drukarka 3D

Artykuły - Drukarka 3D (107)

 • Wkrótce kości mogą być drukowane we wnętrzu naszych ciał

  Wkrótce kości mogą być drukowane we wnętrzu naszych ciał

  ​Już wkrótce możliwe ma być wytwarzanie kości w technologii druku 3D bezpośrednio w ludzkim ciele. Innowacja ta mogłaby zrewolucjonizować medycynę.
 • Zortrax rozwija technologię druku 3D przy wsparciu ESA

  Zortrax rozwija technologię druku 3D przy wsparciu ESA

  Zortrax, przy wsparciu Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), pracuje nad technologią umożliwiającą wytwarzanie niezwykle wytrzymałych, kompozytowych komponentów z dwóch mieszanek polimeru PEEK na przemysłowej drukarce 3D Zortrax Endureal.
 • Reaktor atomowy i śmigłowce z drukarki 3D? Czyli jak technologie rodem z lotnictwa mogą rozwinąć energetykę jądrową

  Reaktor atomowy i śmigłowce z drukarki 3D? Czyli jak technologie rodem z lotnictwa mogą rozwinąć energetykę jądrową

  Produkcja addytywna, czyli druk 3D szturmem zdobywa kolejne gałęzie przemysłu. Coraz powszechniejsze wykorzystanie na przemysłową skalę tej rewolucyjnej technologii w lotnictwo czy przemyśle kosmicznym lub produkcji broni nie dziwi. Mało kto jednak wie, że elementy drukowane w 3D trafiły również do reaktorów jądrowych.
 • Druk 3D pomaga ratować pacjentów z tętniakiem aorty

  Druk 3D pomaga ratować pacjentów z tętniakiem aorty

  Wykonane na drukarce 3D Formlabs modele pozwalają na szybką i precyzyjną implementację protezy aorty u pacjentów z tętniakiem. Druk 3D umożliwia odtworzenie dowolnej anatomii bez ograniczeń.
 • Największa na świecie drukarka 3D wydrukowała… łódź

  Największa na świecie drukarka 3D wydrukowała… łódź

  Technologia trójwymiarowego druku umożliwia tworzenie wszelkich obiektów, począwszy do niewielkich, prostych przedmiotów aż po duże i skomplikowane podzespoły. Nigdy wcześniej jednak nie wydrukowano w ten sposób pełnowymiarowej łodzi.
 • ​Zortrax Endureal - drukarka przemysłowa 3D trzeciej generacji

  ​Zortrax Endureal - drukarka przemysłowa 3D trzeciej generacji

  Zortrax Endureal to nowa drukarka 3D przeznaczona dla przemysłu i linii produkcyjnych. Jej atuty to m.in.: duże pole robocze, technologia podwójnej ekstruzji, zamknięta i podgrzewana komora druku oraz zaawansowane funkcje kontrolujące jakość oraz bezpieczeństwo druku. To rozpoczyna nowy rozdział w historii firmy, dotychczas związanej z rozwiązaniami desktopowymi.
 • Konferencja Forum Druku 3D już 8 października w Krakowie

  Konferencja Forum Druku 3D już 8 października w Krakowie

  8 października w hali EXPO Kraków odbędzie się IV Konferencja Forum Druku 3D. Uczestnicy dowiedzą się, jak rozwijać biznes wykorzystując nowe technologie. Tworzenie prototypów, usprawnienie procesu produkcji, a także obrazowanie ludzkiego serca - to tylko niektóre z przykładów.
 • Jubilerskie żywice odlewnicze i nowy Z-SUITE

  Jubilerskie żywice odlewnicze i nowy Z-SUITE

  Trzy nowe żywice odlewnicze do zastosowań jubilerskich dołączą do materiałów dedykowanych dla drukarki UV LCD Zortrax Inkspire. Przygotowane dla nich profile do druku znajdą się w nowym Z-SUITE, oprogramowaniu do zarządzania drukiem 3D. Jedną z największych zmian, jest to, że oprogramowanie będzie współpracować z drukarkami LCD zewnętrznych producentów.
 • Zortrax M300 Dual - nowa drukarka z podwójną ekstruzją

  Zortrax M300 Dual - nowa drukarka z podwójną ekstruzją

  Zortrax wprowadza na rynek M300 Dual – drukarkę 3D z podwójną ekstruzją. Dzięki zastosowaniu systemu rozpuszczalnych w wodzie podpór (LPD Plus), w desktopowym urządzeniu zamknięto technologię, która do tej pory była zarezerwowana tylko dla przemysłowych drukarek 3D.

Zdjęcia - Drukarka 3D (1)

 • nt.interia.pl
  Najciekawsze gadżety z targów CES 2013

Filmy - Drukarka 3D (4)

 • Nietypowe zastostowanie drukarki

  Drukarki 3D to już nie nowość na polskim rynku, jednak narzędzia drukujące domy, to coś innowacyjnego. Zobaczcie projekt szczecińskich inżynierów.
 • Drukowane domy to już nie fikcja!

  Naukowcy z Massachusetts opracowali drukarkę 3D wykorzystującą energię słoneczną.
 • Rośnie rynek drukarek 3D. Najtańsze kosztują około 2 tys. złotych

  Najtańsze drukarki 3D kosztują około 2 tys. złotych, a projekty są dostępne za darmo lub za niewielką opłatą w internecie. Zapotrzebowanie na takie urządzenia dynamicznie rośnie, przede wszystkim w segmencie biznesowym. Z raportu firmy konsultingowej IDTechEx pod tytułem „Druk 3D 2013–2025: Technologie, Rynek, Gracze” wynika, że do 2025 roku wartość rynku drukarek 3D wyniesie 4 miliardy dolarów. – Drukarka 3D to takie urządzenie, które nanosi warstwa po warstwie materiał i dzięki temu, powstają różne rzeczy. Możemy wydrukować śrubę, jakąś fajną figurkę, możemy też wydrukować protezy rąk dla ludzi – tłumaczy Bartłomiej Jarkiewicz z firmy MTT Polska, dystrybutora drukarek.
 • Najniezwyklejsze słodycze świata! Jak smakują?

  Co powiecie na... słodycze z drukarki? To nie żadna fantastyka naukowa! Druk 3D to stosunkowo nowa, ale prężnie rozwijająca się technologia. W Las Vegas, na targach CES 2014, zaprezentowano dwa modele urządzeń drukujących łakocie. Pierwsi odważni już dokonali degustacji tych niezwykłych słodkości...