druty

Artykuły - Druty (-6)

 • Sprawa kradzieży drutu z Muzeum Auschwitz umorzona

  Sprawa kradzieży drutu z Muzeum Auschwitz umorzona

  Oświęcimska Prokuratura Rejonowa umorzyła w czwartek postępowanie w sprawie kradzieży przez Włocha, z terenu byłego niemieckiego obozu Auschwitz, kawałka drutu kolczastego i próby wywiezienia zabytku z Polski - poinformował zastępca prokuratora rejonowego Mariusz Słomka.
 • Ukradł drut z Auschwitz, wpadł w Balicach

  Ukradł drut z Auschwitz, wpadł w Balicach

  Bez postawienia zarzutów zwolniono 66-letniego Włocha, który miał przy sobie 30-centymetrowy kawałek drutu kolczastego pochodzący z okolicy byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Mężczyzna został zatrzymany przed odlotem na krakowskim lotnisku.
 • Francuz, podejrzewany o kradzież drutu z b. Auschwitz, był niewinny

  Policja wypuściła Francuza, którego podejrzewano o kradzież fragmentu drutu z ogrodzenia byłego niemieckiego obozu Auschwitz II - Birkenau. Okazało się, że nie doszło do przestępstwa - dowiedziała się w sobotę PAP w oświęcimskiej prokuraturze rejonowej.
 • Ukradł fragment drutu z b. obozu Auschwitz

  Ukradł fragment drutu z b. obozu Auschwitz

  Obywatel Francji ukradł fragment drutu z ogrodzenia byłego niemieckiego obozu Auschwitz. Zatrzymano go dziś na lotnisku w podkrakowskich Balicach, gdy próbował odlecieć do Warszawy. Został przekazany policji - poinformował rzecznik lotniska Marcin Pulit.

Filmy - Druty (3)

 • Domowy sposób na wystające druty ze stanika

  Staniki, które kupujemy w sklepie, zwykle mają zaszyte druty, które mają formować miseczkę i utrzymywać całość w określonym kształcie. Niestety, po kilku praniach i paru, zwłaszcza intensywnych, noszeniach, ze stanika wychodzą druty, które potrafią sprawić, że czujemy się niekomfortowo, mogą też ranić ciało! Co więc zrobić, by nie wyrzucać od razu takiego biustonosza, a jednocześnie pozbyć się problemu wystających drucików? Zobaczcie, co wtedy zrobić - to naprawdę proste, a pomoże każdej w awaryjnej sytuacji!
 • Uchwyt na włóczkę

  Jeśli uwielbiacie robienie na drutach, szycie i inne prace z użyciem włóczki, na pewno zawsze macie ten sam problem - co zrobić z kłębkiem, by włóczka zawsze była pod ręką i jednocześnie łatwo się rozwijała? Jest na to prosty sposób - już nigdy nie zrobicie tego inaczej!
 • Robienie na drutach znów staje się popularne. Niektóre rzeczy przypominają dzieła wielkich projektantów

  Powraca moda na robienie na drutach i szydełkowanie. Godziny spędzone nad robótką ręczną przynoszą bowiem nie tylko efekty w postaci oryginalnych swetrów, szalików, narzut, poszewek czy nawet dywanów, lecz także wyciszają, uspokajają i relaksują. By zacząć, nie potrzeba wiele – wystarczy ciekawa włóczka i druty z szuflady babci, a pomysły przyjdą same. Praktycznych wskazówek można też szukać w internecie. Jeszcze do niedawna robienie na drutach kojarzyło się z czasami PRL-u, pustym portfelem i próbą ubrania się modnie mimo braku dostępu do ciekawych propozycji. W latach 60., kiedy swetry były krzykiem mody, niemal każdy chwytał za druty i kolorowe włóczki. Lata 80. i 90. to czas, kiedy dzierganiem zajmowały się głównie rencistki i emerytki, ale początek XXI wieku to już renesans dziergania. – Jest dużo ciekawych włóczek, mnóstwo rzeczy ściąganych z Anglii, z Turcji – po prostu bajka. Jest w czym wybierać, można kombinować, są różne rozmiary. I to jest w ogóle genialne, bo używając tego samego dżersejowego splotu możemy zrobić piękne rzeczy, które przypominają projekty wielkich projektantów. Jest wielka moc kolorów, faktur i samych materiałów: bawełna, wełna, akryl – mówi Maria Szymańska, DIY Platform Manager w DaWanda.pl.