drogowy

Artykuły - Drogowy (124)

 • Drogowy rekord, a potem jazda w dół

  - Tyle, co w 2012 r. na inwestycje drogowe Polska nie wydała jeszcze nigdy - 26, 4 mld zł. W budowie jest 1323 km dróg krajowych: 580 km autostrad i 743 km dróg ekspresowych i obwodnic miast - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Więcej uprawnień dla ITD

  Główny Inspektorat Transportu Drogowego przejmie dotychczasowe kompetencje ministra infrastruktury w zakresie międzynarodowego transportu drogowego - zakłada znowelizowana w piątek przez Sejm ustawa o transporcie drogowym.
 • Ile kosztuje wypadek drogowy?

  Ile kosztuje wypadek drogowy?

  Od 10 lat Polska znajduje się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej nie tylko pod względem liczby ofiar śmiertelnych, ale także kosztów, jakie ponosi państwo z powodu tragedii drogowych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Na chodniku nie wolno. Sędzi też!

  Na chodniku nie wolno. Sędzi też!

  Wykroczeniem jest nie tylko parkowanie samochodu na jezdni, ale też na chodniku - jeśli znak drogowy "zakaz zatrzymywania" nie precyzuje, że nie dotyczy on chodnika - potwierdził w czwartek Sąd Najwyższy.
 • Będzie można spać za kółkiem

  Będzie można spać za kółkiem

  "Tirowców" można lubić lub nie, ale trzeba pamiętać, że gdyby nie wielkie ciężarówki, spełniłaby się wyborcza koncepcja pana Kononowicza - czyli, krótko mówiąc, "nie byłoby niczego".
 • Google Maps pozwane za wypadek drogowy

  Google Maps pozwane za wypadek drogowy

  Przed czterema miesiącami, 19 stycznia, pani Lauren Rosenberg postanowiła wybrać się z adresu 96 Daly Street w Park City w Utah do 1710 Prospector Avenue, w Park City, Utah. Trzykilometrowa przechadzka skończyła się wypadkiem i... pozwaniem Google.
 • Zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia na dzień 12 kwietnia 2010 roku

  Raport bieżący nr 1/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia na dzień 12 kwietnia 2010 roku Zarząd spółki Krynicki Recykling S.A. z siedzibą w Olsztynie wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie VIII Wydział Gospodarczy - KRS, pod numerem KRS 0000291772 (dalej: "Spółka"), działając na podstawie art. 399 § 1, art. 4021 i 402
 • Zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia na dzień 12 kwietnia 2010 roku

  Zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia na dzień 12 kwietnia 2010 roku Zarząd spółki Krynicki Recykling S.A. z siedzibą w Olsztynie wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie VIII Wydział Gospodarczy - KRS, pod numerem KRS 0000291772 (dalej: "Spółka"), działając na podstawie art. 399 § 1, art. 4021 i 4022 Kodeksu spółek handlowych (dalej: "k.s.h.") oraz § 11 Statutu Spółki, zwołuje na dzień 12 kwietnia 2010 roku n
 • Francja: Opady śniegu paraliżują ruch drogowy i lotniczy

  Obfite opady śniegu w dużej części północnej Francji spowodowały znaczne opóźnienia lotów na paryskich lotniskach. Wiele dróg wokół stolicy Francji jest nieprzejezdnych.
 • BGK ma umowę kredytową z EBI na 825 mln euro

  Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowy kredytowe z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym opiewające na 825 mln euro - poinformował bank w komunikacie. Środki z EBI zasilą Krajowy Fundusz Drogowy i będą wypłacone do 2012 roku.