Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia

Artykuły - Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (23)

 • Gortat w wewnętrznej grze bliski double-double

  Gortat w wewnętrznej grze bliski double-double

  Jedyny Polak w NBA Marcin Gortat był bliski double-double w pierwszym, wewnętrznym sparingu Phoenix Suns przed rozpoczęciem sezonu 2011/2012. Koszykarz zdobył 11 punktów i miał 9 zbiórek dla "Czarnych Słońc", które pokonały drużynę "Białych Słońc" 68:61.
 • Wild Oats XI prowadzi na półmetku

  Australijski jacht Wild Oats XI Marka Richardsa jest liderem na półmetku regat Sydney-Hobart, które tradycyjnie rozpoczęły się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Ma już 20 mil morskich przewagi nad najgroźniejszymi rywalami - Investec Loyal i Wild Thing.
 • Papież podjął obiadem bezdomnych

  Papież podjął obiadem bezdomnych

  W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Benedykt XVI podjął obiadem grupę 250 biednych i bezdomnych, podopiecznych dziesięciu rzymskich ośrodków, prowadzonych przez zgromadzenie Misjonarki Miłości, założone przez błogosławioną Matkę Teresę z Kalkuty.
 • Zaczął się wyścig Sydney - Hobart

  Tradycyjnie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rozpoczął się najbardziej znany klasyczny wyścig żeglarski Sydney-Hobart. Na trasę długości 630 mil wypłynęło 87 jachtów. Zaraz po starcie doszło do zderzenia australijskiego kolosa Wild Thing z łodzią prasową.
 • Papież apeluje o położenie kresu przemocy

  Papież apeluje o położenie kresu przemocy

  Benedykt XVI zaapelował w niedzielę o położenie kresu przemocy i porzucenie drogi nienawiści na świecie. Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia papież potępił kolejne ataki przeciwko chrześcijanom.
 • Londyn: Strajk metra w drugi dzień świąt

  Londyn: Strajk metra w drugi dzień świąt

  Spór o stawki płacy za pracę w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia jest powodem 24-godzinnego strajku motorniczych londyńskiego metra. Związek zawodowy Aslef chce, by motorniczowie otrzymali potrójną stawkę dzienną i dodatkowo wolny dzień.
 • Kto nie pracuje w wigilię?

  Kto nie pracuje w wigilię?

  W naszym kraju Wigilia Świąt Bożego Narodzenia nie figuruje na liście dni wolnych od pracy.
 • Włochy: Tragedia w Dolomitach - 6 ofiar lawiny

  Sześć osób - dwóch zagranicznych turystów i czterech ratowników z ochotniczego alpejskiego pogotowia górskiego - zginęło w sobotę w wyniku zejścia lawiny we włoskich Dolomitach.
 • Sydney-Hobart: Wystartowało 100 jachtów

  W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie rozpoczęły się 65. edycja regat żeglarskich Sydney-Hobart (630 mil), a na starcie stanęło sto jachtów z Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i USA.
 • "Naszym obowiązkiem jest obrona Krzyża"

  O obowiązku obrony Krzyża, jako "najbardziej podstawowego znaku chrześcijaństwa" napisał rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Jan Dyduch w liście odczytywanym w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w kościołach archidiecezji krakowskiej. Pieniądze zebrane tego dnia w świątyniach archidiecezji zostaną przekazane krakowskiej uczelni.

Filmy - Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (1)