrza świata. Zdaje on sobie sprawę, jak duże są oczekiwania kibiców. - Jesteśmy przyzwyczajeni do presji, jaka zawsze na nas ciąży - powiedział.
 • Szwecja w finale Drużynowego Pucharu Świata na żużlu

  Szwecja w finale Drużynowego Pucharu Świata na żużlu

  Szwedzi zostali trzecimi finalistami Drużynowego Pucharu Świata na żużlu po wygranej w półfinałowym turnieju w Vastervik. Finał odbędzie się w najbliższą sobotę w Lesznie.
 • DPŚ w żużlu. Wielka Brytania awansowała do finału

  DPŚ w żużlu. Wielka Brytania awansowała do finału

  Żużlowcy Wielkiej Brytanii wygrali sobotni półfinał Drużynowego Pucharu Świata w King's Lynn i awansowali do finału, który odbędzie się 8 lipca w Lesznie. Brytyjczycy wyprzedzili Australijczyków, Amerykanów i Czechów.