drukowanie

Artykuły - Drukowanie (78)

 • Microsoft chce ułatwić drukowanie

  Microsoft chce ułatwić drukowanie

  Amerykański gigant zaprezentował Universal Print – nową metodę umożliwiająca drukowanie z pominięciem serwerów wydruku.
 • Drukowanie 3D może być jeszcze szybsze

  Drukowanie 3D może być jeszcze szybsze

  Technologia trójwymiarowego druku umożliwia tworzenie wszelkich obiektów, począwszy do niewielkich, prostych przedmiotów aż po duże i skomplikowane podzespoły. Niestety z reguły proces ten trwa bardzo długo i wymaga sporej ilości energii. Do teraz.
 • PrinCube – najmniejsza na świecie kolorowa drukarka

  PrinCube – najmniejsza na świecie kolorowa drukarka

  Drukarki kojarzą się nam najczęściej ze sporymi urządzeniami biurowymi zajmującymi sporo przestrzeni. Przeciwna takiej wizji jest firma PrinCube, która zaprezentowała kolorową drukarkę mieszczącą się w dłoni.
 • ​Europa coraz mocniej inwestuje w druk 3D

  ​Europa coraz mocniej inwestuje w druk 3D

  W ciągu najbliższych czterech lat podwoi się wartość sektora drukowania przestrzennego w Europie. Motorem napędowym będą głównie inwestycje w gospodarkach z zachodniej części kontynentu. Jednak to rynek w Polsce i krajach ościennych będzie rósł najszybciej. Zdaniem ekspertów, to przemysł będzie największym odbiorcą technologii druku przestrzennego.
 • Polska firma wydaje średnio na wydruki 8 proc. swoich obrotów

  Polska firma wydaje średnio na wydruki 8 proc. swoich obrotów

  Zarówno w urzędach, jak i firmach coraz częściej wprowadzany jest elektroniczny obieg dokumentów. Jednak pozycja papierowych wersji wydaje się niezagrożona. Koszty druku w polskich firmach oscylują w okolicach 8 proc. ich obrotów, podczas gdy średnia światowa to 3-5 proc. Dzięki narzędziom optymalizowania wydruku ten koszt można zbić nawet do 2 proc. obrotów.
 • Pięć kroków do oszczędzania na drukowaniu w firmie

  Pięć kroków do oszczędzania na drukowaniu w firmie

  Kryzys w gospodarce, który w Polsce najbardziej odczuwalny był w 2012 i 2013 roku, wymusił znaczne cięcia kosztów w firmach. Oszczędności można szukać praktycznie w każdej sferze działalności - także w zakresie użytkowania drukarek i dedykowanych im materiałów eksploatacyjnych. Jak zatem działać?
 • Wkrótce wszyscy będziemy jeść drukowane jedzenie

  Wkrótce wszyscy będziemy jeść drukowane jedzenie

  Posiłki wytworzone w technologii druku 3D to wcale nie melodia przyszłości. Właśnie takie dania chce serwować firma Reimagine Food.
 • Rośnie rynek drukarek 3D. Najtańsze kosztują około 2 tys. złotych

  Rośnie rynek drukarek 3D. Najtańsze kosztują około 2 tys. złotych

  Najtańsze drukarki 3D kosztują około 2 tys. złotych, a projekty są dostępne za darmo lub za niewielką opłatą w internecie. Zapotrzebowanie na takie urządzenia dynamicznie rośnie przede wszystkim w segmencie biznesowym. Z raportu firmy konsultingowej IDTechEx pod tytułem "Druk 3D 2013-2025: Technologie, Rynek, Gracze" wynika, że do 2025 roku wartość rynku drukarek 3D wyniesie 4 miliardy dolarów.
 • Jaką drukarkę wybrać - test 56 najlepszych drukarek

  Jaką drukarkę wybrać - test 56 najlepszych drukarek

  Tania drukarka może okazać się bardzo droga w eksploatacji. Ten test pomoże ci wybrać urządzenie, które drukuje, skanuje i kopiuje najlepiej, a przy tym nie zrujnuje cię finansowo.
 • Drukarka, która może cię zrujnować?

  Drukarka, która może cię zrujnować?

  Tania drukarka może okazać się bardzo droga w eksploatacji. Ten test pomoże ci wybrać urządzenie, które drukuje, skanuje i kopiuje najlepiej, a przy tym nie zrujnuje cię finansowo.

Filmy - Drukowanie (1)

 • Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas drukowania

  Według badań przeprowadzonych wśród prawie 500 przedsiębiorstw na świecie, incydent związany z naruszeniem i wyciekiem danych kosztuje firmy średnio 3,86 mln dolarów. Cyberprzestępcy przeprowadzają ataki na wszystkie urządzenia, które łączą się z siecią organizacji, w tym powszechnie stosowane drukarki. Obawy przed wyciekiem poufnych informacji z powodu niewłaściwych praktyk związanych z drukowaniem wyraża już 72% firm.