drukowanie pieniędzy

Artykuły - Drukowanie pieniędzy (13)

Filmy - Drukowanie pieniędzy (6)

 • Szaleją nie tylko ceny złota: czy mogą gwałtownie spaść?

  Srebro jest najdroższe od ponad 15 lat. Cena złota pobiła historyczne rekordy. Właśnie srebro powinno nadal drożeć. To efekt drukowania pieniędzy przez banki centralne.
 • Czy rządy niektórych państw przyczyniają się do powstania bańki spekulacyjnej?

  Rząd Chin zachęcał swych obywateli do kupowania giełdowych akcji. Odpowiedź była błyskawiczna. W wielu krajach uruchomiono drukowanie pieniędzy, trwa fikcyjna hossa.
 • Czy wpompowanie pieniądza w gospodarkę spowoduje inflację?

  Zasilanie rynku dodatkowym pieniądzem w czasach kryzysu jest konieczne, by dofinansować budżety przedsiębiorców i pracowników. Podczas kryzysu w 2008 roku banki na różne sposoby wpompowały w rynek dodatkowe środki, by utrzymać działalność gospodarki. Dzisiaj, podczas kryzysu epidemiologicznego, mamy do czynienia z większym zadłużaniem się państwa na rzecz utrzymania przedsiębiorstw i pracowników. Takie sytuacje prowokują rozmowę o inflacji. Czy dodatkowe pieniądze – wpuszczane na rynek przez państwo – spowodują spadek wartości waluty? Czy będziemy mieć po kryzysie do czynienia z galopująca inflacją? Eksperci twierdzą, że niekoniecznie.
 • Pieniądze będą drukowane w wersji elektronicznej, co to oznacza?

  Inwestorzy są nadal w dobrych nastrojach choć mogłyby ich przestraszyć zapowiedzi banków centralnych dotyczące drukowania pieniędzy. Tak się nie stało, bo Fed w ten sposób zachęca inwestorów, aby zdecydowali się na większe ryzyko.