drony

Artykuły - Drony (170)

Filmy - Drony (6)

 • Dron ratuje ludzkie życie

  Plażowicze wypoczywający na jednej z plaż w hiszpańskiej Katalonii mają nowego ratownika – drona. Na pomysł wpadł miejscowy policjant Daniel Olmo. – Wiele firm pyta mnie, co zrobiłem z dronami. Odpowiadam, że nic. Po prostu poznałem ich możliwości i zaadaptowałem je do naszych celów – mówi pomysłodawca. Urządzenia testowane są podczas akcji ratunkowych. Posiadają trzy baterie, pozwalające na godzinę lotu. Mogą osiągać prędkość 70 km/h. Dron-ratownik zdobył już pełne poparcie rządu i zespołów szybkiego reagowania.
 • Nowy sport: drone-boarding

  Coraz więcej dronów lata ponad naszymi głowami. Głównie wykorzystujemy je do robienia zdjęć z powietrza, jednak, ci bardziej kreatywni, znajdują dla nich inne zastosowania np. w sporcie. Pomysłowy wyczynowiec, chcąc zmodyfikować snowboarding, postanowił przymocować swoją deskę do bezzałogowego samolotu, tak aby dron go holował. Czyżby wynalazł nowy sport zimowy?
 • Rynek dronów wart jest ok. 165 mln zł

  Na ok. 165 mln zł szacowany jest dziś krajowy rynek dronów. W 2016 roku i kolejnych latach wartość tylko cywilnych zastosowań może wzrosnąć o 150 proc., natomiast wojskowych – w zależności od rozstrzygnięć przetargowych – nawet o kilkaset procent. W firmach użycie bezzałogowych statków powietrznych przede wszystkim redukuje koszty. Ale istotne jest także to, że można kierować je w miejsca, do których nie dotrą inne urządzenia. – Wielość zastosowań i branż, w których mogą być wykorzystywane technologie bezzałogowe, głównie latające, jest bardzo duża – przekonuje Tomasz Prost, radca prawny w Kancelarii Bird & Bird, współautor raportu „Rynek dronów w Polsce 2015. Księga popytu i podaży”. – Drony mogą być przydatne zarówno podczas filmowania, fotografowania z powietrza, jak i w sektorze geodezyjnym, fotogrametrycznym, a kończąc na monitorowaniu infrastruktury krytycznej przez przedsiębiorstwa gospodarujące gazowymi i telekomunikacyjnymi liniami przesyłowymi. Jak podkreśla, wykorzystanie dronów w firmach przede wszystkim obniża koszty. Bezzałogowe statki powietrzne można wysłać tam, gdzie samolot czy helikopter nie pojawi się ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa. Technologie bezzałogowe coraz częściej są też wykorzystywane przez służby porządku publicznego, takie jak policja czy straż graniczna.
 • Nie uwierzycie co zarejestrowało oko drona!

  Wykorzystanie dronów do zarejestrowania malowniczych krajobrazów stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Jednak to co zarejestrował ten dron, zaskoczyło wszystkich!