drogówka

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Drogówka (Film (2013) Reż.Wojtek Smarzowski) , Drogówka (tytuł filmu Wojciecha Smarzowskiego)

Artykuły - Drogówka (27)

 • Wyłoniono najlepszego policjanta drogówki

  Wyłoniono najlepszego policjanta drogówki

  ​Najlepszy policjant ruchu drogowego w Polsce na co dzień pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Młodszy aspirant Paweł Rut zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej w ogólnopolskim XXVII Finale Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego".
 • Rosyjski konsul prowadził auto z 3 promilami

  Jak poinformowała rzeczniczka gdańskiej policji Magdalena Michalewska w niedzielę po południu policjantom z gdańskiej drogówki zajechało drogę auto marki BMW. Samochód wyjechał przed radiowóz z podporządkowanej drogi i stanął w poprzek szosy.
 • Drogówka może już patrzeć z góry na kierowców...

  Drogówka może już patrzeć z góry na kierowców...

  Policyjne radiowozy nie mają ostatnio zbyt dobrej prasy. Po publikacjach związanych z usterkami zainstalowanego w nowych alfach sprzętu pomiarowego, drogówka znów stała się obiektem wielu drwin.
 • Z "drogówką" jeszcze nikt nie wygrał...

  Drogówka w Odessie, na południu Ukrainy, zemściła się na autorze zamieszczonego w internecie filmu o sierżancie, który nazwał język ukraiński "cielęcą mową" - poinformowała organizacja "Kontrola drogowa", rejestrująca naruszanie prawa przez milicję.
 • Ile kosztują mandaty za granicą?

  Ile kosztują mandaty za granicą?

  Nie dość, że kary za naruszenie przepisów ruchu drogowego poza Polską są o wiele wyższe niż u nas, to prawie zawsze trzeba je płacić na miejscu. Warto o tym wiedzieć, planując wakacyjne wyjazdy.
 • Policja będzie strzelać z działa?

  Policja będzie strzelać z działa?

  W Ameryce pościgi są na porządku dziennym. Duże moce silników V8 i drogi, na których trudno uświadczyć zakręt, skłaniają kierowców do uciekania przed policją, czego tragiczne skutki często oglądać można w telewizji.
 • Mandaty za granicą. Płacisz?

  Mandaty za granicą. Płacisz?

  Kary za naruszenie przepisów drogowych za granicą trzeba opłacać natychmiast. Inaczej grozi nawet konfiskata auta.
 • Drogówka znów się zbroi

  Drogówka znów się zbroi

  Budżet kilku podkarpackich gmin wzbogaci się niedługo o kolejne wpływy. Tamtejsza policja otrzymała bowiem zastrzyk świeżej krwi w postaci nowoczesnego sprzętu.
 • Drogówka dopuściła do ruchu auto bez silnika

  Przerdzewiała karoseria, wymontowany silnik, rozbite reflektory, brak powietrza w kołach i zepsuty hamulec ręczny - tak wyglądał 24-letni samochód marki zaporożec, który decyzją milicji drogowej we Lwowie otrzymał pozwolenie na poruszanie się po ukraińskich drogach.
 • Polska drogówka i lamborghini

  Polska drogówka i lamborghini

  Polska policja wciąż podnosi swoje umiejętności.

Filmy - Drogówka (10)

 • Niespodziewany gość na posterunku policji

  Budynek kalifornijskiej drogówki w miejscowości Donner Pass odwiedził nieproszony gość. Dorosły niedźwiedź otworzył drzwi i wdarł się na posterunek. Zwierzę jednak dość szybko opuściło komendę, a za nim podążyli funkcjonariusze. (STORYFUL/x-news)
 • "Stop drogówka", odcinek 109

  Nowe odcinki najpopularniejszego polskiego programu o funkcjonariuszach Wydziału Ruchu Drogowego, pokazujący codzienną pracę patroli policyjnych w różnych miastach Polski. Uchwycone w nim zdarzenia i zachowania kierowców pokazują, co może spotkać każdego z nas, pozwalają zobaczyć z innej perspektywy niebezpieczne sytuacje na drogach i dają szansę uczenia się na błędach innych. Oprócz wypadków, karamboli i efektownych akcji policjantów, w programie widzimy wiele różnorodnych sytuacji – zabawnych i smutnych, typowych i zaskakujących, kuriozalnych i pouczających. Scenariusz pisze samo życie i kierowcy poruszający się po naszych drogach.
 • Dzielny policjant z drogówki

  Policjant z chińskiej drogówki bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków. Kiedy jeden z kierowców zmienił pasy w niedozwolony sposób, postanowił zatrzymać go za wszelką cenę. Nagranie z kamer miejskich pokazuje go, leżącego na dachu jadącego samochodu. W końcu stróżowi prawa udało się rozbić szyberdach i zmusić kierowcę do zjechania na pobocze, po czym go aresztował. Odważnemu policjantowi nic się nie stało.
 • Piękniejsza strona drogówki

  Ma 27 lat, od prawie dwóch lat służy w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. St. post. Justyna Daniłko znalazła się na lutowej karcie kalendarza policyjnego na 2014 rok.