drukarka 3D

Artykuły - Drukarka 3D (104)

 • Druk 3D pomaga ratować pacjentów z tętniakiem aorty

  Druk 3D pomaga ratować pacjentów z tętniakiem aorty

  Wykonane na drukarce 3D Formlabs modele pozwalają na szybką i precyzyjną implementację protezy aorty u pacjentów z tętniakiem. Druk 3D umożliwia odtworzenie dowolnej anatomii bez ograniczeń.
 • Największa na świecie drukarka 3D wydrukowała… łódź

  Największa na świecie drukarka 3D wydrukowała… łódź

  Technologia trójwymiarowego druku umożliwia tworzenie wszelkich obiektów, począwszy do niewielkich, prostych przedmiotów aż po duże i skomplikowane podzespoły. Nigdy wcześniej jednak nie wydrukowano w ten sposób pełnowymiarowej łodzi.
 • ​Zortrax Endureal - drukarka przemysłowa 3D trzeciej generacji

  ​Zortrax Endureal - drukarka przemysłowa 3D trzeciej generacji

  Zortrax Endureal to nowa drukarka 3D przeznaczona dla przemysłu i linii produkcyjnych. Jej atuty to m.in.: duże pole robocze, technologia podwójnej ekstruzji, zamknięta i podgrzewana komora druku oraz zaawansowane funkcje kontrolujące jakość oraz bezpieczeństwo druku. To rozpoczyna nowy rozdział w historii firmy, dotychczas związanej z rozwiązaniami desktopowymi.
 • Konferencja Forum Druku 3D już 8 października w Krakowie

  Konferencja Forum Druku 3D już 8 października w Krakowie

  8 października w hali EXPO Kraków odbędzie się IV Konferencja Forum Druku 3D. Uczestnicy dowiedzą się, jak rozwijać biznes wykorzystując nowe technologie. Tworzenie prototypów, usprawnienie procesu produkcji, a także obrazowanie ludzkiego serca - to tylko niektóre z przykładów.
 • Jubilerskie żywice odlewnicze i nowy Z-SUITE

  Jubilerskie żywice odlewnicze i nowy Z-SUITE

  Trzy nowe żywice odlewnicze do zastosowań jubilerskich dołączą do materiałów dedykowanych dla drukarki UV LCD Zortrax Inkspire. Przygotowane dla nich profile do druku znajdą się w nowym Z-SUITE, oprogramowaniu do zarządzania drukiem 3D. Jedną z największych zmian, jest to, że oprogramowanie będzie współpracować z drukarkami LCD zewnętrznych producentów.
 • Zortrax M300 Dual - nowa drukarka z podwójną ekstruzją

  Zortrax M300 Dual - nowa drukarka z podwójną ekstruzją

  Zortrax wprowadza na rynek M300 Dual – drukarkę 3D z podwójną ekstruzją. Dzięki zastosowaniu systemu rozpuszczalnych w wodzie podpór (LPD Plus), w desktopowym urządzeniu zamknięto technologię, która do tej pory była zarezerwowana tylko dla przemysłowych drukarek 3D.
 • Druk 3D w medycynie

  Druk 3D w medycynie

  Specjaliści i lekarze z olsztyńskiego szpitala wykorzystują druk 3D między innymi do tworzenia spersonalizowanych implantów takich jak: podłogi orbitalne oczodołów czy zębów.
 • Druk 3D pomoże niepełnosprawnemu sportowcowi

  Druk 3D pomoże niepełnosprawnemu sportowcowi

  Florian Jouanny, niemal całkowicie sparaliżowany triatlonista, jest drugą na świecie osobą o tym stopniu niepełnosprawności, której udało się ukończyć ekstremalne zawody Ironman. W przełamywaniu ograniczeń w tej bardzo wymagającej dyscyplinie sportu pomoże mu technologia druku 3D.
 • Muzeum robotyki zbuduje się samo

  Muzeum robotyki zbuduje się samo

  Tureckie studio architektoniczne Melike Altınışık Architects (MAA) zaprezentowało pierwsze na świecie muzeum robotyki, które... zbuduje się samo.
 • ​Europa coraz mocniej inwestuje w druk 3D

  ​Europa coraz mocniej inwestuje w druk 3D

  W ciągu najbliższych czterech lat podwoi się wartość sektora drukowania przestrzennego w Europie. Motorem napędowym będą głównie inwestycje w gospodarkach z zachodniej części kontynentu. Jednak to rynek w Polsce i krajach ościennych będzie rósł najszybciej. Zdaniem ekspertów, to przemysł będzie największym odbiorcą technologii druku przestrzennego.

Zdjęcia - Drukarka 3D (1)

 • nt.interia.pl
  Najciekawsze gadżety z targów CES 2013

Filmy - Drukarka 3D (4)

 • Nietypowe zastostowanie drukarki

  Drukarki 3D to już nie nowość na polskim rynku, jednak narzędzia drukujące domy, to coś innowacyjnego. Zobaczcie projekt szczecińskich inżynierów.
 • Drukowane domy to już nie fikcja!

  Naukowcy z Massachusetts opracowali drukarkę 3D wykorzystującą energię słoneczną.
 • Rośnie rynek drukarek 3D. Najtańsze kosztują około 2 tys. złotych

  Najtańsze drukarki 3D kosztują około 2 tys. złotych, a projekty są dostępne za darmo lub za niewielką opłatą w internecie. Zapotrzebowanie na takie urządzenia dynamicznie rośnie, przede wszystkim w segmencie biznesowym. Z raportu firmy konsultingowej IDTechEx pod tytułem „Druk 3D 2013–2025: Technologie, Rynek, Gracze” wynika, że do 2025 roku wartość rynku drukarek 3D wyniesie 4 miliardy dolarów. – Drukarka 3D to takie urządzenie, które nanosi warstwa po warstwie materiał i dzięki temu, powstają różne rzeczy. Możemy wydrukować śrubę, jakąś fajną figurkę, możemy też wydrukować protezy rąk dla ludzi – tłumaczy Bartłomiej Jarkiewicz z firmy MTT Polska, dystrybutora drukarek.
 • Najniezwyklejsze słodycze świata! Jak smakują?

  Co powiecie na... słodycze z drukarki? To nie żadna fantastyka naukowa! Druk 3D to stosunkowo nowa, ale prężnie rozwijająca się technologia. W Las Vegas, na targach CES 2014, zaprezentowano dwa modele urządzeń drukujących łakocie. Pierwsi odważni już dokonali degustacji tych niezwykłych słodkości...